Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek? A párotok rákos, te alkalmas lennél donornak, de kiderül, hogy terhes vagy. (folyt. Lent)

Figyelt kérdés
A kérdés fiktív, a készülő regényemhez végzek egy kis kutatást, hogy ezt mások hogy gondolják, mit tennének.
2012. szept. 14. 20:12
1 2
 1/18 Mókusgyilkos ***** válasza:
100%
a ráknak és a szerv donációnak semmi köze 1máshoz azt szólnám :D.
2012. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
először is, túl szappanoperás, és mélyítsd el az orvosi ismereteidet még, de lehet, h sok embert megfognál vele...
2012. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Egy indiai szappanoperába talán elmenne a fordulat, brazil szappanoperában már elcsúszna a komoly minőségi szűrőkön :D


1, Rákot tipikusan nem lehet szervátültetéssel gyógyítani. (Egyedül a csontvelőátültetés lehet esélyes leukémiánál, amihez vagy nagyon közeli rokonnak kell lenned, akkor meg nem lehet a párod.) Ezt természetesen túléli a donor.

2, Egyéb esetekben is igaz, hogy amit nem élne túl a donor azt a műtétet nem végzik el. De még az egyik vesédet sem ajánlhatod fel. Eleve nem lehet célzottan szerveket küldözgetni X ember számára, az összes ilyen döntést orvosok hozzák meg.


Tehát maximum olyan fordulatot tudnál kihozni szervátültetéssel, hogy a kő-alkoholista párod megkapja a májadat, miután egy autóbalesetben felépülés reménye nélküli vegetatív állapotba kerültél, egy független orvoscsoport lekapcsol a gépről, és a párod épp a várólista tetején áll így új májjal tovább járhat kocsmába.

Tiszta romantika :)

2012. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben segítek, ha feltünteted a nevemet a könyved elején, mint társszerzőt!
2012. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A nyiroksejtek rákjánál is szükség lehet csontvelődonorra, de egyébként más rákos megbetegedésnél tényleg nem hallottam olyasmiről, hogy bármilyen donor kéne. Amúgy az nem igaz, hogy csak közeli rokon lehet, közeli rokonnál nagyobb az esély, hogy találnak egyező szövettípusú donort, de nekem egy ismerősöm pont úgy halt meg, hogy se a családjában, se a donornyilvántartásban nem találtak donort időben.


Amúgy a kérdésre válaszolva, ha ezt a példát nézzük, akkor először elmennéka vérvételre, elvégeztetem a tipizálást és ha tényleg alkalmas vagyok (20 ezerből 1 ember kb!!), és csak akkor derül ki, hogy terhes vagyok, akkor megmentem a párom életét, hiszen ez ma már nem több, mint egy egyszerű vérvétel és úgyis terhesen is vesznek vért, nem hiszem, hogy ez kizáró ok lenne. Valószínűleg nekem semmi bajom nem lenne tőle, hiszen csak a vérem egy megszűrt alkotóelemére van szükségük...

2012. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Viszont ez így egy nagyon unalmas könyv lenne, inkébb csak novella, a párom rákos lesz, én megmentem, ő felépül és boldogan élünk amíg meg nem halunk, aztán mivel bekerültem a donornyilvántartásba kb 5-6 évente ismét donorkodom és ezzel egy csomó ember életét megmentem. Ja és a gyerekünk is szépen cseperedik közben. Hát nem túl izgi...
2012. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem hagynám cserben.
2012. szept. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Mókusgyilkos ***** válasza:

3:

-kis pontosítás: alkoholista nem kerülhet várólistára.

-a májnak elég 1 részét átültetni ahhoz nem kell agyhalott/halott donor.

- nem tudom h magyar országon h megy de amcsiba megteheti bárki h felajánlja a mája 1 részét / az 1ik veséjét / csontvelejét a hozzátartozójának v bárki másnak.

2012. szept. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Mókusgyilkos ***** válasza:
6: a vér megszűrt része? ha a csontvelőt nyírják ki a sugárkezeléssel akkor azt kell helyettesíteni mivel a csontvelő "leginkább" a csontban van ezért bizony oda kell bejutni ezt érzéstelenítéssel kell csinálniuk és nem gurigázhatnak szarral erős cucc kell mert a csontfájdalom a legrosszabb és itt konkrétan átdöfik a csontot.
2012. szept. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mókusgyilkos ***** válasza:
+ ha nem találnak tökéletesen egyező csontvelő donort akkor még ott van a "majdnem" kategória is de itt fent áll a kilökődés veszélye és akkor bizony kampec mert nem játszanak a kilökődésgátlók.
2012. szept. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!