Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki? Beszéljek eggyáltalán erről?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet eléég hogy is mondjam kellemetlen nekem...


1,5 éve vagyok együtt egy fiúval akit nagyon szeretek. Sajnos mi a családommal az utóbbi 3 évben nagyon eladósodtunk mert volt a szüleimnek egy hitele. Albérletben lakunk amit alig tudunk fizetni mert sajnos csak apukám keresőképes édesanyám betegsége miatt nem dolgozhat. Kb 90 ezer ft-ból élünk 3-an az albérlet csak 60 ezer, anyukám betegségére a gyógyszerek 14 ezer és akkor még a kaja.... Én még suliba járok (17 éves vagyok) nyári munkán vagyok most igy be tudok segíteni valamennyire. Elég hamar belecsöppetnem a felnőtt létbe, októberbe betöltöm a 18-at elmegyek esti suliba és melette megyek dolgozni hogy megéljünk valahogy.



Tehát a lényeg az lenne ebbe az egészben hogy a párom erről nem nagyon tud hogy ennyire szar helyzetben vagyunk, és szégyelllem előtte. Ő egy jobb módú családban él, nem tudja hogy nálnuk néha még kaja sincs otthon....

Multkor beszélgettünk a fogamzásgátlásról, (most gumivan védekezünk) hogy váltsunk gyógyszerre, én megy csak hebegtem hogy majd elmegyek a dokihoz feliratok....nem akartam neki mondani hogy nem bírnám fizetni a gyógyszert. :( Így is kellemetlen hogy néha ő vett nekem a suliba kaját, mert azt mondtam véletlen otthon hagytam a pénzem. Annyira szégyellem hogy ennyire szarul élünk, és nem akarom hogy sajnáljon meg anyagilag segítsen. Tudja hogy nem megy nekünk valami jól, de nem sejti hogy ennyire.



Szerintetek mondjam el neki hogy mi van? Fontos számomra ez akapcsolat nem is akarok titkolózni de nagyon kellemetlen helyzet. Nem akarom hogy azt gondolja rá támaszkodom anyagilag.


2012. aug. 6. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem véletlenül vagytok már együtt 1,5 éve. Attól, hogy megtudja rossz helyzetben vagytok, nem fog semmit változtatni az érzésein. Én biztosan elmondanám, hogy erre most nincs keret. Nem érdemes a végtelenségig titkolni valamit. Ha valóban szeret, megérti, neked meg egy kővel kevesebbet kell cipelned a hátadon. Én is 16 éves korom óta dolgozom.
2012. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is elmondanám, semmi szégyellnivaló nincs ezen. Hiszed vagy nem, rengetegen élnek még a tietekhez hasonló körülmények között. Teljesen nyugodtan elmondhatod, hogy ez, meg az a helyzet. Semmi kellemetlen nincs ebben. Ez van, változtatni nagyon nehezen lehetne rajta, el kell fogadnia.
2012. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mókusgyilkos ***** válasza:

mondd el egyrészt mert nem lesz belőle baj másrészt mert

tegyük fel nincs meg a zs a gyógyszerre és a pasid nem tudja h nincs rá pénz akkor h adagolod majd be a témát neki?


az a legtisztább ha ő is tisztában van vele h rosszul álltok na meg azt sem árt közölni h nem azért mondod el mert segítséget vársz hanem teszem azt azért mert amit kér azt te nem tudod kivitelezni.

2012. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma mindenképp leülök és megbeszélem vele. Nemtudom mennyire megy az ilyen a kapcsolat rovására. Ő szeret eljárni moziba meg ilyen helyekre (meg is teheti mert saját fix keresete van) de én nem tudok az ilyesmire minden héten pénzt szánni. Persze vannak olyan programok amikre nem kell pénz. Na hát majd lesz vlahogy ma "fény" derül mindenre. Ha megérti ha nem változtatni ugysem tudok az anyagiakon....
2012. aug. 6. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, rólam pl a barátaim tudják, hogy szarul állunk. Rengetegszer szerveződnek, én meg mondom, hogy bocs srácok, de inkább üljünk ki valami olcsó borral, mer nemigen van keret másra. Ezt ők megértik. Vagy pl ha azt mondják, hogy mozi, mondom, hogy "moooozi? Lopom én a pénzt?" Ők is megértik, hogy ez van. Nézd, megértem a barátodat a drága programokkal, ha nem tudja, hogy nektek ennyire nincs.
2012. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez van, csóróság. Én senki előtt nem szégyellem, nem az én hibám, nem anyukám hibája. Enni tudok, ruháim is vannak. A hónap vége nehéz, de kibírjuk.

A barátom soha nem nézett le emiatt, pedig ők magasabb színvonalon élhetnének, ha nem folyna ki az anyukája kezéből a pénz.

Ez nem változtat semmin, a személyiségeden sem, mert gondolom abba szeretett bele a barátod:)

Majd írj, hogy mi volt! Sok sikert!

2012. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!