Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasok, vagy akik együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, vagy akik együtt éltek, pénzügyeket hogyan intézitek? Ez így oké?

Figyelt kérdés

Mert nálunk az van h a párom 4x annyit keres mint én, és azt mondta, hogy akkor úgy a fair, ha a közös dolgokat is ilyen arányban osztjuk el. De így rám kb tényleg semmi kiadás nem marad, mert annyira sok kiadásunk szerencsére nincsen. Ez így jó szerintetek, mert néha meg bűntudatom van, h ő nyilván sokkal többet ad a közösbe...


Nálatok mi vált be?



2012. dec. 12. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
EZ nagyon korrekt Tőle! Fogad el!!!
2012. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

feleségem hasonlóan érez, azt hiszi időnként, hogy kitartott mert mindent én fizetek. na de ha ő nem dolgozik, akkor hogyan fizet bármit is? :)

általánosítok: ti nők, mindig túlgondoljátok a dolgokat. nem lehet, hogy egy férfinak ez a férfiasságot is jelképezi? az, hogy eltart téged, törődik veled annyira, hogy ő állja a kiadásokat. hiszen egy férfinak ez a dolga (és nyilván nem kell visszaélni vele :) ).

2012. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, helyén van az eszed és a szíved is. Engem is zavarna ha többet fizetne a másik, de meg kell tanulni ezzel együtt élni. Szeret és ez egy teljesen reális hozzáállás ehhez a dologhoz.
2012. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ha ebből később nem lesz az, h bezzeg ő eltart, akkor nem baj, de ha ezt egyszer is a fejemhez vágná, az nagyon rosszul esne...


Igyekszem amúgy fizetni egy csomó más dolgot. Pl. ha elmegyünk mekibe, vagy fagyizni, azt sokszor én fizetem, de a bevásárlásnál is ha látszik h sok lesz a vége már veszi is elő a kártyáját, és nekem csak kisebb bevásárlásokat hagyja fizetni.


Ez aranyos tőle, mert tényleg rohadt sokat keres, én meg rohadt keveset, és fordítva én is így gondolnám, mint ő, csak félek, nehogy az legyen, h később meg előhozza, ha valamin vitatkozunk, vagy ilyesmi.

2012. dec. 12. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon kedves és korrekt tőle, hasonlóan állok magam is a páromhoz (és ő is sokszor érezte magát kitartottnak emiatt). A lényeg, hogy ha emiatt ilyen érzésed van, akkor tedd oda magad más, nem anyagi természetű helyzetekben.


Azért ezt a kérdést majd belinkelem, amikor legközelebb azt bizonygatja valami lúzer, hogy minden csaj pénzéhes r1banc. :D

2012. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is így csináltuk a párommal. Igaz ő nem 4x többet keresett mint én, de azért többet. Ha mindent feleztünk volna, nekem nem maradt volna semmi megtakarítás, illetve olyan amivel én rendelkezem. Így arányosítottunk. Aztán sajnos elvesztettem az állásom, így most minden a közösbe megy, mert én nagyon minimálisat tudok összeszedni állandó munka nélkül. De majd ha sikerül elhelyezkednem, szerintem visszaállunk a régi kerékvágásba. Ha ő lett volna hasonló helyzetben úgyanígy oldottuk volna meg. Nem jó érzés, de örülj, hogy gondol rád is. Ne érezd kitartottnak magad, mert ez nem az.
2012. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez korrekt tőle. Nálunk nem is nagyon osztunk-szorzunk, minden közös, nem szoktuk számolgatni, kire mennyi jut.
2012. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a házasságkötésünk utána rögtön egy számlát rendeztem be mindkettőnknek. Minden közös, mégha éa2-3 szor is annyit kerestem a páromnál, most pedig egyedül én keresek. A közös kasszából fizetünk mindent és veszünk is mindent, nem lényeg, hogy ki mennyit keres.
2012. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!