Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kialakulhat-e a szerelem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kialakulhat-e a szerelem a barátságból, ha mindent megteszek érte?

Figyelt kérdés
A dolog ugy kezdodott hogy a nyaron osszeismerkedtunk en elhivtam randira.Nagyon izgultam mert mindkettonknek ez az elso kapcsolata en 16 eves fiu vagyok ö egyidös velem.Agusztus elseje ota hetente 1-2szer talalkoztunk, en nagyon megszerettem azt mondta o is engem de mint 3 napja kiderult o meg nem erez szerelmet es hogy en tul gyors voltam,mondtam neki hogy adok idot es kezdjuk elorol,megegyeztunk.Szerintetek belem tud szeretni ha mindent megteszek persze lassab tempoban es tobb odafigyelessel?mert en szeretem es tudok ra varni csak felek attol hogy nem szeret belem,mert egyenlore ugy szeret mint baratot.Segitsetek legyszives
2007. szept. 1. 17:15
 1/3 anonim válasza:
100%
Ebben a korban amiben ti vagytok, a lányok azt szeretik ha nem könnyű megszerezni a kiszemelt fiút. Meg is mondta, hogy túl gyors voltál. Igy nem vagy olyan érdekes neki, várj egy kicsit míg Ö keresi a te társaságod, a hiányod, ne nyomulj utána annyira még ha nehezen is birod ki.
2007. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy túl rámenős. Adj neki időt, hiszen a szerelmet nem akarni kell. Az vagy jön vagy nem. De az idő majd eldönti hidd el nekem. Részemről is csak barátságnak indult a dolog de később szerelem lett belőle és már majdnem egy éve vok együtt a kedvesemmel. Úgyhogy csak légy türelemmel az idő mindent megold. Szorítok neked:)
2007. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Életem nagy kérdését tetted fel!

Sajnos ilyen téren eddig nem jártam szerencsével. Én sajnos úgy próbálkoztam, hogy először próbáltam barát lenni, majd lassan éreztem hogy mást is kíván a kicsi szívem, de nem léphettem, hiszen akkor a lánynak, nevezzük csak Anettnek, már volt valakije. Bennem pedig egyre érlelődött az érzés, mígnem teljesen túlfűtött a szerelem, és amikor ezt mind a nyakába zúdítottam, hasonló dolgokat mondott nekem is. Arra kért, hogy várjak. Sajnos tapasztalataim szerint ez a lányok részéről csupán egy védekező manőver, nem akarnak megbántani az igazsággal. És mivel ő tudatában van a szándékoddal, előfordulhat, hogy elijeszted vele. Én két hónapot vártam, és ezalatt a lány teljesen elhidegült tőlem, én meg hülyeséget hülyeség hátára halmoztam. Próbálkoztam romantikus dolgokkal, de sajnos nem váltak be. Végül odaiág fajult a dolog, hogy úgy döntöttem, hogy akkor inkább "kikszeretek" belőle, mintsem hogy megutáljuk egymást, és ezt meg is mondtam neki. Azóta sikerült elfelejtenem, de már közel sem vagyunk olyan jóban, mint azelőtt. Az egész tortúra majdnem két és fél évig tartott. Az eset idején én is 16 voltam. Egy év múlva figyeltem fel egy lánybarátomra, nevezzük Zsófinak, akit már régebbről ismertem, és egyszer még ő próbálkozott nálam, de én akkor még Anettel voltam elfoglalva. Ezt ő már csak útólag mesélte nekem, a lényeg hogy régebben tetszettem neki. Sajnos úgy egy fél év után azon kaptam magam hogy ismerős érzésekkel gondolok Zsófira, ezért elhatároztam, hogy nem várok annyit, mint Anettel, és elmondtam neki, hogy tetszik. Mit mondott erre? Várjak. Két hónapig vártam ismét, és ekkora ismét teljesen belezúgtam. Nyáron együtt mentünk nyaralni ausztriába, és ő persze a buszon mellém akart ülni, meg elaludt a vállamon, és ehhez hasonlók. El sem tudom mondani, milyen rossz volt, ilyen közelben tudnom magamhoz, miközben még mindig nem tudom, lehet-e esélyünk. Elhatároztam magam. Megmondtam neki a búcsúesten, hogy nem várok tovább. Tudnom kell mi a válasza. Még egy hét haladékot kért. Életem leghosszabb hete volt. És amikor eljött a nap, mit válaszolt? Legyünk csak barátok. Azt hittem, egy világ omlik bennem össze.

Újab nehéz kínzókúrával sikerült őt is elfelejtenem, és vele tényleg meg is maradtunk barátok, mert tanultam az előző esetből. Aztán végül találkoztam egy lánnyal, akit első látás után, mindenféle komoly érzések nélkül elhívtam egy randira, és azóta is együtt vagyunk.

Az én tanácsom az, hogy a szerelemmel vigyázni kell, mert olyan, mint a tűz. Melegíthet, de meg is égetheted magad vele. Tudom, hogy úgy érzed, a te eseted más,de hidd el, ezt csak az a hormonfürdő mondatja veled, ami az idealizmus rózsaszín fellegét borítja a szemedre. Ha a lány időt kért, abból nem sülhet ki sok jó. Nagyon ritkán, esetleg. Beszélj vele, és mondd, hogy neked most kell a válasz, légy kíméletlen, mert igazából csak téged nem akarnak az igazsággal megbántani. De az igazság még mindig jobb, mintha hamis ábrándokkal és hiú reményekre vesztegeted az idődet, és az érzéseidet. Meg kell próbálnod józanul gondolkodni, és tudom hogy ez nehéz, mert én sem hallgattam erre a tanácsra. Szerelmes voltam. És aki szerelmes, az hülye is. Te is az vagy, de nem rossz értelemben. Hidd el, ha most nem lépsz, néhány év múlva már bánni fogod, és azt fogod maghadtól kérdezni, hogy csinálhattál ekkora hülyeséget?

Remélem segítettem, sok szerencsét!

Albert

2007. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!