Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanunk kéne? SOS. (hosszú)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanunk kéne? SOS. (hosszú)

Figyelt kérdés
A barátommal másfél éve vagyunk együtt. Futókalandnak indult aztán szerelem lett, de néha még is úgy érzem, hogy a sokszor ígért "örökké együtt" nem teljesül be. Nagyon szeretem őt, és nem tudnék nélküle élni, de azt veszem észre, hogy egyre többször idegesítenek a szokásai, és kevésbé vagyok vele türelmes. Pl: Eleinte örültem neki, hogy végre találtam egy olyan srácot aki mindig talizni hív, engem választ a barátai és a gépezés helyett, büszke rám hogy az övé vagyok és ha tehetné minden napját velem töltené.. Most pedig ahogy csak tudom csökkentem a találkozókat és amikor vele vagyok akkor is egyre gyakrabban nézem az időt és sokszor már alig várom, hogy hazamenjen. Idegesít, hogy a másfél év alatt eddig 4x voltam náluk ezen kívül se moziba, se bulizni, se korizni mégcsak egyszerűen a városba sem megyünk fel, hanem folyton itt van nálunk (csak az első pár hónapba jártunk el ilyen helyekre). Én ezt többször is szóvá tettem neki, és először annyi volt a válasza, hogy "ne várd el, hogy otthon üljek veled." ezen nagyon felkaptam a vizet aztán egyszer áthívott, majd megint megint folytatódott minden a régiben. De nem is ez a legnagyobb problémám.. Szeptember óta, elvárja, hogy én minden szünetben írjak neki (mivel mind2őnknek van telófésze) és van hogy 2 napig veszekszünk azon ha nem írok neki egy szünetben és nem adok nyomós magyarázatot, mert ő egyből arra gondol, hogy én pasizok és idegesíti, hogy vele nem foglalkozok... Ha itthon vagyok és mondjuk kimegyek kajálni és nem írok neki 20 percig akkor mikor megnézem telefonom legalább 30 nem fogadott hívás vár tőle.. És leordítja a fejem, hogy miért nem szóltam neki, hogy miért nem fogok írni?! Az utóbbi időben folyton hazudok neki, hogy nehogy vitázzunk ezek miatt. :( Hiába mondom neki, hogy ne ellenőrizgessen, egyszerűen nem változik.. Hogyan értessem ezt vele meg? Meg lehet megmenteni még ezt a kapcsolatot? Mit tegyek hogy olyan legyen mint rég?
2012. dec. 18. 17:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem nagyon egyszerű......vagyis nekem innen okoskodni az ...megélni valószínűleg nem :( .....ha valóban nem tudsz Nélküle élni akkor nem kérdés.....és ha teljes szívedből szereted....:) bocsi ennél többet nem tudok.. :/
2012. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hanariko ***** válasza:
Tömören: IGEN!
2012. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kapcsolat ezek szerint azon nyugszik hogy hatalmas Freddie Mercury YESSS el mindkettőtöknek megvan az élet egyik értelme: Kapcsolat? - Done.

Csak ez nem erről szól. Lehettek tök jó barátok, lehet az ágyban is oké még, de ez nem kapcsolat így.


Semmi nincs amit közösen csinálnátok? Ami együtt megy. Közös hobbi, munka, szórakozás...bármi. Az egyetlen amiben jók vagytok együtt az tényleg annyi lenne hogy egymást zaklatjátok chaten, elmesélve életetek minden jelentőség nélküli apró momentumát, e mellett eljártok hozzátok..., nem tudom, mondjuk enni?



A leírtak alapján nagyon úgy tűnik ő provokálja a szakítást. Szakítani nehéz. Épen ezért nem vállalják be a legtöbben, inkább beleadnak apait-anyait, hogy a másik vessen véget a kapcsolatnak, aztán mikor a másik döntő lépésre kerül visszatáncolnak, hogy lehet hogy ez mégsem jó ötlet.


A kötelezően elvárt hívások meg a többi egymás fejére mászós izé is arról szól, hogy kételkedik az egészben, de nem tud neki véget vetni. Mert ez egy baromi kényelmes állapot mindkettőtöknek.


De érdekelne az ő nézőpontja is. Tudod minden szent keze maga felé húz. Az mindenesetre világít hogy neked ez a kapcsolat már nem kell, a "megmentés" pedig csak mint kötelező", de azért jókislány vagyok" maszlag szerepel a leírásban. Tévedek?

2012. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3#

Ne haragudj, de szerintem tévedsz. Biztos vagyok benne, hogy 100%osan szeret és nem a szakítást provokálja. Szóval ezzel nem lehet a viselkedésést magyarázni! Abban igazad van, hogy tényleg meg szeretném menteni a kapcsolatunk. :/

2012. dec. 18. 18:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak ezért ne szakíts vele. Neveld meg.
2012. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De hogyha leülök vele és elmondom ezeket és nem változtat, akkor hogy 'neveljem meg'?
2012. dec. 18. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:

hát, hallod, ez nem normális viselkedés a srác részéről. én is voltam már nagyon-nagyon szerelmes, de akkor sem zaklattam vagy számoltattam el minden percéről a barátomat. abból, amiket írtál, ez már beteges.


te magad is írtad, hogy már idegesítenek a szokásai, nem érzed jól magad, ha nálad van (várod, hogy menjen már haza) - szóval, lehet, hogy tényleg nem ő az "örökké együtt"-párod, ha ezek a dolgok 1,5 év után már is előjöttek.

21/L

2012. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ahogy írtam itt nem ő a kérdés mert az ő fejébe te nem látsz be :) A kérdés hogy te szereted e őt.


ÉS itt most felejtsd el a jókislánykodást. Ez egy névtelen fórum. Ha leírod amit gondolsz csak magadat juttatod előre.


Amit írtál az eddig ez: Nekem(!) problémám van vele. Én(!) nem szeretek már vele lenni. Engem(!) idegesítenek a szokásai. Velem(!) sokat veszekszik. Én(!) jó ember vagyok, meg akarom menteni a kapcsolatunkat de ezt Ő(!!!) nem érti!


Vagyis. Amit először is kérdeztem. Mit szerettek együtt csinálni?

2012. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

oh és mielőtt elhamarkodottan rávágod hogy persze/tuti/100%

Nem két állapot létezik: Szeretem - gyűlölöm

Szeretheted te mint embert, de szereted e vele tölteni a mindennapjaid vagy talán egyszerűbb lenne nélküle.


Már a kérdés úgy van feltéve hogy ha lehagyod a kérdőjelet süt belőle mit válaszoltál már magadnak rég. Nem véletlen az ahogy fogalmazol vagy ahogy gondolsz rá mélyen legbelül. Tudat alatt.

A kérdés. Tudsz te ezen változtatni?

2012. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok válaszolni arra, hogy mit szeretek vele csinálni..:/

És igazából nagyszerű ember de nagyon nehéz vele, és nélküle is nagyon nehéz lenne meg tuti hiányozna.

Változtatni nem tudok ha ezt folytatja.. mert tényleg idegesít.

2012. dec. 18. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!