Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Török szerelem lenne ez, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Török szerelem lenne ez, vagy csak magamat áltatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem nem ezzel a politikai résszel lenne kérdésem, vagy aggályaim, hanem párkapcsolattal. 4 hónapja vagyok kapcsolatban egy török sráccal, aki Magyaroszágon tanul. Hivatalosan nem járunk, de végülis ugyan az a helyzet. Nagyon jól érezzük magunkat együtt, és megértjük egymást, viszont a kulturális háttér miatt nem bízom benne. Úgy értem, ezt, hogy én bízom benne mint férfiban, és nincs semmi kétségem hogy hűtlen lenne hozzám vagy elárulna. Csakis a kultúra. Én pár héten belül külföldre költözöm határozatlan időre, de ő még itt marad tanulni pár évig. Kicsit furcsának tartom, hogy 4 hónap után, már azt mondja, hogy velem akar élni élete végéig, és nem akar elveszíteni és ő vár rám. Ne mondjak neki olyat, hogy a távolság akadály, mert ha szerelmes ő nem akar senki mást. Ez nagyon hízelgő, de még soha életemben nem gondoltam, hogy ilyen kétségbeesett leszek. Sokat beszélgettünk arról, hogy Törökországban milyen egy házasság. És amikor a szüleimmel ebédeltünk akkor elvárta, hogy kiszedjem neki és az egész családomnak az ételt. (mindenki mulatságosnak találta ezt, mert nálunk nem szokás, kivéve én.) Aztán jött az, hogy hogy ide ezt, hozd ide azt. Ez persze nem nagy dolog de 1 nap 15x már idegesítő, amikor ő meg sem mozdul. Aztán a szex.. ha ő akarja akkor “kell”. Az nem számít ha én nem akarom, csak akkor hagy ha bunkó vagyok vele. Ezután lelkiismeretfurdalást kelt bennem, de bármivel kapcsolatban nem csak szex terén. Nekem ez nem tetszik.. mintha nem tudnám magam kontrollban tartani, vagy nem törődni a hisztijével. Emellett sosem hallgatja meg az én verziómat, mindig csak mondja mondja a saját verzióját.

Ezeket a dolgokat szóvá is tettem neki, és mondta, hogy beszélnünk kell. Elmagyarázta, hogy az ő kultúrájukban az a szokás, hogy a nők kiszolgálják a férfiakat. Az a feladatuk hogy felvidítsák őket, boldoggá tegyék, és tiszteljék őket. És hozzá tette, hogy ez persze kölcsönös. HA beteg vagy és ágyhoz vagy kötve akkor ők szolgálnak ki téged, blabla.. Én mondtam, hogy de ez nem jó.. hol itt az egyenlőség? csak ha a halálomon vagyok?? Igazából már belezavarodtam az egészbe.. mondtam, hogy én nem török lány vagyok és nem fogok ekkora mértékben változni, erre a válasz “de török vagy. és az is leszel. meglátod tetszeni fog.” Ezt persze viccesen mondta, de nagyon megmaradt bennem. Mondta, hogy Törökországban a házasság életre szóló dolog, max 5% válik el, mindenki együtt marad. Nyáron mindenképp szeretné, ha elmennék hozzá, hogy bemutathasson az anyukájának, mert nagyon fontos lenne ez neki, és hogy neki ott mindene van, ne vigyek semmit csak magamat. Azt mutatja meg érezteti velem, hogy el akar venni, és “idomítani hogy jó feleség váljon belőlem”.

Annyira nem tudom, hogy mit tegyek.. belemenjek egy ilyen nehéz dologba, hogy párkapcsolatban legyek vele? vagy egyáltalán gondoljak rá úgy, hogy ő változik majd? Vagy csak játszik velem? bár akkor nem mesélt volna olyan sok mindent erről a dologról. de nem is akarok megházasodni…ezt mondtam neki, és a válasz: “csak Isten lehet egyedül, az emberek nem. és majd megfogom érteni ezt egyszer mikor nyugodt életet szeretnék és családot, és egy férjet aki életem végéig törődik velem. (és hozzátette hogy törökországban ez a normális)”

Nem tudom őt megérteni az ő logikáját. Légyszives valaki válaszoljon erre, mert nem tudom mit tehetnék..azt hiszem szeretem őt, de nem tudnék az elvárásoknak megfelelni anélkül, hogy feladnám magam..=// ő 21 én 20 vagyok.


2013. jan. 18. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egy boldog parkapcsolat alap pillere, hogy a nezeteitek, a dolgokhoz valo hozzaallasotok hasonloak legyenek. Ha jelentos ellentetek vannak akkor nem lesz harmonikus. 4 honap miatt nem hoznek egesz eletemre kihato rossz dontest.
2013. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ha összeházasodtok, akkor valószínűleg még erőteljesebben kiütköznek rajta ezek a tulajdonságok. Gondold meg alaposan.
2013. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szeretnél áldozat lenni? Nem szereted, inkább csak érdekesnek találhatod. Bár nekem néha úgy tűnik, sok nő élvezi az "áldozat" szerepet.
2013. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem fog megváltozni.ahogy ezt Ő maga is megmondta, neki más a kultúrája. Most ezt te vagy megszokod és hozzá mész cselédnek, vagy még most abbahagyod. Ott tényleg nincs olyan, hogy jaj mégsem tetszik, és elválsz majd a gyerekkel hazajössz. Én nem tenném,te tedd ahogy jónak látod, de jó lgondold át.
2013. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem meglepő amit leírtál a török fiúk ilyenek így kell őket elfogadni! Ha pedig nem tudod akkor felejtsd is el a közös életet mert pokol lesz. Például a roma családoknál is szokás hogy hozd már ide azt vagy ezt már persze a nő, meg ebéd ilyen dolgok szerintem alap vagyis nálunk igen :) Nem tudom, hogy érzed de én azt veszem le az írásodból hogy neked nehéz ezeket a dolgokat kontrollálni... úgy h szerintem szakíts vele míg nem késő! Vagy te tudod...
2013. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt ma egy kérdés, anyuka muszlim férjjel, hát szegény nő, amin az keresztül megy, pedig itt élnek Mo-n!4 hónapnyi ilyen-olyan kapcsolat után hosszú időre távol lesztek egymástól.

A helyedben én nem áltatnám sem őt, sem magamat. Nehogy aztán vérszemet kapjon, és megnehezítse a további sorsodat.

2013. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Hát azt tudom mondani, hogy lol.

Mire gondoltál? Bekötött szemmel jártál eddig?

Szerintem a legelszeparáltabb parasztlány is kb tudja, hogy az ilyen országokban nő=cseléd, szexuális segédeszköz, egy tárgy.


Ha szeretnél életed végéig iszonyatosan alárendelt lenni, akkor folytasd vele... Ha nem, akkor vess ennek véget minél hamarabb.


Nem mellesleg,én vallom azt, hogy a mai fiatal lányokat bedobnám egy ilyen közegbe 1 hónapig, hogy megtanulják értékelni azt, amikor az ember EGYENRANGÚ félnek tekint rájuk, és ne várják el azt, hogy majd a férfi fogja őket körbeugrálni, és ők lesznek a kapcsolatban a feljebbvaló fél...



Így jobban átgondolva, nekem nagyon tetszik a felfogásuk.Rájöttek, hogy a pin@'nak mekkora ereje van, így olyan helyzetbe hozták a nőket,hogy még véletlenül se élhessenek vissza ezzel a hatalommal. Tudnak ezek valamit.

2013. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem lehetsz ennyire vak... :/ Menjél vele és ne vigyél semmit? Aha persze akkor láttad utoljára Magyarországot meg a családod... Leírod teljesen logikusan, hogy milyen lépéseket tesz afelé, hogy teljesen megtörjön és az uralma alá hajtson majd megkérdezed, hogy mit tegyél meg hogy változik-e. Annyira egyértelmű, hogy mi a helyzet!! Vagy aki szerelmes az miért nem képes ezt meglátni?
2013. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Eleve mi a kerdes? Onnantol kezdve, hogy nem vagy benne biztos, a valasz egyertelmuen nem. Engem a hideg razott ki az egesz sztoritol, ilyen 'mennyelmararrabb' erzesem volt vegig mar ami a sracot illeti.


'Nem tudom őt megérteni az ő logikáját.'

'azt hiszem szeretem őt, de nem tudnék az elvárásoknak megfelelni anélkül, hogy feladnám magam.'


Mi a kerdes tenyleg...

2013. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
menekülj.. szó szerint. hiába, máshogy nőttünk fel mi magyar nők.
2013. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!