Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom gazdag, én szegény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom gazdag, én szegény vagyok. Ekkora különbséget kibír a kapcsolat hosszútávon? (többi lent)

Figyelt kérdés
Barátom már dolgozik, a szüleinél lakik, és ők is elég jól élnek. Nem keres sokat, de azt arra költi amire akarja. Az egész családon látszik, hogy jól élnek, 2 autó, nagy ház stb. Én még tanulok (főiskola) egy keresetből élünk meg ketten édesapámmal. Látom, ahogy ő szórja a pénzt, fölösleges dolgokra költ, egyáltalán nem tud spórolni, amit megkíván/megtetszik egyből gondolkodás nélkül megveszi. Én mindig az árakat nézem, mindig mindenből a legolcsóbbat kell vennem, azt is legalább ötvenszer átgondolva, hogy valóban szükségem van-e rá. Tudom, hogy semmi közöm a pénzéhez, de mikor mondtam neki h kicsit spórolhatna, nem kellene ennyire költekezősnek lennie, nagyon kitört a balhé. Viszont én rosszul érzem magam a társadalmi különbségek miatt. Működhet így hosszútávon a kapcsolatunk?
2013. jan. 6. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

igy igen,az lenne gáz,ha forditva lenne

fiu lenne csoro te meg gazdag

2013. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj. Ne balhézz, amiatt, ha szórja a pénzt. Ha te megtehetnéd, te is szórnád.


Az már más kérdés, hogy tudja, hogy ti hogy éltek? Ha annyi pénze van, akkor miért nem segít? Nem számlafizetésre gondolok, hanem mondjuk elmennétek bevásárolni, és ő kifizetné. Vagy ha tudná, hogy vágysz valamire megvenné neked. Vagy ilyesmik? Szerintem ilyen helyzetben ez természetes. Ha nem így viselkedik, talán el kéne gondolkozni arról, hogy milyen ember is ő... De ezt meg nemtudod megbeszélni vele, mert az meg milyen gáz, hogy neked kell szólni... :(

2013. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemcsak a társadalmi különbségen van a hangsúly, hanem a fent leírtak miatt kettőnk között kialakuló ellentétről és vitáról.
2013. jan. 6. 21:31
 4/7 rémuralom ***** válasza:
89%
Önmagában a vagyoni helyzet különbsége nem kellene feltétlenül, hogy problémát jelentsen. De ha balhéztok is rajta, akkor sokáig nem fog működni a dolog.
2013. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
De neked mi közöd ahhoz hogy mennyire szórja a pénzt? Ha neked is lenne pénzed, te is szórnád mert miért ne? Nem az a baj hogy ő gazdag te szegény hanem hogy beleszólsz olyanba amibe nem kéne....nem szólsz bele,nincs probléma. Majd ha össze akartok költözni lesz beleszólási jogod, de addig nem-.
2013. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben a vagyoni különbségeket lehet tolerálni, bár a legtöbb esetben valamelyik félnek előbb-utóbb úgyis kényelmetlen. A barátod valószínűleg úgy gondolja, hogy ne szólj bele, mire költi az általa megkeresett pénzt (már ha nem a szülei pénzét költi), és nyilván ezt is szokta meg gyerekkorától, nem tanult meg takarékoskodni, holott ha pl. családja lesz, akkor erre esetleg szüksége is lehet. Egyébként meg sok mindent elárul az, hogy hogyan reagált a felvetésedre, azért ezt is meg lehetne beszélni higgadtan, nem kell emiatt veszekedni. Viszont az is igaz, hogy ez az ő élete, te pedig valószínűleg nem fogod tudni őt megváltoztatni, és nem is nagyon szólhatsz bele a dolgaiba. Megszokta ezt az életszínvonalat, neki ez a normális, és nyilván nem szokták neki megmondani, hogy esetleg takarékoskodhatna is. Én inkább olyan szemmel nézném meg a problémát, hogy a barátod mennyire tud úgy általában a jövőre gondolni, mennyire foglalkozik a saját és a leendő családja anyagi biztonságával.
2013. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez sztem ebben a helyzetben nem para (marmint h te vagy a lany es o a fiu, forditva sokkal rosszabb lenne)
2013. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!