Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én vagyok túl féltékeny vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok túl féltékeny vagy ez tényleg nem normális? Hogy kéne kezelnem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Több mint 5 éve vagyunk együtt a párommal. Eddig is voltak "féltékenységi rohamaim", de valóban nem igazán volt alapjuk. Hűségesek voltunk mindketten mindezidáig. De mostanában párom kezdett megváltozni. Jó irányba. Úgymond kivirágzott, megnőtt az önbizalma, velem is sokkal odaadóbban viselkedik. Ez az egyik oldal. A másik viszont, hogy úgy érzem eltávolodik... lélekben, érzelmekben. Mintha már nem törődne azzal mit érzek, mi fáj, mi esne jól... eddig se volt egy hű de romantikus tipus, de most mintha már csak barátként közeledne hozzám, akivel mellesleg lehet szexelni is.


De nem is ez a fő probléma. Hanem hogy az új munkahelyén megismerkedett egy lánnyal, aki egyidős vele, egyedülálló, véleménye szerint kedves ... amúgy semmi extra de van benne valami különleges. 2 hete kollegák, de azóta folyamatosan sms-eznek. Természetesen rájöttem... és azóta elolvasom az sms-eket... ilyen apró kis kedveskedések... érdeklődés a másik iránt. Számomra ez úgy tűnik, mintha "ismerkednének".


Én is találkoztam már a lánnyal, többször én vittem őket munkahelyre. Gondolom a lánynak is fura lehet, hogy miért küldözget neki smseket egy vőlegény... de ki tudja milyen... lehet úgy van vele, hogy ha megszerezheti tőlem, hát miért ne.


Na de azóta ugye megy a vita, kértem a páromat szépen is nem szépen is, hogy ne smsezennek. Elvégre csak kolegák. Ha nem érdekli őt a csaj, akkor minek?!


Na azóta rejtegeti a telefonját, nagy nehezen tudok csak hozzáférni. Most már ki is törli az smseket, de ugye így is benne van a log-ban, hogy ki kezdte és hány sms-t váltottak. És mindig ő kezdi.


Szóval nem tudom most mit tegyek. Mert, ha most őt akarja legjobb barátjának vagy mit tudom én... oké... de akkor nem kell titkolni, rejtegetni. Miért ne oszthatná meg a párjával a barátjával váltott smseket?! Egy idő után már úgy se érdekelne... de amíg titkolja addig annál inkább érdekel.


Kérdeztem, hogy direkt csinálja-e, féltékennyé akar-e tenni. Azt mondja nem és szeret és blablabla... de már nem tudom mit higyjek.


Szóval bármi tanács, hogy miképp kezeljem a helyzetet? Azt ne írjátok, hogy szakítsunk, mert ez nem opció. Azt se írjátok, hogy ne törődjek vele, mert arra meg képtelen vagyok. Valami frappáns megoldás kéne, egy jó érv, amit mondhatok neki... vagy valamilyen trükk, amivel elfelejtethetem vele a csajt vagy érdektelenné tehetem számára.


Na mindegy, minden tipp érdekel. Bocs, hogy hosszú lett... de ki kellett írnom magamból. :D


Köszi előre is.



2012. nov. 2. 10:21
 1/9 Hole Hunter ***** válasza:
61%
Vinni csak azt az embert lehet, aki hajlandó menni. Az, hogy veled akar-e maradni, vagy nem...nagyrészt rajtad múlik. Te mit tennél, ha lenne egy párod, aki belenéz a telefonodba, kutakodik utánad, felelősségre von...és folyton balhézik? Sztem te is hajlamos lennél menni. Nem azért vagyunk a párunkkal, mert ő azt akarja, hogy vele legyünk! Kicsit gondolkodj az ő fejével is. Könnyen lehet, h csak addig érdekes a másik, míg nem érzi, h akár lehetne is vmi. Kis flört bele kell, hogy férjen. Ezzel csak saját magának bizonyít. Természetesen ettől még előfordulhat, h elhagy, ha vkivel jobb életet remélhet, mint veled.
2012. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Én a barátod helyében már elhagytalak volna. Az oké, ha kicsit féltékeny vagy, mert az még aranyos, de az, hogy kész jeleneteket rendezel, belenézel az smseibe, mert nem bízol benne..ilyen alapon ő is jogosan teszi, hogy eldugja és semmit nem mesél az egészről.

Egyébként lehet, hogy pont azért nem akart mesélni sokat a lányról, mert tudta, hogy ez lesz belőle és megint megy a veszekedés. De az is elképzelhető, hogy megtalálta a lányban azt, amit benned nem.

Remélem azért ennyi miatt nem mentek szét. Próbálj kicsit jobban bízni magadban és benne is. Ha magabiztosabb lennél, akkor nem hinnéd minden pillanatban, hogy biztos megcsal, flörtöl akármi. Másrészt bízz benne jobban, mert látod, hogy mihez vezet, ha így viselkedsz.

2012. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Sztem meg halál gáz amit a párod csinál.

Állj elé és mondd meg neki, h neked ez szarul esik, vagy hagyja abba, vagy akkor szeresse inkább őt.


Az nem egy sima kollegiális kapcsolat, ha munkaidő után is kedveskedő sms-eket írogatok vkinek.....persze van aki majd megmagyarázza hogy ez normális, egyesek szerint az orális szex sem megcsalás....szóval ne hallgass idiótákra!

2012. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hanariko ***** válasza:
82%

Lehet hgy gáz belenézni a másik sms-eibe, de ha egyszer van rá oka? Mert ahogy én értelmezem, igenis van oka rá.

Persze nem kell hogy rögtön roham kerülgessen, nyugisan is meg lehet beszélni a dolgokat.

2012. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

3. válaszolóval egyetértek. Mondd meg neki köntörfalazás nélkül, hogy ez neked rosszul esik, folyamatosan rosszul érzed magad tőle. Ha tényleg szeret, akkor tekintettel lesz erre, és befejezi. Ha nem, akkor az is elég egyértelmű üzenet.


Jó érv vagy trükk nemigen létezik. A párod egy felnőtt ember, akinek saját akarata van, és eszerint cselekszik, tehát nem mész semmire frappáns megoldásokkal. Ha smsben akar flörtölni a kollégájával, akkor azt fogja tenni, akár annak árán is, hogy veled összeveszik és rejtegetnie "kell" a telefonját előled. Nem biztos, hogy jelenleg megcsal vagy meg akar csalni, simán elképzelhető, hogy neki az újdonság varázsa, a flört az, ami számít, kicsit feldobja érzelmileg. Természetesen ettől még az egész baromi inkorrekt veled szemben.

Egyébként szerintem be kéne fejezned a kutakodást, mert kikészíted magadat vele. Helyette kezdj egy kicsit függetlenedni tőle, szabadságold magad, mászkálj el a barátnőiddel, és ne számolj be neki se előtte se utána semmiről. Az erre adott reagálása, hogy érdekli-e egyáltalán hová mész és kivel, és mit csinálsz, szintén nagyon árulkodó, másrészt meg egy kicsit nem árt időnként birizgálni az oroszlán bajszát, mert jelen idő szerint valószínűleg azt hiszi, veled bármit meg lehet tenni.

2012. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem értek egyet azzal, amit a 2-es írt elején. Persze, hogy belenéz a telefonjába, ha érzi, hogy valami megváltozott és lám-lám, okkal gyanakodott. Azért könyörgöm, senki sem szereti ha nem őszinték vele, és nyilván magától úgysem mondja el mi van a másik lánnyal..,joggal néz bele a telefonjába, szerintem ez nem kérdés. Nem lehet korrektnek lenni egy olyan emberrel, aki veled sem az, mert nincsenek eszközeid ellene.


3-asnak igaza van. Kérdező,valószínűleg még nem történt köztük semmi, lehet, hogy csak érdekesek valami miatt egymás számára. Lehet, hogy tényleg csak barátkoznak. Azért légy résen és ne mondd el neki h nézed a telefonját, mert akkor soha az életben nem tudod meg, hogy mi van köztük.

2012. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már bevallotta, hogy nem szerelmes belém töb mint 1 éve.... szóval így már minden érthető...


Az a durva, hogy eszerint már akkor sem volt szerelmes, amikor megkérte a kezem..............

2012. nov. 2. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Ajj, sajnálom. :(
2012. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon sajnálom én is, kedves kérdező....



Viszont az is nagyon tanulságos, hogy azok lettek lepontozva, akiknek igazuk lett!


Na most hol vannak az okostojások, akik szerint normális volt, amiket a kérdező párja csinált? Kössz, ennyi...

2012. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!