Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire fafejű, akaratos?

Figyelt kérdés

Még egyenlőre nehéz tisztán látnom, de már beismerem, hogy ilyen vagyok és szeretnék ezen változtatni.


Egy veszekedés során hajtom a saját igazam.

A veszekedés tárgya nem a probléma már, hanem hogy nem tudunk egyességre jutni. Ki tudom hozni az embereket a sodrukból, mondom mondom és mondom, 6 féleképpen elmagyarázom, megmagyarázom azt amit a másik fél állít, az igenis így volt, meg azért, de mért nem máshogy, mért nem ismered el, hogy igazam van és így tovább...


Idézek pár mondatot, amit kapok egy ilyen során, így a helyzetet is könnyebb elmagyarázni.

-nem tudod befejezni a veszekedést, mert neked kell kimondani az utolsó szót

-addig nem nyugszol amíg azt nem gondolja más is amit te.

-hiába mondok bármit, hogy én ezt így gondolom, meg ezért volt.. ha az nem az amit te gondolsz, teljesen mindegy

-nem engedsz a saját igazadból

-elvárod, hogy így legyen meg úgy legyen, de te nem teszel érte


Most nagyon sarkalatosan fogalmaztam meg. Boldog családban élek, párkapcsolatom is jó. Viszont ezeknél a konfliktushelyzeteknél, szüleim megerősítették azt, amit a barátom mondott, igazat adtak neki, hogy abszolút jól lát engem, fafejű vagyok..


Drága nagymamámnak volt ilyen természete, hasonlót örököltem én is. De én szeretnék csiszolni ezen. Ez a hozzáállás az élet minden területén kísérni fog. Nem akarok elmarni magamtól mindenki ezzel az öntörvényű viselkedéssel.


borzasztó vagyok :) segítsetek! :)


21/N



2012. dec. 5. 10:19
 1/9 A kérdező kommentje:
*egyezségre jutni
2012. dec. 5. 10:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is ilyen voltam, aztán elfogytak a barátaim... :D


Én megpróbáltam erővel rávenni magam, hogy elfogadjam mások nézőpontját, még ha az szerintem egy orbitális baromság is. Ő úgy gondolja, én meg másképp...


Azóta már nem is kell ezt erőltetnem, jön magától. Lehet, hogy nem értünk egyet valamiben, de megbeszéljük, hogy te így látod, én meg úgy, és kész. Meghallgatjuk a másik érveit, gondolatait, de inkább érteni próbáljuk egymást, se mint erőszakkal rávenni, hogy úgy gondolja, ahogy én.

Nem vagyunk egyformák.


Próbáld ezt fejben tartani.

2012. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem jó, nekem hasonló okokból ért véget a kapcsolatom. Számolj el háromig módszert tudnám ajánlani, és miközben forrtyogsz, gondolj a rossz következményekre, majd miután lehiggadtál, tiszta fejjel beszéljétek át.
2012. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Ne csiszolgass semmit,vérbeli domina vagy. Úgyis lesz olyan,aki aláveti magát az akaratodnak.Úgy is szokták hívni,hogy papucs.A barátaid meg elfogadnak olyannak,amilyen vagy.
2012. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket! Jó tudni, hogy már más is járt ilyen cipőben :)


3#

De már engem zavar! :) Ez így nem normális, másnál is ki fog ez ütközni. A változás nem téma, az a kérdés hogy hogyan?!

Tény, hogy nagyon határozott jellem vagyok, viszont egy papucs férfit nem tudnék elviseli. Jó az, hogy a kedvemben jár, de ha nincs önálló véleménye, csak rám hagyatkozik, aláveti magát az akaratomnak, megunom. Volt már ilyen kapcsolatom is, hamar vége is lett, nekem egy férfi legyen férfi! :) Én úgy gondolom egy kapcsolatban 50-50%, megbeszélés és kompromisszum. (csak most épp én nem bírom a saját elvárásom teljesíteni :D )

2012. dec. 5. 10:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen mindehhez hozzátársul a folytonos agyalás, kattogás..
2012. dec. 5. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolatban MINDIG!!!! tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy ez olyan fontos nekem? Felelj magadnak a "vita" hevében is és e szerint viselkedj a továbbiakban.
2012. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igyekszem :)
2012. dec. 6. 09:58
 9/9 anonim válasza:

Jóó Isten!! :)

Mintha csak magamat olvastam volna :D :D

Jó régi a kérdés, remélem azóta sikerült változni jó irányba. Most én is ebben benne vagyok. De remélem változik! :)

2017. jan. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!