Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene tennem ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A barátommal már lassan két éve vagyunk együtt. Én idén érettségizek, ő egy OKJ-s képzésen vesz részt. 2 éves tanfolyam, jövőre végezne. Nagyon szeretjük egymást, és össze akarunk majd költözni szeptembertől. Ugyanabban a városban szeretnék továbbtanulni ahol most jelenleg ő is tanul. A szüleink is belementek, sőt azt is mondták hogy kezdetben támogatni fognak anyagilag ha szükség van rá. Családot szeretnénk majd, persze nem most (még korai lenne), hanem majd ha befejeztem az egyetemet.


A probléma az, hogy a barátom a napokban kijelentette, hogy abba akarja hagyni a tanulást és helyette valamit dolgozni. Persze nem akarok beleszólni az életébe, de nem tetszik a hozzáállása. Így csak egy érettségije lesz és semmi más, úgy meg nemhiszem, hogy sok pénzt kereshetne. Jó persze tudom, hogy nem a pénz a lényeg.. de így, hogy fog eltartani egy családot ha lesz? Én azt mondtam neki, hogy ezt a másfél évet (annyi se) ki lehet bírni, lesz egy szakmája, és akár utána elmehet dolgozni ahova akar, csak így legalább több lehetősége lesz elhelyezkedni. Lehet csak én gondolom úgy, hogy akkor is csinálja végig ha nem szereti. Nem tudom hogyan tudnék rá hatni, hogy gondoljon a jövőre... Tényleg nagyon szeretjük egymást, és ha együtt akarunk élni, mind kettőnknek le kell majd rakni az asztalra valamit a későbbiekben. Ti mit tennétek? Lehet ebben az esetben tenni akármit is?


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 29. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is ne akard befolyásolni.

Felnőtt ember.Eltudja dönteni mit akar csinálni.Hozz fel a döntése mellett és ellen érveket.De ne akard rábeszélni semmire.

A döntéseinkből tanulunk.

A másik ezt a családalapítást ne igen emlegesd.Engem elrettentene.

Én is okj-s képzésen tanulok.Idén végzek.De ha a barátnőm családot emlegetne.Lehet én is munka után néznék.(már ha nem menekülnék)

2013. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tanácsot adhatsz neki, bár hiába a sok tanulás ha elhelyezkedni nem biztos hogy eltudtok vagy eltud. Nincs baj az érettségivel. A családot kettőtöknek kell eltartani nem csak neki, sajnos nem olyan világba élünk, hogy meg lehessen tenni az ellentétét. Ha meg még is így gondolod neked mégis csak a pénz a fontos amit keresni fog nem a párod.
2013. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy nem szabad erőltetni.

Ha annyira nem szereti, vagy nem megy neki a suli, akkor hagyja ott és nézzen munka után. Érettsigivel azért el lehet helyezkedni. :)

2013. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb az egyenes út. mond el neki azt amit itt leírtál és kérdezz rá úgy? Oké hogy most ebben az esetben jobban jönne a pénz, de ha most abbahagyja akkor eldobja az esélyt hogy később többet kereshessósen és könnyebb lenne az életetek.
2013. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!