Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek mi a véleményetek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek az ilyen kapcsolatról? A férfi csak egy állomás lehet a nő életében?

Figyelt kérdés

Adott egy lány (fiatal felnőtt nő) és egy nála jóval idősebb férfi. Kb 8-10 évvel, szóval nem olyan extrém nagy a korkülönbség, de azért meghatározó. A férfi, korából adódóan bizonyos szempontokból előrébb tart a lánynál (élettapasztalat, világnézet stb), így több mindent tud nyújtani a lánynak szellemi értelemben, mint a lány neki. (Persze a lány is lehet a koránál érettebb, de most csak azokat a dolgokat vegyük, amikben még fiatalsága révén kiforratlanabb.) Ezért a lány felnéz a párjára, a partneren kívül egyfajta "tanítót", példaképet is lát benne. Nem bálványozza, nem isteníti, de csodálja. Így az adok-kapok náluk nem egyenlően oszlik el. Bármennyire is tisztelik és szeretik egymást, ezen a téren nincs egyensúly. Nem bírálni akarom az effajta párkapcsolatot, mert van ilyenre példa bőven, és az a lényeg, hogy nekik jó. A kérdésem inkább a további alakulására vonatkozik:


Ha a lány előbb-utóbb "beéri" a férfit, felnő hozzá, és megszűnik ez a kissé szülő-gyerek kapcsolatra hasonlító viszony, akkor működhet-e tovább a kapcsolat? A lány már nem igényli a vezetgetést, a férfinek meg az apáskodó szerepet kell levetkőznie, és még ha ez sikerül is nekik, akkor is; nem furcsa a férfinek, hogy a lány mellette nőtt fel? Van mellette egy érett, felnőtt nő, oké. De nem fontos-e az embernek, hogy akivel együtt van, ANNAK AZ ÉRTÉKEI NE (csak) TŐLE LEGYENEK? Az, hogy egy már "kész" emberrel jöjjön össze? (Már amennyire késznek tekinthető egy ember, hiszen életünk végéig változunk.) Nem olyan egy kicsit ez a kapcsolat, mint mester és tanítványa, ami addig működik, amíg a tanítvány elér egy bizonyos szintet, utána tovább kell lépnie, és elválnak útjaik? Megkapta az egyik fél az útravalót, amit nem annak kell visszaadnia, akitől kapta, hanem majd egy olyasvalakinek, akinél meg ő "fejlettebb", így egy láncolatot létrehozva. Tudnak-e majd a felek egyenrangú félként tekinteni egymásra, és nagyjából egyenlő arányban ADNI, hozzájárulni egymás személyiségének fejlődéséhez?


2012. okt. 14. 05:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs nagy esély rá, hogy ez változni fog, és nagyon jól megfogalmztad, mitől érnek véget az ilyen kapcsolatok. Persze kivételek lehetnek, úgyhogy ha te vagy a férfi, ne keseredj el. Ez még nem extrém nagy korkülönbség.
2012. okt. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok benne a helyzetben, csak elvileg érdekel a téma, mert több ilyet láttam már (mondjuk csak "messziről"), és én is voltam olyan helyzetben, hogy idősebb férfi tetszett, akivel nem éreztem magamat egyenrangúnak, igaz, nála nem is lett volna esélyem, mert házas volt. :) De én is úgy képzelem el a sorsát az ilyen párkapcsolatnak, hogy egyszerűen megszűnik a "funkciója" (tanítás/tanulás), és szétmennek végül, de gyönyörű emlék marad, egy nagyon is tartalmas és értékes pár évről, és a felek jó barátságban válnak el. De hátha jön valaki, aki megcáfolja. :)
2012. okt. 14. 06:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jól leírtad a dolgokat,én nem tudtam volna így megfogalmazni pedig benne voltam 4-évig.

Egyenrangú felek nem lesznek sose,a férfi többet nem tud adni már a nőnek és lehet valahol már a nő sem ezt a fajta "adást"igényli.

Azt tudom engem ő formált,alakított az ő kedve és értékrendje szerint.Ez nem biztos,hogy jó dolog mert még fiatal korban meggondolatlan az ember sok mindent kipróbál amit esetleg idősebb fejjel nem mer vagy nem akar és egy olyan ember mellett aki idősebb ez lehet egy visszafogó erő ami később az élet során lehet visszaüt!

2012. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen leírtad, egyetértek veled. Annyit még hozzátennék, hogy nem minden ilyen kapcsolat fog véget érni pár év után vannak, akik egy életet élnek le így, mert a nő nem fejlődik, hanem megmarad ebben a gyermek szerepben. A férfi pedig marad a tanár. Sokaknak ez megfelel.
2012. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Ennyi korkülönbség csak akkor lehet probléma, ha a nőnek kevés az önbizalma, a férfi meg állandóan irányítani akarja.

Az idősebb kor nem indokolja, hogy felnézzenek rá.

2012. okt. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a nő kb. 20 éves, akkor igen, meglehet, hogy az lesz, amit írtál. Ha már 30, akkor elképzelhető, hogy két kész ember találkozott. De ez inkább természetfüggő. Vannak gyerekes 40-esek és érett 20 évesek is.

Szerintem egy házasságban/kapcsolatban az alá-fölé rendeltség, apáskodás csak megmérgezi a kapcsolatot, ha éreztetik egyikkel, hogy ő tapasztalatlanabb, ergo kevesebb.

Igencsak önbizalomhiányosnak kell lennie annak a férfinak, aki ezt igényli, hogy felnézzenek rá és mindig többnek kell éreznie magát. Hosszú távon szerintem nem működik.

Ha a korkül ellenére egyenrangúak és örülnek egymásnak, hogy megértik egymást, akkor igen, működik a dolog.

2012. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most komolyan az a 100%-os válasz, aki dícséri a kérdező minden tapasztalatot nélkülöző puszta feltételezéseit, uram bocsá' kitalációit?!

Minden férfi egy harmonikus, kiegyensúlyozott kapcsolatra törekszik. Még a 10 évvel idősebbek is. Pont hogy a "tanítói" szerephez kell sok türelem(sokan kerülik is ezt, legtöbbször a lúzerek akarnak tanítani - hátha úgy talán lesz végre csajuk :D). De ez is annyira egyén függő. Sok nő 30 felett sem tud hozni egy normál szintet, volna még mit tanulniuk de ők már soha nem lesznek jók(soha nem is voltak fogékonyak), míg más már tizenévesen 0 párkapcsolati tapasztalattal is annyira életrevaló hogy eláll tőle a szavam!

2012. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy 10 év korkulombség.Én láttam már 23 év korkulombségu kapcsolatot is,és mukodott.Egyénfuggo de ha szeretitek egymást akkor mukodni fog ugyanugy mint bármelyk kapcsolat.Nem az életkor a legfontosabb.
2013. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!