Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély arra, hogy egy férfi tartósan megváltozzon attól, hogy elveszítheti a párját?

Figyelt kérdés

Sok-sok évi kapcsolatban a férfi nem vett tudomást a nő igényeiről, kéréseiről, vágyairól, kapcsolatot megjavító törekvéseiről, mindig minden fontosabb volt. A nő szakít. A férfi fogadkozik, hogy mostantól minden másképp lesz, megváltozik.

Ismerős képlet?

De előfordult már valaha a világtörténelemben, hogy a férfi tényleg képes volt tartósan megváltozni?


2012. szept. 3. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

én még nem láttam ilyet...


pedig sok csillagot is leigérő férfit láttam

2012. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tud megváltozni....olyan marad amilyen.
2012. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Egy értelmes - lelkileg nem sérült - ember(esetünkben a férfi) mindenféle könyörgés, fenyegetőzés nélkül is felméri a párja igényeit, és látszik rajta az igyekezet. Ha már a szakítás hozza ki ebből a férfiból (ideiglenesen) a "jó társat", akkor ott valami elemi hiba van a férfi felfogásában. Azon meg nem változtat ilyesmi, hiszen számára a szakítás nem okoz drasztikus veszteséget - legalábbis nem magát a nőt hiányolja, hanem azt a szerepet, amit a nő töltött be az életében: cselédet, szeretőt, anyapótlékot stb.


Egyszer még vissza lehet fogadni - már csak kíváncsiságból is - de ha másodjára is csak 3 napig tartó csodának bizonyul a nagy szerelem, a törődés és a figyelmesség, akkor azt hiszem, meg is kapod a kérdésre a választ.

2012. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Én visszafogadtam. Picit változott. Majd két és fél év múlva szerelmes lett egy fiatal libába és elhagyott :)
2012. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Még valami: olvass kicsit itt a Gyakorin: hány nő házasodott, szült abban a reményben, hogy majd a férfi megváltozik, esetleg olyan rendes, figyelmes férfi lesz, mint amilyennek a kapcsolatuk legelején mutatkozott.

Aztán ott a sokéves házasságuk, a gyerek(ek), és a szomorú vallomás: "hülye voltam, mikor azt hittem, megváltozik"


Az ember alaptermészete ritkán változik. Esetenként előfordul, hogy egy ilyen férfiból egy megfelelő pár kihozza a jobbat, de ilyesmivel kár áltatni magunkat. Nem mondom, hogy a tökéleteset kell keresni, hisz olyan nincs. De az ilyesmi meg elég távol áll a tökéletességtől. Az embernek vagy legyen egy jó(!) társa(!), vagy inkább legyen egyedül.


Akivel már az elején nem jó egy - számodra fontos - dolog, azzal ne tervezz hosszútávra.

2012. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Az ember (akár nő, akár férfi, mindegy!)

olyan, amilyen.

A viselkedését megváltoztathatja valaki, de azzal saját magát "erőszakolja meg" mert a jellem nem változik, csak a viselkedés.


Hogy ki meddig bírja, az az akaraterejétől függ, de mivel nem önmagát adja, ezért egyre boldogtalanabb lesz.

Ha viszont önmagát adja, akkor a párja lesz egyre boldogtalanabb.


Nagyon sok házasság ezért rossz, mert valamelyik, vagy mindkét fél magára erőszakol a másik kedvéért egy olyan viselkedést, ami nem a jelleméből fakad.

Ez viszont boldogtalansághoz vezet.

Mint a 4. válaszolót, teljesen klasszikus.

A párja elvett egy számára természetellenes viselkedést, hogy a válaszoló boldogabb legyen. Így viszont ő nem volt boldog, ezért elhagyta. Tipikus, sok ilyen van, mindkét nem részéről.

Erre mondják, hogy rossz választás.

2012. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
elvett= felvett
2012. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aha, látom érdemes ide elfogulatlan értelmes és érdemi választ adni...
2012. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet nyomtam, de az fura, hogy akik lepontoztak, nem írtak véleményt. Pedig érdekes lenne az is.
2012. szept. 3. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Ellen véleményt erre nem lehet mondani, mert tényeket írtam.

Ez csak vélemény nyilvánítás volt, mert sokan félreértik a kezek használatát.

Azt hiszik, azt kell értékelni, ha egyezik a véleményük, és nem azt, ha hasznos a válasz.


A témához visszatérve, ezek egyszerű szociológiai, társadalomtudományi tények amikről írtam. Legfeljebb valaki nem ért velük egyet, mert nem ismeri a témát mélységében, de attól ez még így működik, és ez nem vita tárgya.

2012. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!