Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátomnak megtaláltam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátomnak megtaláltam a "tökéletes" ajándékot, de elég drága. Nem lesz neki kellemetlen?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a barátommal mindketten egyetemisták vagyunk, egyikünk sincs túl jó anyagi helyzetben, de nekem kicsit több pénzem van, mert tudok dolgozni is a suli mellett. A lényeg, hogy bár én mindig többet tudnék ajándékokra költeni, megegyeztünk, hogy túl nagy dolgokat egyikünk sem vesz a másiknak, olyan 3-4000 ft körül szoktunk karácsonyra (3 éve vagyunk együtt), ezt ő is megengedheti magának, és így senki nem érzi magát kellemetlenül, hogy egyikünk sokkal drágábban vett.


Idén azonban én sokkal drágábban szeretnék neki ajándékot venni. Van egy dolog, amit már régóta szeretne, tudom, hogy nagyon örülne neki, de eddig nem tudta beszerezni, úgy tudta, Magyarországon nem kapható. Én viszont most megtaláltam Vaterán, nagyon megörültem neki, viszont elég borsos az ára, 14.500 ft.

Én szeretném megvenni neki, egyrészt mert tudom, hogy ennek tényleg nagyon örülne (egyébként hasznos ajándék is lenne), másrészt nekem van annyi pénzem, hogy ezt különösebb áldozatok nélkül ki tudnám fizetni. Ő szerintem magának is megvenné, ha tudná, hogy beszerezhető, de nem akarom, hogy ő költsön rá ennyi pénzt, mikor én könnyebben is megveszem, és ajándéknak is nagyon jó lenne...


A "problémám" csak az, hogy ő is tisztában van vele, hogy ez egy drága holmi, és lehet, hogy kellemetlenül érezné magát, hogy ő a szokásos 3-4 ezres ajándékot adja, én meg 10 ezerrel többért... Engem ez abszolút nem zavarna, csak félek, hogy neki lesz kellemetlen és nem tud annyira örülni neki.


Fiúk, ti hogy reagálnátok, ha meglátnátok, hogy a barátnőtök kb 4-5-ször annyi pénzt költött rátok, mint amire számítottatok...?


23/L


2012. dec. 15. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
engem nem zavarna, soha nem nézem az ajándék pénzbeli értékét. Ha a barátnőm (bocs, most már feleségem) rajzol nekem valamit, sokkal többre értékelem, mintha vesz akármilyen drága dolgot, amire igazából nincsen szükségem. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem az árat kell nézni, hanem a gesztust. Ha tudod, hogy szeretné, akkor vedd meg neki. :)
2012. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán mégis inkább téged zavar ez a pénzes dolog, mert vagy 20x szóba hozod a mondókádban..
2012. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ajándék lónak ne nézd a fogát! :) Ha tényleg nagyon szeretné azt a bizonyos dolgot, annyira fog örülni, hogy eszébe se jut a pénz.
2012. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én sem nézem soha az ajándék árát. ha pedig zavarja, akkor mondd neki, h adj sok-sok puszit, és máris törlesztetted:) elvégre nem bmw-vel vásárolod meg a szerelmét, hanem praktikus ajándékot veszel :)
2012. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lifeishard ***** válasza:
100%
Hogy reagálnék? Hmmm... Főznék neki valami finomat, jó alaposan megmasszíroznám, aztán be az ágyikóba, általam főzött jó meleg és finom tea, általa választott film, bár valószínű, hogy nem várnám meg a végét... :)
2012. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fordított a helyzet, a húgom véletlenül elkottyantotta, hogy a párom elég nagy értékben vesz nekem ajándékot, de azért azt, mert tudja hogy mennyire vágyom rá. Így most már előre félek, az ő ajándéka kb. 70 ezer, az enyém 10...


Neked a jelen helyzetben azt javaslom, hogy egy kicsit csalj le a dologból. Ha rákérdez, mondd hogy vaterán találtad, és nagyon áron alul adták. Összeget ne mondj, így nem fogja magát emiatt kellemetlenül érezni.

2012. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3 év után belefér, hogy egy kicsit áthágd a szabályokat, főleg úgy, hogy jó cél érdekében teszed.

Viccesen jegyezd meg, hogy 2013-ban a szülinapjára, és karácsonyra is csak puszi lesz ajándékba, és, hogy nem csináltok ebből rendszert.

2012. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!