Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A lelki gondok miatt nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lelki gondok miatt nincs már szükségem a barátokra, vagy pedig azért, mert egy személyben megtaláltam mindent?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Lelkileg nincs velem minden rendben, járok pszichológushoz.

Nos, még mielőtt lett volna párkapcsolatom, már akkor is bezárkóztam a barátokkal szemben, nem sok mindent osztottam meg velük. Mióta van barátom(lassan egy éve) a barátok abszolút nem érdekelnek, mindegyikben "csalódtam". SEMMIT nem mondok el nekik, a barátomban találtam meg a lelki társat, a legjobb barátot, a szerelmet, mindent, és így már nem is érzem szükségét a barátoknak. Tudom, hogy fontosak, de ha nem szívesen vagyok velük nincs értelme....Beszéglettem a pszichológussal, és érdezte, hogy mi okoz nekem örömöt egy napban, én meg három dolgot tudtam mondani: a barátomat, az evést és az alvást. Meg a családot mint +1.

A párkapcsolata idején más is érzett már így, vagy ez inkább a lelki gondjaim miatt lehet bennem?


2012. szept. 7. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor háttérbe szorulhatnak a barátok, de azért nem ilyen szinten. Én is voltam már így, de akkor szintén voltak lelki gondjaim, nem voltam kíváncsi senkire, csak a barátomra. Viszont, azt ne felejtsd el, hogy egyetlen emberre nem alapozhatsz. A barátoddal bármi történhet, akár szakítotok, vagy elköltözik, esetleg rosszabb, és akkor majd ott állsz egyedül. Még ha nehezedre is esik, vedd fel a kontaktot a barátaiddal, legyél nyitottabb kicsit, szervezzetek programokat, lehet kicsit felrázna. Vannak időszakok, mikor bezárkózunk, de hosszútávon ez nem egészséges.
2012. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most úgy vagy,mint ahogy az én barátnőm volt annak idején:Minden én voltam,senki más nem számított,aztán egész nap velem akart lenni,pár évvel később már megunt,lehet,ha nem egész nap rajtam lóg,akkor tovább tart a dolog.Akárhogy is,próbálj meg új barátságokat kialakítani,és bízni az emberekben,és magadban.Mondani könnyebb,mint megtenni,de csak ez van,ha normális akarsz lenni.
2012. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazatok van abban, hogy kellenek a barátok.

Volt már, hogy próbálkoztam, de nem mindig érzem jól magam velük, várom, hogy mikor legyen vége, és már nem tudok önmagam lenni velük...Észrevettem, hogy sok emberrel még nyílt maradtam, csak a legjobb barátaimmal nem.

Lehet nem is a barátom az oka hanem a "csalódások".

Remélem, hogy minden megoldódik, köszönöm.:)

2012. szept. 7. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Csalódások mindig érhetik az embert, még akár a barátok részéről is, de ezeken -bizonyos határokon belül- tudni kell túllépni. Azt te döntöd el, hogy érdemes-e menniük a levesbe, de azért nem baj, ha mérlegelsz előtte. Az biztos, hogy a barátokat nem pótolhatja a párod, és fordítva is igaz ez, mert nem ugyanaz a funkciójuk. Nem szabad bezárkózni a külvilág felé, és csak egy lábon állni, mert az instabillá tesz!

Nagy a kísértés, hogy mindent egy emberre hárítsunk, de sztem ez nem tesz jót neki sem, és azért is jobb, ha mindkettőből van az embernek, mert csak így lehet teljes az élete.

2012. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"kellenek a barátok"


Nem. Nem kellenek. Ahogyan főzeléket sem KELL enni, és bulizni sem KELL járni. Ezek csak lehetőségek. Úgy élj, ahogy helyesnek és jónak érzed. Ha neked ott van a barátod (párod) és ő téged minden téren kielégít, akkor ne állj neki barátokat összeszedni, csak mert sokan mások ezt mondják. Az emberi kapcsolatokat nem lehet erőltetni, jönni fog akinek jönnie kell, menni, akinek mennie.

2012. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!