Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyós gond! Valakinek valami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyós gond! Valakinek valami tanács?

Figyelt kérdés

A párommal már 7 éve együtt vagyunk. Az elmúlt évben költöztünk össze.


Jóba vagyok a szüleivel, ezzel nincs semmi probléma. Ők is szeretnek engem. Nem mondom, hogy baráti kapcsolatot ápolok velük, de el tudok velük beszélgetni, ha kell.


A páromtól elvárják, hogy kb. heti rendszerességgel hazalátogasson. És azt is elvárják valamilyen szinten, hogy én is menjek vele. Nekem ez nagyon SOK! A barátaimra nem tudok ennyi időt szánni egy héten, mint amennyit kötelezően az anyóséknál kell töltenem. Azt gondolom, hogy így, hogy már nem velük lakik a barátnőm, elég lenne kb. havonta arra járnom. Az, hogy a barátnőm mikor megy haza, az az ő dolga, de ne legyek én is kötelező kellék... Nem akarok senkit megbántani, de ez engem egyre jobban zavar.


Én sose kérem meg a páromat, hogy jöjjön velem, ha meglátogatom a szüleim. Még akkor se, ha az én szüleim is szeretik a páromat. Egyszerűen nem akarom olyan helyzetbe hozni, ami neki kényelmetlen, viszont én fordítva folyton így járok...


Természetesen mondtam a bnőmnek, hogy nekem ez így nem az igazi, és olyankor mindig kis sértődés lesz belőle, majd elmondja, hogy de tudom, hogy mennyire szeretnek a szülei, és hogy örülnének neki...


Valami tanács?


2013. jan. 11. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem mész vele meg Te vagy a fekete bárány! Hát ez nehéz ügy! szerintem jól ebből sehogysem jösz ki! Esetleg ritkítani tudod az anyóslátogatást! Találj ki valamit--nem érsz rá,beteg vagy stb stb!
2013. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szegénykém. Én is benne voltam ebbe a helyzetbe. Mikor kijelentettem, hogy márpedig Húsvétkor otthon szeretnék lenni a családommal "apósom" szabályosan megsértődött rám, és az expasim nem volt hajlandó egész nap hozzám szólni. :/


Ezzel igazából nem tudsz mit kezdeni, vagy elfogadod ilyennek, vagy nem. Ő nyilván ebben nőtt fel, ezt látja normálisnak. Nagyon jó, hogy te megosztod vele az érzéseidet, ha ő ezen besértődik, az az ő dolga.

Igazából mást nem tudsz tenni, mint hogy nem mész. Attól, hogy mindig beadod a derekad, semmi nem fog változni.


25/n

2013. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
A tanács az, hogy nőj fel! A barátok a család után jönnek. Ha olyan férfit választasz ahol fontos a családi kötelék, akkor kötelességed kivenni a részed. Szerintem mindenki szívesebben sörözgetne a haverokkal anyóslátogatás helyett, de az életben vannak kötelességek. Ha a barátodnak is ez az igénye, akkor te ezt nem ritkíthatod meg a saját kényelmedre, mert akkor jogosan néznek rád úgy, mint aki eltávolította a barátodat a családtól. Ha ez neki is túl sok, csak a szülői elvárás miatt csinálja, akkor lehet ritkítani.
2013. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3-nak


Teljesen irreleváns ugyan, de én vagyok a barát, és ő a barátnő.


Nem értek veled egyet. Én a páromat szeretem, és nem a szüleit. Nem gondolom, hogy kötelező lenne a látogatásuk, ugyanis semmi közöm hozzájuk. Pusztán a párom miatt állok velük szóba, egyébként egylátalán nem vagyunk olyan viszonyba, egyáltalán nem olyan a világnézetünk, hogy bármi másért keresném a társaságukat.


A barátaim, edézeim, például sokkal fontosabbak számomra, mint hogy az ő kedvükbe járjak.


Nem gondolom, hogy ez a vélemény változik az után hogy felnövök.

2013. jan. 11. 16:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ebben semmi! Az én párom is sokkalta többet találkozik az én szüleimmel mint én az övéivel! De neki eleve nagyon családcentrikus, úgyhogy ezzel sose lesz baja hála égnek. A család az első és anyóst apóst tekintsd úgy mintha a te családod részei lennének. Hivatalosan is azok lesznek ha összeházasodtok.

Mivel a párom ilyen nagyon családias nekem is fura volt eleinte h az anyós névnapját is ünnepelni kell mikor a magamét se szoktam de végülis kedves emberek és a páromat köszönhetem nekik :) Ennyit igazán megtehetek.

2013. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3-assal értek egyet! Nagyon jól leírta. Igaza van.

HA a Te barátnőd hasonlóan családcentrikus mint az én párom akkor bizony kösd fel a gatyád és ne navalyogj. Gondot fog okozni köztetek ez a probléma előbb utóbb de még az is ha nem mész és a szülei neheztelni fognak rád az sem tesz jót a kapcsolatotoknak. Ha ennyire terhes Neked a dolog beszéld meg a pároddal hogy mi a za gyakoriság amikor Te is méltóztatsz vele tartani ha ez neki megfelel akkor adott a megoldás ha nem akkor sajnos még a szakítás sem elképzelhetetlen. Ne akard, hogy választania kelljen! Ha szereted nem teheted ki ilyesminek!

2013. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne Veled ha anyósékkal kéne egy házban, egy szinten élned??
2013. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest a látogatás piskóta!! Szerintem heti 1 talkalmat minden további nélkül ki lehet bírni!

Én azzal okoztam csalódást, hogy nem költöztem oda meg csak heti egyszer megyek és kimaradtam véletlenül apósnak a névnapi bulijából most megy a sértődés. Néha nekem is túl sok de muszáj részt vennem benne a párom miatt. Nekem még szarabb is a helyzetem mert a fius anyukák sokkal rosszabbak féltik a fiukat hogy elveszi tőlük egy lány. Pedig én nem akarok kettejük közé állni csak mondjuk a heti 1 limitnek örülnék, ne kelljen ott lennem a nyakukba ott élni meg minden. Örülj, hogy Tőled nem ezt várják én szivesen cserélnék veled bár én lány vagyok de úgy érzem anyósék már bujtogatják a pici fiukat h rosszul választott és ez szakitáshoz fog vezetni mert rájuk mindig hallgat főleg h neki is olyan valaki kell aki ott van mellette nem kell neki 50km-t menni ha látni akarja. Szar ügy nagyon nehéz de mi 2 hónapja vagyunk együtt nem 7 éve mi azttuti meg se érjük szerintem :((((

2013. jan. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Arra gondolj képes leszel-e a pároddal együtt ápolni anyósodat apósodat ha esetleg arra kerül a sor, magatokhoz véve gondozni, látogatni a kórházban, hasonlók... tehát mintha a fiúk lennék, becsatlakozni a családba...

Ha élete része akarsz lenni akkor vállald fel a szüleit is szeresd őket úgy mint a sajátjaidat légy építő tagja a közösségednek ne széthúzója mert azzal, hogy ezzel a távolságtartással óhatatlanul széthúzó erőként vagy a képben amit lehet, hogy ők azt nem tűrik el és ezzel a párodban is meginog, hogy Te vagy e a megfelelő személy.

2013. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


"Nem értek veled egyet. Én a páromat szeretem, és nem a szüleit. Nem gondolom, hogy kötelező lenne a látogatásuk, ugyanis semmi közöm hozzájuk."


Nagyon bánhatod ha szerinted ez a gondolkodásod nem fog változni, mert akkor egy önző gyerek maradsz. (nem Te leszel az egyetlen persze, sok férfi megmarad annak) A pároddal sok mindent választasz, ill. kapsz, pl annak családját. Őket nem válogathatod meg, de el kell fogandod, sőt akár tetszik akár nem, a családod tagjai lesznek. És ha neked fontos a család, akkor vannak bizonyos szabályok amiket be kell tartanod. Pl az anyóslátogatás. Úgyhogy választhatsz a baráti sörözés meg az anyós közt, de ezzel mást is választasz. Te döntesz.

2013. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!