Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilátástalan helyzet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapokban tartósan megromlott az egészségügyi állapotom agyhártyagyulladás miatt. Sokáig kórházban voltam, a munkámat azóta sem tudom végezni, valószínűleg nem is végezhetek többet fizikai munkát. Nem lettem fogyatékos, csak az orvosok eltiltottak, mert nem lehet tudni, mi lenne a következménye. A barátnőm (6 éve együtt éltünk) elhagyott, mert szerinte azóta megváltoztam, már nem vagyok az a "mindent bele, sebezhetetlen vagyok" tipus. Azóta nem tudok sportolni, így azt mondja, hogy a szemében elvesztettem a férfiasságomat, már nem tud így vonzódni hozzám. A közös lakásból elküldött, most hazaköltöztem a szüleimhez. Az egyetlen lehetőségem, hogy elmegyek valami tanfolyamra bizt. őrnek, stb. Sajnos az eddigi életszínvonalamnak megfelelő munkát nem fogok találni, ezt beláttam. Örülök, hogy élhetek. Mihez kezdjek? Barátok cserbenhagytak, a szülökkel nem túl jó a kapcsolatom, testvéreim nincsenek. Összeomlott körülöttem minden. Az öngyilkosság gondolata kerülget minden nap, megőrjít a tehetetlenség. Azt akarom csinálni amit eddig, vissza akarom kapni az életemet, de az orvosok szerint nem lehet. A pszichiáter is csak felírt egy marék gyógyszert amit már 3 hónapja szedek, de semmit sem segített, csak letompított. Tudtok valami tanácsot adni?

2012. dec. 12. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Idővel sem lehetsz olyan mint régen? Mármint hogy az orvosok eltiltottak ettől? Mármint hogy most életed végéig "tunyulnod" kell?
2012. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy buszon is lehet ismerkedni :DD
2012. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet tudni mikor leszek jobban. 1-2 évig pihennem kell. Aztán majd kiderül
2012. dec. 12. 18:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor 1-2 évig műveld magad agyban :P Bye bye
2012. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemrég egy előadásban hallottam azt, hogy ki mennyire erős, azt nem lehet előre tudni, csak akkor derül ki, ha nehéz helyzetbe kerül. A barátnőd valószínűleg azt látta, hogy a nehéz szituációban elhagyta magad, gyengének mutatkoztál. Nem akarlak elkeseríteni, de más is ezt fogja látni, és a nők nem szeretik a gyengéket. És itt most nem arról van szó, hogy milyen helyzetben vagy, hanem hogy hogyan viszonyulsz hozzá! Ha azt látják rajtad, hogy sz*rban vagy, de minden erőddel ki akarsz belőle keveredni, akkor az már egy olyan tulajdonság, ami mindenki (barátok, társ) számára is sokkal szimpatikusabb, mint a "megőrjít a tehetetlenség" hozzáállás. Azt írod, a barátaid cserbenhagytak... megmondom őszintén, ha egy barátom nehéz helyzetbe kerül, és megpróbálok segíteni egyszer, kétszer, háromszor, és csak azt hallom, hogy úgysem segít semmi, akkor egy idő után én is feladom, legyen akármilyen jó barát...

Tűzz ki magad elé célokat (eleinte lehet csak kisebbeket) és valósítsd meg azokat. Előre nézz, és AKARD helyrehozni az életed.

2012. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm, nagyon jól látod a helyzetet. Csak tudod az a baj, hogy már sokszor elhatároztam, hogy elkezdek élni, kimozdulni, valamilyen munkát találni, de mindig beütött valami: volt hogy visszakerültem a kórházba gyulladás miatt, sokszor olyan erős fejfájásom van hogy ki sem tudok kelni az ágyból, pedig előző nap lebeszéltem egy állásinterjút. Nagyon kellemetlen mindig magyarázkodni. Nem tudom a testemet kontroll alatt tartani és felelősséget vállalni bármiért :(
2012. dec. 12. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Megértem, de ne add fel... én amikor állást kerestem, nekem is közbejött egy hosszas betegeskedés... aznap, mikor interjúznom kellett volna, éppen műtőben voltam. Akkor csak arra koncentráltam, hogy minél előbb felépüljek, és rögtön utána (!) jött egy olyan ajánlat, amire érdemes volt várni. A másik, amire a műtét miatt nem mentem el, csak félmegoldás lett volna, nem álmaim állása, de ami utána jött, az álmaim állása lett!
2012. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A barátnőd sohasem szeretett igazán, de tény, hogy ha nem látja már benned a férfit, azzal nem lehet mit tenni, nem hazudhat neked, és sajnálatból sem lehet veled, az még rosszabb lenne.Én azt tanácsolom ,hogy az idő megold mindent, ez lehet akár kettő ,három év is de addig ne légy tehetetlen ,ne zárkózz be a négy fal közé ,mert akkor csak még rosszabb lesz,próbáld meg hasznosan eltölteni ezt az időt. Hívd ezt az időt regenerálódásnak, de ez ne teljen haszontalanul.Iratkozz be egy technikumra, vagy egyetemre amivel később szellemi munkát végezhetsz. Mások nem látnak, nem hallanak, nem tudnak járni,ismerek olyat akinél mind a három fennáll egy nagyon ritka betegség miatt, és mégis élni akar ,csakúgy tud kommunikálni ,hogy a tenyerébe írnak, nos nálad szerencsére egyik sincs, szval te hozzá képest és nagyon sok emberhez képest nagyon jó helyzetben vagy, az élet sok sötét szakaszból áll ,de azért hagyott meg az Isten ,hogy ezeken túljuss , hiszen ha nem lenne veled dolga, akkor belehaltál volna a betegségbe, de nem valamiért dolga van veled, szóval állj talpra, azért vagy ember ,és akkor leszel igazán férfi ha ezután talpra állsz, nem attól ,hogy sportolsz ugyan már,azt egy ötéves is tud. szóval keress egy célt, egy sulit,mellette tanulj nyelvet, és a barátaidnak meg olvass be ,hogy egy barát a szarban is velem lenne, nemcsak a szirupban, ha ezek után sem foglalkoznak veled akkor nem is voltak igazán a barátaid, de lehet csak te változtál ,meg és nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, kicsit szerintem tompa vagy meg depressziós, de hidd el ma még esik ,holnap már süt a nap, de ezért neked is tenned kell,HARCOLJ,és keress egy értelmes CÉLT csak ez lehet a gyógyszer nem a tabletta, fel kell fognod, hogy az élet, nemcsak hab hanem néha kemény is de ettől leszel majd igazán férfi és felnőtt ember, ha ezeken túlteszed magad.Én kitartást kívánok, de hidd el veled agyon sokan cserélnének sorsot.
2012. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!