Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem találok párt? Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem találok párt? Az igazi férfiakhoz vonzódok, de egyetemen sem sok ilyen fiúval találkozok.20/L

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 12:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az egyetemen nem is fogsz ilyet találni, mert ők már akkor elvégezték azt, mikor még te ott sem voltál.
2012. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Az 'igazi' férfiakra a gonosz lányok vadásznak, hogy utána jól pofára ejtsék őket. Így kénytelen ez a faj kihalni. Tapasztalat.


De ha szeretnél megismerni, részemről nincs akadálya, még a túlélők közt vagyok, de kapcsolatról-kapcsolatra kiölnek belőlem valamit.


25/F

2012. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
pótapát keresel? nos akkor már le is léptem!
2012. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Lifeishard ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az a tapasztalatom, azt látom-hallom magam körül, hogy akik a "pótapákhoz" vonzódnak, nem lesz komoly és normális kapcsolatuk, mert olyan érzelmi töltetet akarnak megszerezni a párjuktól, amit az természetszerűleg nem adhat meg, vagy nem úgy, hogy az maradandó legyen, olyan mintát szeretnének megvalósítani a kapcsolatukban, ami attól idegen. Kicsit zavaros, de hogy értsd: a gondoskodás, törődés nem "pótapás" jellemvonás, egy igazi férfi, ha igazi nővel hozza össze a sors - ahogy előttem ezt már megírták -, gondoskodik és törődik veled. Fel lehet rá nézni. Nehéz úgy elmagyarázni, ha valóban nem tudod, milyen az apai szeretet... Vannak persze, akiknek összejön, de ők vannak kevesebben.

Baromi nehéz a dolog, de javaslom, ne "pótapát" keress, mert erre sok faszi képtelen, meg előbb-utóbb feszültséghez és boldogtalansághoz vezethet...

2012. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Kedves 12es, neked ennyire mindegy? Fura, hogy ismerkedést javasolsz neki, miután kifejtette, hogy milyen elképzelései vannak egy kapcsolatról.
2012. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A 12-es:


Dehogy mindegy. De idézőjelben írta a pótapát és én értem mire gondolhat. Az én apám alkoholista volt és sosem kaptam tőle mást, mint megalázást, leszólást, gúnyolódást. Van róla fogalmam, milyen mikor rossz a gyerekkor.

Talán pont ezért törődtem mindig olyan sokat a barátnőimmel és szerettem őket annyira, csak sajnos többek nagy csalódást okoztak.

Hiányzik már nagyon valaki az életemből, így nem zárkózom el senki elől, főleg nem ítélkezem ismeretlenek felett.

2012. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Amíg pótapát keresek a párodban, addig nem is lesz soha normális párkapcsolatod. A szerelmed az a férfi, akinek az a feladata az életedben, hogy egyenrangú félként, testi-lelki szövetségest alkotva veled jobbá, szebbé, tartalmasabbá tegye az életedet. Ha nálad ebben belefér egy apakép, akkor te nem vagy egészséges...
2012. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
*keresel
2012. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az emberek többségénél a családi minta sokat befolyásol a párválasztásban. A lányok általában az apaképet, a fiúk az anyaképet keresik, de mindez nagyon függ persze attól, hogy milyen is volt az a bizonyos minta.
2012. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Lifeishard ***** válasza:

19-es, tökéletesen igazad van. Nehéz ez a kérdés, mert a szavak, gondolatok szintjén próbálunk meg prezentálni egy olyan dolgot, ami alapvetően nehezen leírható és abszolút az érzelmi dimenzióban mozog.

Itt szerintem arról van szó, hogy a Kérdező összekeveri, vagy vegyíti a tisztességes "apa" és a tisztességes "férj" (férfi) fogalmát. Az apa szeret, gondoskodik, törődik veled, de mégiscsak a gyermeke vagy - megmondja, mit csinálj. Egy bizonyos korig eltart téged és felelősséget vállal érted, a tetteidért, a viselkedésedért. Semmiféleképpen sem egyenrangú (itt és most nem a párkapcsolati "dominanciát" kell ideképzelni, de rühellem ezt a szót), jóval többet ad, mint kap. Az élet és a párkapcsolat titka persze az adás, de nem mindegy a mód és a mérték. A tisztességes férj szereti a feleségét, gondoskodik róla, törődik vele, tiszteli, de nem "eltartja", és főleg nem vállalja a felelősséget a tetteiért, nem mondja meg, mit csináljon (egy igazi férfi mellett amúgy is tudja az igazi nő, mit kell tennie :)). Egy tisztességes férj általában tisztességes apa is, innen jöhet a "fogalomzavar". No persze, vannak kivételek. Ettől még igaz, hogy a nő később azt a viselkedésmintát látja férfiasnak, ahogy az apja ("apa") viselkedett az anyjával ("férj"). Ha ez a minta rossz, vagy egyáltalán nincs, akkor áll elő az a helyzet, hogy a nő a bunkókhoz és az állatokhoz kezd el vonzódni, és - rosszabb esetben - meg is marad egy ilyen "férfi" mellett.

2012. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!