Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kerülhetném el a beszólásokat? Hogyan hagyhatnám őket figyelmen kívül?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van egy barátom már 2 éve. Mikor összejöttünk mindig büszke voltam rá, szerelmes voltam belé, de sose nagyzoltam vele, nem dicsekedtem és semmi egyéb. A haverjaimnak rögtön nem tetszett. Nem csak a fiúknak, de a lányoknak sem nagyon. Tudom, hogy nem fontos az ő véleményük, a lényeg hogy én hogy érzek, de nem valami kellemes amikor együtt vagyok a barátommal szünetben, hülyéskedünk és arra kell bemennem az osztályba, hogy "Hogy lehet ilyen csúnya a pasid?" "Nézzél már rá hogy néz ki?" "Úristen, undorítóan néztek ki együtt" és még sorolhatnám a beszólásokat. Alapjába véve jól megvagyok a haverjaimmal, az elején mindig odavittem hozzájuk a barátomat, de ahogy növekedett a száma a beszólásoknak annyira el is ment a bizalmam. Eleinte mindig visszaszóltam a haveroknak, de mégis "tönkrevágtak".

Mostmár oda se merem vinni a barátomat a haverok közelébe, mert látnám az arcukon azt a flegmás pofavágást meg ilyeneket. Hogyan tehetném túl magamat ezen? Az a tanács, hogy ne figyeljek oda rájuk az nem vált be, mert kitudna nem odafigyelni és kitudna nem foglalkozni velük?:(

Nagyon bánt már és állandóan kerülöm őket akkor, ha a barátommal vagyok. Nem mostanában kezdődött, már tart több mint másfél éve. Normálisan beszélni a haverokkal meg nem lehet és nem is mennék oda hozzájuk "pitizni".

Esetleg valakinek vmilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban van?

Amúgy a barátommal jól megvagyunk, igaz sokszor veszekszünk, de mindig kibékülünk, mindent megtudunk beszélni, igaz ezt még sose mondtam el neki miket művelnek a haverok, mert nem is merném elmondani, mert eléggé hirtelenharagú és nem szívesen akarnám megnézni ahogy 5-en rámennek és szétverik :(

Amúgy nyári szünetben mindig jól megvagyunk barátommal, sosincs vita, csak ha suliba érünk és kik miatt? Hát persze, hogy a haverok miatt -.-

Tudtok segíteni? Bocsi, ha hosszúra sikeredett.

18/L


2009. aug. 14. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy ilyen barátokra vágysz?
2009. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát nehéz helyzet. azért szép kis haverok lehetnek, ha bántanak a választásod miatt! valahogy mégis beszélned kellene valük, hogy mi a kifogásuk a fiúban. ha csupán annyi, h nekik nem tetszik külsőleg, mond meg nekik, h téged ő boldoggá tesz, és ha egy kicsit is fontos nekik a te boldogságod, akkor nem zrikálnak titeket. nem lehet vmi hátsó indíték a dolog mögött? mondjuk, h vmelyik fiú haverodnak tetszettél, és te nem vele jöttél össze, hanem ezzel a másik sráccal? talán ezért nem hajlandók elfogadni a barátod. mindenesetre eléggé el lehet fajulva a helyzet, és nagyon gyerekesen viselkednek. őszintén remélem, hogy sikerül valahogy rendezned a dolgokat! ha szereted a fiút, tarts ki! haverjaid közül szűrd ki, h kik azok akik csak a banda szellem miatt bántják a srácot, először velük beszélj egyenként, állítsd őket magad mellé, és akk nem egyedül kell lerszerelned a többieket. remélem sikerrel jársz! L/17
2009. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehát valahogy meg kellene húznod haverok/barátok/nagyon jó barátok között a határokat. A haver nem áll olyan közel hozzád, elvagytok alapvetően, de általában máson keresztül találkoztok. Ha kicsit is tuskóbb, őt nem feltétlen érdekli, hogy neked, hogyan esik ha lerandázza a pasid, vagy csak a "Béla is azt mondta" stílusban vágja hozzád. A barátok lehet, hogy inkább nem akarnak megbátani, értik, hogy neked ez nem jó, de ha 3-an már azt mondják, hogy randa, akkor ők sem maradnak ki a sorból. A nagyon jó barát, pedig tudja, hogy neked ez rosszul esik és akkor sem mondja, ha a Pisti vagy a Béla is mondja, sőt inkább melléd áll és együtt szóltok nekik vissza.


A nagyon jó barát csoportba mindig nyugodtan viheted a pasid, mert ők úgysem azt fogják nézni, hogy hogy néztek már ki egymás mellett, hanem annak örülnek, hogy te boldog vagy a fiú mellett.


A barátcsoportba, akkor, ha nincsenek többen a szemetek.


A haver csoportba, meg akkor, ha elegen vagytok ahhoz, hogy visszaszóljatok ha kell.


Nyílván nehéz, meg hülyeség is így keményen betáblázni, de aki közel van hozzád, az nem fogja mondani és bizony sokan vannak akik nem mondanák de mivel azzal ők lennének az egyetlen kivételek ezért mégis megteszik, valamint tényleg vannak olyanok is, akikkel lehet, hogy megvagy de ők (bocsánat) szarnak az érzéseidre.


Minden jót!


Sárky

[link]

2009. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy ezek a "haverok" az osztálytársaim.

Igazából van köztük 1 olyan srác aki össze akart velem jönni, de nemet mondtam mert akkor már javában megvolt a barátom.

Igazából nem az egész osztállyal van problémám, mert vannak rendesek is, csak tudjátok minden osztályban van egy olyan "csoport" akiknek nagy a szájuk, tehát az a "menő" banda. Nah azokkal van ez mindig. Az a srác aki járni akart velem az is ebbe a csoportba tartozik, de ő elég csendes, és vele eltok beszélgetni normálisan, igazából sose beszéltünk 2 szónál többet komolyabban, csak hülyültünk.

2009. aug. 14. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állj úgy hozzá a dologhoz, hogy tulajdonképpen már csak 1 évet kell kibírnod velük. [hiszen 18 éves vagy, elméletileg most fogsz majd érettségizni] Ha elmész máshova tanulni, esetleg dolgozni, akkor megszabadulsz a haveroktól és a beszólásaiktól.


Egyébként nekem is volt már hasonló régen, persze nem ilyen durván, de én egy apróságra is nagyon fel tudom kapni a vizet... Én olyankor nyomatékosan közlöm, hogy fogalmuk sincs róla, hogy én mennyire szeretem, és még senki nem tett ilyen boldoggá, úgyhogy fogják be a pofájukat, mert ő az én barátom, és nekik semmi közük hozzá, nekem kell, hogy tetsszen...


Ha pedig nem akarnak boldognak látni, akkor nem barátok.

2009. aug. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!