Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fél éves kapcsolatom van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél éves kapcsolatom van, szeretjük egymást, mégis olyan érzésem van, amikor elbúcsúzunk egymástól, akár 1 napra is, mintha szakítottunk volna. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és már közel fél éve vagyok együtt a barátommal, aki 4 évvel fiatalabb nálam. Már az elejétől fogva szeretem, annyira, mint még soha senkit. Tudom, hogy ő is nagyon szeret engem, ezzel a résszel nincs is semmi gond. Az egyetlen baj (elég nagy) az, hogy amikor nem vagyunk együtt, akár csak egy napig, iszonyatosan ideges leszek, folyamatosan rá kell gyújtanom, nem tudok enni, nem tudok koncentrálni, olyan fájdalmat érzek, mintha elhagytak volna, szinte csak ülök, vagy fekszek és közben arra várok sírva, hogy mikor hív fel, vagy mikor jön. Az előző kapcsolatom 3 és fél évig tartott és ott nem éreztem ezt, sőt örültem, ha néha 1-1 napig egyedül lehetek, és simán el tudtam menni úgy a barátaimmal bárhová, hogy nem éreztem közben azt, hogy inkább vele kéne lennem. A jelenlegi páromnak viszont elég rossz híre volt akkor, amikor megismerkedtem vele, előttem szerelmes se volt még, a hűség se nagyon jellemezte, mindenki azzal traktált, hogy engem is csak át fog verni, mint a többi lányt, hogy én is csak egy strigula leszek neki. Bár bebizonyosodott, hogy komolyan gondolja velem, de a kapcsolatunk első néhány bizonytalan hete annyira belém égett, hogy nem tudok előle menekülni.

Szeretnék valahogy megszabadulni ettől a rossz érzéstől, mert így csak teljesen tönkre fogom tenni magamat, a kapcsolatunkat és el fogom őt veszíteni, de nem tudom, mihez kezdjek és nincs olyan ismerősöm, aki átélt már hasonlót, ezért tanácsot sincs kitől kérnem, mert a barátaim nem értik meg, mit érzek. Gondoltam már pszichológusra is, de nincs túl jó tapasztalatom velük kapcsolatban, a pszichiáter meg egyből gyógyszert írna fel, amivel plusz 1 függőséget szerezhetnék a cigi mellé, nem is beszélve az egyéb káros mellékhatásokról. Azért fordultam ide, mert teljesen tanácstalan vagyok, ha az előző két szakembert kilövöm. Ha bárkinek bármiféle tapasztalata van ezzel kapcsolatban, mert átélte, vagy egy közeli ismerőse átélte, örömmel venném, ha megosztaná velem, talán segítene.


2009. aug. 20. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, együttérzek veled, bár sajnos nincs efféle tapasztalatom. Illetve csak a kérdés szempontjából sajnos:) Mivel írtad hogy sokan mondták hogy a pasi megcsal majd, félrelép, nyilván ennek hatására félsz még mindig. De ha már fél éve együtt vagytok él ez nem történt meg, akkor mitől tovább félni?

Szeret téged, te is őt, gondolom meg tudjátok beszélni a gondjaitokat. Beszélj neki a félelmeidről, meg fog érteni és majd ő megnyugtat:)

2009. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nem adott okot arra, hogy féljek, hiszen szinte minden nap együtt vagyunk, így alkalma se lehetett volna félrelépni. Abban is biztos vagyok, hogy szeret, mert elég sok olyan kirohanásom volt, amit nem viselt volna el akkor, ha csakúgy velem lenne. Ennek ellenére is kész idegroncs vagyok, ha nincs velem.
2009. aug. 20. 11:25
 3/7 anonim válasza:
100%

Ilyen tapasztalatom csak egyszer-kétszer volt,amikor elköszöntem páromtól.Mi már lassan egy éve vagyunk együtt,de bármikor így éreztem elköszönésnél,mintha a gondolataimban olvasott volna a távolból,írt egy smst,vagy felhívott:) Én is csak azt tudnám mondani, hogy ülj le Vele,légy őszinte(csak mert az mindig jó!:) ) és esetleg mondd neki, hogy írhatna ilyenkor,vagy hívhatna, (esetleg gyakrabban hívjon:) ) hogy tudd,hogy tényleg gondol Rád, és talán így a kételyeid is csökkennek és kevésbé fogod magad egyedül,elhagyatottnak érezni.:) Arra gondoltam még most, hogy nincsenek-e önbizalomhiánnyal kapcsolatos dolgaid? Mert nekem részben azthiszem ez volt a bukkanó.Kicsit nézz magadba és próbáld megtalálni a dolog miértjét.Szerintem benned van a "hiba":) Ha ez viszont tényleg így van,akkor csak Te tudsz ezen segíteni...vagy még talán ez az őrült szerelem?!:)

Remélem tudtam segíteni!:) További Szép Napot! B. ;)

2009. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,látom nagyon szerelmes vagy,de nincs is ezzel baj,én is voltam így.Kérd meg hogy hívjon gyakrabban és ha tény- leg ő is szeret ahogy írod,meg fog érteni.Én ebben az időszakomban még nyugtatót is írattam fel a dokival...de neked nem javaslom.Beszéljétek meg...és légy boldog.
2009. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, másodszorra. A párom 10 évvel idősebb. Én nem attól félek, hogy megcsal vagy vmi, hanem attól ha nem találkozunk egy ideig akkor teljesen egyedül-magamra-maradok. Sok barátom/nőm van de ilyenkor nem érdekelnek sajnos ők sem. Mi is fél éve vagyunk együtt és lassan ezzekkel a folyamatos vitáimmal az őrületbe kergetem. Egy kapcsolatom már ezek miatt tönkrement, de hiába, nem tudom tűrtőztetni magam. Muszáj elmennem pszichológushoz, mint anno, én neked is ezt tudom ajánlani. Már ha meg nem bántalak.
2009. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazság szerint szokott hívni, vagy legalább visszahívóst küld, ezért nem is értem, miért érzek így. Tudom, hogy szeret, én is őt, de akkor is írtózatosan ideges vagyok ilyenkor és egyedül érzem magam. Ahogy egyikőtök írta, én is azt érzem, hogy a barátaim nem pótolhatják a hiányát. A nyugtatón is gondolkodtam már, időpontom is volt a pszichiáteremhez, de végül nem mentem el, mert pont Ő beszélt le róla, annak ellenére, hogy Ő indítványozta, hogy írassak valami gyógyszert, mert akkoriban is nagyon feszült voltam. Csak reménykedni tudok abba, hogy megoldódik ez a probléma valahogy, mielőtt idegösszeroppanást kapnék (ami sajnos a családunkban elég sűrűn előfordul, mindkét szülőm ágáról).
2009. aug. 27. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. Nálam az is van, hogy saját magamban mondogatom a negatív dolgokat és ettől már úgy érzem, hogy az mind igaz is.Aztán megbeszélem vele és tudom, hogy máshogy van minden, de aztán megint jön minden előről. Rettenetes és ezzel még a páromat is kikészítem! :( ne nyugtatót akarj, hanem dumálni egy orvossal!
2009. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!