Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tolerálható-e, ha a párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tolerálható-e, ha a párom a régi kedvesével több éve szakított, de még mindig intenzíven tartják skype-on, msn-en a kapcsolatot? Higgyem el, hogy ez "csak" barátság?

Figyelt kérdés
A barátommal (mindketten 40 feletti elvált felnőttek vagyunk) 3 éve vagyunk együtt. Volt egy korábbi kapcsolata, kb. 4 évig tartott, majd a nő kiment külföldre, és immár 6. éve kint él. Mi már több krízist is megéltünk az ő kapcsolattartásuk miatt, ami "hála" az internetnek, olykor elég intenzív: munka közben csetelések napi szinten, videohívások stb. Miután beleláttam egyszer a beszélgetésükbe, azt is tudom, hogy kitárgyalják a mi magánéletünket, ami engem nagyon bántott, hiszen a volt nő miköztünk szinte tabutéma, én úgy vettem, lezárta, elengedte, továbblépett rég. Szakítottam a párommal emiatt az eset miatt, de ő váltig állította, hogy baráti beszélgetések ezek, nem akart ő bántani, hiszen engem szeret, és a nő nagyon messze van, rég nem akarnak egymástól semmit. Megbocsájtottam, visszafogadtam, mégis bennem van a bizalmatlanság, ami napról napra mérgezi a kapcsolatot, nem éreztetem vele, de a feszültség itt van. És a sok kérdőjel, miért is teszi ezt velem, a valóságos életünk mellett miért kapaszkodik a régibe, hacsak virtuálisan is...

2012. szept. 29. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
virtuális kapcsolat... szted mi lehet? egy jó camsex?? vagy mi?
2012. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akár. Bár nem erre gondolok, inkább a vágyakozásra, hogy a nő egyszer megunja és hazajön, hogy ott folytathassák, ahol abbahagyták.
2012. szept. 29. 17:43
 3/18 anonim ***** válasza:
ezt ne hagyd˘,mert beszel ő a volt baratnojevel ?
2012. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom "nem hagyni", hiszen mért is szólnék bele, hogy ő kivel beszél, kommunikál. Ezt fordított esetben én sem tűrném. Ő azt mondja, bízzak benne, ők már csak barátok, és jól megértik egymást, ennyi.
2012. okt. 2. 09:27
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is elváltam. Van egy közös gyerekünk is, tehát óhatatlan, hogy van közöttünk, akár telefonos kapcsolat is.

Van, hogy fél óráig beszélgetünk egymással. Na jó, nem minden nap.


És igen... mondhatjuk, hogy a barátom maradt az exem, van, hogy a mostani páromról is beszélünk, ahogy ő is az övéről.

16 évig éltünk együtt, fiatal koromtól kezdve, szinte olyan, mintha a testvérem lenne. Gyakorlatilag ismerjük egymás reakcióit, gondolatait.


Ami nagyon fontos dolog, hogy részemről abszolút NINCS és soha nem is lesz (mivel nem is igazán volt sosem), semmilyen szexuális vonzalom. Ez is és az is, hogy már nem működött a kapcsolatunk - kizárja, hogy legyen köztünk valaha valami még.


És van egy jó párkapcsolatom, amiben megkapom azt, amit tőle sosem...

A mostani párom is a "barátom" (is :) ), csak éppen vele még nem szoktam össze annyira, mint az ex-szel.


Szerintem ezen a vonalon próbálj meg elindulni...

Bár lehet, hogy ezt nem tudod kideríteni, hogy vannak-e még köztük érzések vagy akár szexuális vonzalom...

2012. okt. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélgetni vele, hogy mi az amit te meg tudsz adni neki, amit az ex-e nem tudott. Vagy mi az amit eddig mondott neked, hogy ezért vagy azért jobb, több vagy és ez milyen jó...


Talán csak ez hiányzik, hogy tudd, hogy mitől vagy értékesebb neki, mint ő volt.


Az én új párom mindent tud, hogy mitől jobb ő nekem, mint az ex volt, mert ha akarta, ha nem én közöltem vele (:D).

Igaz egy nő általában közlékenyebb, ezért is lehet.

Talán ezért nem érzed elég stabilnak a kapcsolatokat...

2012. okt. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Igen, egy kb. fél évvel ezelőtti "mosolyszünetünk" alkalmával egy 25 000(!) karakteres levélben megírta nekem, hogy mit is szeret bennem, miért jelent számára sokkal többet ez a kapcsolat, hiszen nap mint nap együtt vagyunk, nem élünk együtt, de közös a hobbink, és szabadidőnkben szinte mindent szeretünk együtt csinálni, a főzéstől a házimunkákig... a szex is tökéletes, ha lehet ilyet mondani, úgyhogy ha ebből indulok ki, megvan (meglenne) köztünk a harmónia. Mégis ugyanebben az irományban hozzátette, hogy a volt barátnője olyan megértő és kedves, amióta csak ez a távkapcsolat van köztük, és nem tagadja, hogy testi vonzalmat is érez iránta, mint olyan nő iránt, akit nem kaphat meg (a nő nálam 5 évvel fiatalabb, gyermektelen és "fitness-lady") Ezek a dolgok tehát ugyanúgy bennem vannak, lehet, hogy nem kellett volna visszafogadnom őt, miután ilyen kíméletlenül őszinte volt? De emellett számtalan bizonyítékát adta, hogy engem szeret, és persze én is őt, csak bánt, hogy nem tudok 100-ig megbízni benne.

Azzal vigasztalom magam, h nem maradhat ez így a végtelenségig, valamikor annak a nőnek is meg kell állapodnia, már 37 éves, se gyereke senkije ott Olaszországban, csak a macskája, a futó kalandjai és persze az ÉN párom, aki számára az egyetlen itthoni baráti(??) szál. Néha szánalmasnak érzem az aggódásomat, valahol mégsem alaptalan, az gondolom az előzményekből kiderült.

2012. okt. 15. 16:01
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezek szerint elég stabil a kapcsolatotok... de... valami (vagy több dolog) hiányzik néki a régi nőből. Mint tudjuk tökéletes társ nincs, akiben minden benne van, amit szeretnénk (vagy igen? :). Valószínűleg ezt ő is tudja, ezért is dönt(ött) melletted. Abból indulj ki, hogy semmi sem biztos, egy kapcsolat sem. Akár te is dönthetsz úgy valamikor egyszer, hogy ki akarsz lépni, ezt sohasem lehet előre tudni. Szerintem próbáld meg ezt elfogadni, hogy senkit nem lehet magunkhoz láncolni, és talán jobb is, mert egyszer mi szeretnénk azokat a láncokat letépni, de már nem lehet vagy csak nagy áldozatok árán.


Abból ne indulj ki szerintem, hogy ha ez a nő majd férjhez megy vagy megállapodik, akkor biztosan minden rendben lesz, hisz, ugyanazokat a dolgokat egy másik nőben is megtalálhatja, és újra kezdődhet az egész.


Én megértem, hogy ebben a helyzetben félted a kapcsolatodat, hiszen tisztában vagy a párod gondolataival és vágyaival.


Könnyű ilyet mondani, de szerintem próbáld meg "elengedni" magadban őt - a párodat. Gondold végig, hogy sajnos joga van bármikor úgy dönteni, hogy mással kezd életet - akármilyen is vagy te, bármit is teszel vagy nem teszel meg. Ha ez elfogadod és el tudod engedni a görcsöt, egyrészt békésebb lesz a hangulat köztetek, másrészt nagyobb az esély, hogy veled is marad a jövőben is.


Neked is el kell döntened, hogy mennyit ér neked ez a kapcsolat.

2012. okt. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Afelől nyugodt vagyok, hogy más nővel nem kezdene, hiszen szeret, és jól megvagyunk. Egyedül ezt a "köldökzsinórt" nem tudja, nem tudják elvágni; a csetelgetésen túl a nő rendszeresen feladatokat ad neki, fizessen be ezt-azt, vigyen el az apjáékhoz v hozzon el valamit... az én szemszögemből ez a párom totális kihasználása, mert ő nem mond nemet semmire, nehogy megbántsa a hölgyet.

Nem magamhoz láncolni akarom őt - Isten ments! - alig 3 éve, hogy elváltam 16 év után, efféle "láncokat" én sem akarok, de valamiféle érzelmi elköteleződést igenis elvárnék, legalább olyan formában, hogy határozottan közli a nővel, hogy nem fér már ez bele az életébe, szép a barátság, de más alapokon kéne, ne veszélyeztesse a kettőnk kapcsolatát.

Már többször elengedtem amúgy, nem csak lélekben, ténylegesen is, közöltem, hogy ha ennyire össze vannak nőve, megértem és elfogadom, legyenek egymáséi. Mindannyiszor biztosított, hogy engem szeret, és semmi okom aggódni... de a kapcsolaton nem lazítottak. Patthelyzet. A "Miért?"-re nem kapok választ, legfeljebb annyit, hogy éveken át ezt szokták meg, ez a gyakorlat, beszélgetnek, amikor tehetik és gép közelben vannak. Barátság, nincs jelentősége. Én pedig annyira hinni akarom... :)



Ezek szerint elég stabil a kapcsolatotok... de... valami (vagy több dolog) hiányzik néki a régi nőből. Mint tudjuk tökéletes társ nincs, akiben minden benne van, amit szeretnénk (vagy igen? :). Valószínűleg ezt ő is tudja, ezért is dönt(ött) melletted. Abból indulj ki, hogy semmi sem biztos, egy kapcsolat sem. Akár te is dönthetsz úgy valamikor egyszer, hogy ki akarsz lépni, ezt sohasem lehet előre tudni. Szerintem próbáld meg ezt elfogadni, hogy senkit nem lehet magunkhoz láncolni, és talán jobb is, mert egyszer mi szeretnénk azokat a láncokat letépni, de már nem lehet vagy csak nagy áldozatok árán.


Abból ne indulj ki szerintem, hogy ha ez a nő majd férjhez megy vagy megállapodik, akkor biztosan minden rendben lesz, hisz, ugyanazokat a dolgokat egy másik nőben is megtalálhatja, és újra kezdődhet az egész.


Én megértem, hogy ebben a helyzetben félted a kapcsolatodat, hiszen tisztában vagy a párod gondolataival és vágyaival.


Könnyű ilyet mondani, de szerintem próbáld meg "elengedni" magadban őt - a párodat. Gondold végig, hogy sajnos joga van bármikor úgy dönteni, hogy mással kezd életet - akármilyen is vagy te, bármit is teszel vagy nem teszel meg. Ha ez elfogadod és el tudod engedni a görcsöt, egyrészt békésebb lesz a hangulat köztetek, másrészt nagyobb az esély, hogy veled is marad a jövőben is.


Neked is el kell döntened, hogy mennyit ér neked ez a kapcsolat.

2012. okt. 16. 16:07
 10/18 A kérdező kommentje:
Bocs, benne maradt a korábbira kapott válasz... :)
2012. okt. 16. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!