Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki hogy értelmezi ezt a mondatot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogy értelmezi ezt a mondatot?

Figyelt kérdés

Valahol egyszer azt olvastam a párkapcsolatról, hogy

"A kevésbé függő fél függővé teszi a másikat".

Mi a véleményed róla?


2012. szept. 14. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
én úgy gondolom ez bizonyos embereknél találó, de manapság egyre inkább. Az emberek szeretik megkapni azt amit akarnak. Ha kevésbé érdeklődik egy idő után a másik akkor pedig makacsul kezdenek ragaszkodni a másikhoz. Van aki azért mert makacs és mindig az kell h legyen amit akar, vagy pedig félnek a változástól, h kilépjenek egy biztonságos közegből és ezért kapaszkodnak vmibe ami igazából nem is létezik.
2012. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Nekem az jött le belőle hogy a pár egyik tagja valaminek függője, de nem teljesen és a párját teljes függővé teszi ugyanazért a dologért/valamiért. Lehet hogy félreértelmeztem, nem tudom, majd talán kiderül. :)
2012. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy nagyon kemény mondat, de már sokszor leírták. Nem biztos, hogy egyet kell érteni vele. Mindenesetre azt jelenti, hogy egy kapcsolatban az irányít, akinek kevésbé van szüksége a másikra, az írja a szabályokat, akinek nincs igazi vesztenivalója, ha a kapcsolat sérül vagy felbomlik. Sokan visszaélnek egyébként ezzel szerintem. Amikor elhangzik fenyegetésként, hogy "úgyis találok nálad húsz jobbat minden ujjamra", főleg, ha tényleg így is van, akkor azzal a másik fél nagyon sarokba szorított helyzetbe kerül, ha fenn szeretné tartani a kapcsolatot és kénytelen alávetni magát a másik akaratának...
2012. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Baromság.
2012. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azt jelenti,hogyha az egyik fél rosszabb helyzetben van,pl nem áll mellette a családja és ha a párja nem lenne,akkor teljesen egyedül maradna,az függőbb helyzetben van a párjától,ezért ki lehet használni.A másik fél könnyen visszaélhet ezzel.Sajnos erre elég sok példa van.
2012. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kapcsolatban az a kevésbé függő fél, aki kevesebbet ad bele érzelmileg; vagy anyagilag függetlenebb, vagy szeméyiségében dominánsabb a másiknál (ez nem jelent feltétenül erős személyiséget is).


Az a lény, hogy ez az ember uralja a kapcsolatot, a másik embert és érdeke az, hogy a másik fél függő legyen tőle és teljes mértékben kiszolgálja őt és kihasználható legyen.


A megfelelő pszichológiai játszmákkal, érzelmi zsarolással stb. olyan erős kötésbe csavarja az áldotatát, hogy az csak nagyon nehezen fog tudni kimászni az egészből. Pl. a családon belüli erőszak valódi áldozatai is pontosan ilyen kapcsolatokban vergődnek, áldozatként, függő félként.


Azért írják úgy, hogy a kevésbé függő fél, mert valójában a kevésbé függő fél sem önálló és stabil személyiségű ember. Ha az volna, nem lenne szüksége arra, hogy uralkodjon egy másik ember felett és elnyomja. Ő attól függ, hogy a másik ember, akit függővé tett, kiszolgálja-e, kihasználható-e a részéről, tapsol-e folyton a sikereinek, stb. DE ez a függés jóval kisebb függés, és bármikor áttehető egy másik áldozatra. Az erősebben függő fél azonban sokszor olyan erősen áldozat, hogy ha a másik fél dobja, mint egy üres tojáshéjat, akkor elpusztul vagy nagyon gyorsan keres magának egy másik agresszort.

2012. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk valami hasonló lehetett kapcsolatunk elején. Mindketten olyanok vagyunk, akik nagyon nehezen fejezik ki az érzéseinket, ugyanakkor vágyunk arra, hogy nagyon szeressenek, ráadásul különböző dolgoktól érezzük szeretve magunkat. Párom szeret ajándékokat, apró szívességeket kapni, én meg szeretem, ha átölel, hozzám bújik, ha beszélgetünk. Úgyhogy az első fél évben egy csomószor éreztem úgy, hogy nem vagyok fontos a páromnak. Nem tudta, hogy nekem milyen fontos az, hogy legalább felhívjon, ha nem tudunk találkozni (hiába beszéltük meg, hogy nem ér rá), vagy hogy milyen fontos nekem, hogy hozzám bújjon, ha találkozunk. Úgy éreztem, hogy nem szeret, és hogy bármikor elveszíthetem. Úgyhogy elkezdtem neki apró ajándékokat csinálni (munkanélküli voltam akkoriban, és nagyon szeretek apróságokat csinálni, így kézenfekvő volt), pl. sütöttem süteményt, varrtam neki mobiltokot, vettem neki cipőfűzőt, ha elszakadt, a beleegyezésével rendszereztem a papírjait, a könyveit, vagy valami...


Aztán ő is elkezdett nekem drága ajándékokat venni (ő örült az ajándékoknak, azt hitte, hogy én is örülni fogok neki), ettől kicsit úgy éreztem, hogy az enyémek értéktelenek, mert nem kerültek több ezer Ft-ba, így leálltam velük. Akkor a párom kétségbe esett, úgy érezte, hogy már nem vagyok olyan figyelmes, már nem szeretem annyira, azt hitte, hogy elveszíthet. Egyre többet kereste a társaságom, randiztunk, vagy csak munka után elmentünk sétálni, összebújtunk a padon, mert hideg volt, stb.


Aztán valahogy kibukott ez az egész, hogy ő mindent megtesz, én meg nem is foglalkozom vele... Visszasírta az apró ajándékaimat, szívességeimet... Szépen megbeszéltük, és azóta kerek a világ: vannak apró ajándékok, figyelmességek meg összebújások. De erre egy év kellett... Szóval hol ő volt a "kevésbé függő", hol én. Pedig egyikünk se szerette kevésbé a másikat, mint most, csak nem tudtuk kifejezni úgy az érzéseinket, hogy a másik is szeretve érezze magát.


Szóval óvatosan kell bánni azzal, hogy a "kevésbé függő" ember nem szereti a másikat... Lehet, hogy csak a másik érzi így amiatt, mert a párja nem úgy mutatja ki az érzéseit, ahogy ő szeretve érezné magát... 28N

2012. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!