Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem le ezt a hatalmas féltékenységet?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt a barátommal, de én iszonyatosan féltékeny tudok lenni. Sokan azt mondják, hogy azért mert kevés az önbizalmam stb... De nem érzem azt hogy önbizalom hiányos lennék. :/ Inkább attól félek hogy elveszítem. Nekem csak ő van, senki más. Ő nem csak a szerelmem, hanem a legjobb barátom is. Ez szép és jó csak félek , hogy előbb utóbb a féltékenységem miatt tönkre megy a kapcsolatunk.:( Ezt nagyon nem szeretném, de nem tudok nem az lenni. Például ma azon összekaptunk hogy nem szeretném ha az osztálytalálkozójára elmenni, mert az egyik osztálytársa szerelmes volt belé anno, és "kicsit" nyugtalanít az a tudat hogy vele van egy helyen, meg iszogatnak.És áááááh .... Tudom hogy ez már kissé beteges, meg tisztában vagyok vele hogy más őrültnek néz engem ez miatt, mert senki se olyan féltékeny mint én. De egyszerűen nagyon rossz ez.... Szeretnék változni de nem igazán megy. :(
2013. jan. 14. 17:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Osztálytalálkozójára elmenne* sorry elírtam.
2013. jan. 14. 17:11
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem ugyanilyen problemaim voltak, es rament vegul a kapcsolatom...2 evig birtuk...persze o is hibas volt de nekem ilyen hibaim voltak...most ujra egyutt vagyunk, de mar ugyanazokat a hibakat nem szeretnem elkovetni...3 honap szunet volt...es veszekedtek ilyenkor vagy csak szimplan lenyugtat?
2013. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is el kell mennie az osztálytalálkozójára. Nem szabhatod meg neki, hova mehet és hova nem. Az én párom osztálytalálkozóján összefutott azzal a lánnyal, akivel 6 évig voltak együtt. Nem érintett rosszul, az már a MÚLT. Ő is túllépett, nem véletlenül.

És ha belegondolsz, akár egy kisboltban vagy a buszmegállóban is találkozhat olyannal, aki odáig van érte, de nem fog amiatt félrelépni, mert valakinek tetszik. Viszont azért már lehet, ha a féltékenységeddel az őrületbe kergeted. Tudatosítsd magadban, hogy azért vagytok együtt, mert szeretitek egymást. Mert együtt akartok lenni. Senki nem szegez fegyvert a fejetekhez, és ha akarna, bármikor elhagyhatna, nem kell ahhoz másik nő. Szóval hagyj neki teret!

2013. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát konkrétan ma ki jelentette hogy ennyi volt vége. Kérdeztem szóval szakítani akarsz? Azt mondta igen nem bírja tovább. De végül kibékültünk. De viszont nekem ugyan olyan rossz kedvem van, mert eljön majd az az idő is hogy megy az osztálytalira én meg majd szenvedek hogy úhhhh mit csinál, kivel beszélget, stb ... :S
2013. jan. 14. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az ilyen emberek, mint Te, megérdemelnék, hogy mindig magányosak legyenek.

Talán érdemes ebbe belegondolni: ha tényleg ennyire nem akarod elveszíteni, akkor nem kellene okot adnod rá. Egyébként téged megnyugtat a tudat, hogy csak azért nem hagy el, mert Te nem adsz neki lehetőséget? Ez az, amit sosem értettem a féltékenykedésben.

2013. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
eég érdekes hogy tudod h el fogod emiatt veszteni mégse teszel ellene. egyszerüen nem kéne kiborulnod. mikor kiborulnál vegyél nagy levegöt lassan fujd ki és nyomatékositsd magadban h minden oké szeret téged nem lesz baj és kár házisárkányt játszanod.ha képtelen vagy változni el kell fogadnod h nem lezs soha pasid mert elüldözöd....
2013. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogyan azt írtad is, ez már "BETEGES"!!! Ébredj föl! Ezt nem csinálhatod tovább, így garantáltan el fogod veszíteni. Azért is tudom, mert az én párom is kísértetiesen ilyen volt, sehova nem akart elengedni, még az osztálytalálkozóból is cirkusz lett, és persze még sok-sok minden másból. Hiába kértem szép szóval, veszekedve, próbáltam rávenni hogy változzon, nem tette. Elveszített...


Fontos! Egy párkapcsolatban, de még a házasságban sem tulajdonod a másik ember! Minden ember önálló, és meg is kell hagyni szuverenitását. Nem rendelkezhetsz felette. AZért vagytok együtt, mert jó együtt lenni, semmi sem kényszer, nem lehettek összeláncolva. Tehát ne próbáld magadhoz láncolni. Ha szeret téged, akkor úgysem csal meg, akkor úgyis visszatér hozzád. De ha erővel (hisztivel, zsarolással stb.) akarod magad mellett tartani, akkor előbb-utóbb "megszökik"... Ezt soha ne felejtsd el!

2013. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es folytatása:


A féltékenység különben rettenetes dolog mindkét fél számára. A féltékeny folyamatosan szenved (mit csinál, kivel találkozik, tuti hogy megcsal, biztos nem vagyok már szép...), a másik meg ettől teljesen kikészül, és a szerelem a végén nagyon könnyen gyűlöletbe mehet át. Egyébként bizonyosan kisebbségi érzésből fakad, az ember nem bízik magában, nem érzi magát elég jónak, úgy gondolja hogy a másik biztosan talál egy jobbat. Pocsék érzés lehet... Szerintem nagyon nehéz lehet ezt leküzdeni, szerintem sokaknak ez segítség nélkül nem is sikerül.

2013. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
AJAJJ.Osztálytalálkozón kiakadni.Bízol egyáltalán benne,mert szerintem a féltékanység alapja,ha nem bízol a másikban.Tett valaha olyat veled,hogy megcsalás?Ha még nem,akkor jó úton jársz,hogy ezt kihisztizd magadnak.Akkor aztán lesz okod féltékenynek lenni!
2013. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!