Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miről beszélgessek a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miről beszélgessek a barátom anyukájával? (anyóssal)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közeljövőben lesz a barátom szalagtűzője, és mivel neki hamar ott kell lennie, én elmegyek addig hozzájuk és majd a családdal megyünk oda. De nekem ez mindig is nagy dilemmám volt, hogy miről beszélgessek a szüleivel? Elég sok idő lesz, mert tőlem messze laknak, és a buszt meg a vonatot csak így tudom megoldani, plusz fél óra az út amíg beérünk a településre ahol lesz a szalagtűző.

Az anyukája nagyon kedves, mindig úgy csinál mikor megyek mintha az angol királynő lennék, de ez kicsit zavar is. Általában abban kimerül a beszélgetésünk, hogy szia-csókolóm. Hogy vagy?-Köszönöm jól, és xy néni hogy van?, ha suliból megyek hozzájuk akkor megkérdezi hogy hogy megy a suli. (nem tegezem a szüleit, a barátom az enyémeket igen mert ők felajánlották neki, de fiatalabbak is pár évvel szerintem).

Ha ti is voltatok ilyen helyzetben adnátok tippeket? Biztos segítek majd neki a sütésben vagy főzésben, takarításban azt mindig szoktam, vagy ha már nagyon rosszalkodik a kistesója akkor rá vigyázok.

De kicsit izgulok attól hogy órákig egyedül legyek a szüleivel :/

16/L, barátom 18/F, 1 év 7 hónapja vagyunk együtt.


2012. nov. 26. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez baromi egyszerű. Miről szeret minden szülő beszélni a legjobban? Hát persze, hogy a kicsi fiáról. Kérdezd a barátod gyerekkoráról, és meglátod, hogy le se tudod majd vakarni, úgy fog szeretni. Ez egyébként idegenekkel is működik. Akinek gyereke van, annak a gyerek a kedvenc témája.
2012. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ők nem olyan idilli család, ahogy mi sem. Anyumék elváltak már évekkel ezelőtt, mikor még kisiskolás voltam, de azóta nekem normális "új" családom van. Neki viszont most vannak olyan helyzetben, hogy lehet elválnak a szülei. Elég nehéz esetek, ha az anyukája egyedül van otthon akkor nagyon boldognak tűnik, de mikor hazaér a többi gyereke is, egy házisárkány lesz :) akkor meg sem merek szólalni :D
2012. nov. 26. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Most nézz körbe a lakásban. Rengeteg minden van amiről lehet beszélni.


Nyugodtan beszélgess vele, a barátodról, hogy milyenvolt mikor gyerekként rosszalkodott. :) Minden agya büszke a gyerekére (majd te is a sajátodára).

2012. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17:23: Nem azt mondtam, hogy a családi körülményeiről faggatózz, hanem a gyerekről. Egy szülőnek a gyereke akkor is a gyereke, és ugyanúgy szereti, ha közben 27-szer elvált és újraházasodott. Még jót is teszel velük, ha előhozol pár szép emléket. Majd egymást túllicitálva mesélik, ahogy a kis Karcsi felgyújtotta a szomszéd házat, meg ilyesmi.
2012. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy magyarázzam el, elég bonyolult meg nem is akarom kibeszélni a családjukat, még így névtelenül sem.

Szóval ők 5en testvérek, a legnagyobb a barátom, a legkisebb 3 éves. És náluk a gyerekek csak úgy vannak, a tanulással sem foglalkoznak, általában akármit csinálnak lekiabálják őket. Nem egyszer veszekedtek már mikor én is ott voltam. Falun lakunk, nem akarok cigányozni, de néha olyan a hangulat náluk... szóval szerintem azzal a kéréssel, hogy meséljen a barátom gyerekkoráról csak zavarba hoznám.

2012. nov. 26. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg, hogy mit látott előző nap a TV-ben, vagy beszéljetek az időjárásról. Ha kockák akkor fészbúkról, nájngegről stb.
2012. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Öhm... 5 gyerek meg egy problémás házasság mellett nem hiszem hogy kockák :) de köszi az ötletet xD


szerintem a család kilőve, a főzésről tuti hogy fogok kérdezni, de csak erről nem beszélgethetünk..

2012. nov. 26. 17:41
 8/9 anonim válasza:
Gondolom szalagavató révén ki lesz csípve, dicsérd meg a ruháját/haját stb., kérdezd meg hogy telt a napja, mit tervez a hétvégére, vagy akár arról is megkérdezheted, mit javasol, mit vegyél a barátodnak karácsonyra. De beszélgethettek a tegnapi barátok köztről vagy akármilyen más műsorról is. Körbenézve a lakásban biztos találsz olyat amiről el tudtok társalogni, pl. könyvespolcra ránézve szúrj ki egy könyvet, mondd hogy sokat hallottál már róla, szívesen elolvasnád, vagy h jól hangzik a címe, miről szól, kölcsönkérheted-e stb.
2012. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez a karácsonyi ajándékos dolog jó ötlet, úgysincs még ötletem mit vegyek neki :)

De amúgy most gondolkoztam rajta, annyira rossz nem lehet majd, amúgy is a szomszéd csaj általában ott van náluk, vele jól elvagyok facen is szoktunk beszélni, 3an csak összehozunk valami témát :)

Köszönöm az ötleteket, már nem izgulok annyira :)

2012. nov. 26. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!