Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Új szerelem, új család, új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új szerelem, új család, új társaság?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt hiszem, a mostani helyzetemben többen is voltak/vannak, de nem láttam konkrétan ilyen kérdést. Arról van szó, hogy a mostani kapcsolatom az első komoly, a mostani barátomat pedig az első igazi szerelmemnek gondolom (előtte mind pajtásszerelem volt). Annyi a lényeg, hogy mivel ez az első, ezért számomra nagyon nagyon nagyon fontos, épp ezért égető a problémám: a barátom mostanában elég csúnyán viselkedik velem, sokszor tesz olyat, amivel nagyon megsért, és még bocsánatot sem kér érte. Tudom, én is hirtelen haragú vagyok, de jó pár utálatos és ronda szót nem érdemeltem ki. Egyre inkább hajlok affelé, hogy ilyen fiatalon én ezt nem érdemlem, és jobb lenne kilépni belőle. Néha sodródtunk már szakítás felé, akkor együtt oldottuk meg a dolgokat, de most ha azt mondom, legyen vége, azt mondja, nem érdekli, de igazán komolyan sem veszi, mert tudja, nem tudunk elszakadni egymástól. Amúgy még most is sokszor kedves, nagyon szeretek vele lenni, szeretem is, de sokmindent nem tudok lenyelni, és emészt ez a sok sok rossz élmény és emlék. És itt jön a fenti kérdés: az is a gondom, hogy nagyon félek az ismeretlentől. Félek, hogy a következő még rosszabb lesz, plusz a barátom családja szinte családtagként tekint rám, és én is imádom őket, és én nem akarom előről kezdeni ezt az egészet. Most van kialakult közös életünk, imádom a rokonait, szeretem a barátait...most megint előről kellene kezdeni, és ettől is félek, hogy megint új közeg, oda beilleszkedés, de ami a legfőbb, hogy félek attól, nem találok soha olyan barátra, amilyenre szeretnék, és megint összetörne a szívem, és én ezt nem akarom! Mit tegyek? Szakítsak,vagy próbáljam elfelejteni? Olyan szörnyű, mert ezzel nem csak az első szerelmemet veszíteném el, hanem vagy felét a jelenlegi életemnek. Ráadásul én még csak vele voltam...(gondolom értitek:)) és ez is azért nyom a latba...elsők voltunk egymásnak. Lehet, zavarosan fogalmaztam (és hosszan) de mikor erről beszélek, nagyon zaklatott leszek. Segítsetek, adjatok tanácsot légyszíves!
2013. jan. 14. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Most kezd leolvadni a cukormáz a barátodról. A kapcsolat első időszakában mindenki a legjobb színben próbálja magát "menedzselni" de aztán csak kibújik a szög a zsákból. Vagyis a barátod ILYEN, amilyennek most látod. Mindenkinek vannak kisebb-nagyobb hibái. Az már a te döntésed, hogy képes vagy-e ezekkel együtt elfogadni. Dönthetsz úgy is, hogy otthagyod a srácot, de a következőnek is lesznek komolyabb hibái, csak más. Ez a pasid rondán beszél veled néha, a következő meg pl. nem mindig fog igazat mondani. A 3. meg pl. anyukafüggő. Remélem, érted miről van szó...
2013. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet.

"de igazán komolyan sem veszi, mert tudja, nem tudunk elszakadni egymástól."

Azt írom, mit tennék. Mivel a jövőre nézve nem érdemes tervezni (jaj, milyen család, milyen stb.), bármi lehet, és most nincs más neked, azt tenném, hogy azt mondanám: ---Durván megsértettél többször. Úgy döntöttem, egyedül akarok lenni (nyalogatni a sebeim)..

Ez felébreszti talán benne, hogy nem lettél a tulajdona.

Nem, és inkább a magány, mint ez. Talán átgondolja, mit tehet - és főleg akar-e tenni? - azért hogy a szépen induló szerelmetek ne váljon 'ja, itt egy megszokott bútordarab mellettem' érzéssé, hanem 'ketten együtt EGY vagyunk' öröme maradjon.

2013. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kényelemből vagy félelemből nem szabad bennmaradni egy kapcsolatban.
2013. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen át tudom érezni a helyzeted. Nagyon nehéz elszakadni attól, akit igazán szeretünk még akkor is, ha az nem megfelelően bánik velünk. De én úgy gondolom, hogy előbb utóbb meg kell tenni ezt a lépést, mert lehet, hogy azzal vagy, akit szeretsz, de nem vagy igazán boldog. Igaz, hogy többször is mellé foghat az ember, lehet, hogy a következő 5 barátod sem lesz az igazi, de nem szabad feladni és leakadni az elsőnél. Amikor ilyen helyzetben voltam én tovább léptem és nem bántam meg. Most akivel együtt vagyunk nagyon szeretjük egymást, és minden tökéletes.. Pedig én is azt hittem, hogy többé már nem leszek szerelmes és nem találok a páromra. A család miatt meg ne aggódj. Én sem szeretek újra beilleszkedni egy idegen környezetbe, de megéri. És ha kedves vagy, akkor szívesen fogadnak majd mások is a családjukba. Szerintem ha most nem is, de előbb utóbb vége lesz a mostani kapcsolatodnak. Csak erő és idő kell hozzá, meg persze sokat lendít rajta egy új szerelem. Meg javasolnám neked, hogy kezdj el jobban a barátaidra koncentrálni és többet lenni velük, mert akikre számíthatsz majd ha nem is lesz párod azok ők lesznek és a családod. Segítik átvészelni a magányosabb pillanatokat. :) Remélem tudtam segíteni.
2013. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!