Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lefáraszt a kapcsolat, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lefáraszt a kapcsolat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én 25/F, párom szintén, Budapesten élünk már lassan egy éve, szüleinktől függetlenedve,


saját munkából, igaz az csak pincérkedés és TESCO. Nagyon szeretem a páromat, és vele is


akarom elképzelni az életemet. De van


egy nagy problémám, amivel nem tudok mit kezdeni, pedig szívem szerint jövőre el


szeretném jegyezni. Ő egy bántó környezetből jött, a nagynénje nevelte fel, édesanyja


cukorbetegség okozta komplikációk miatt halt meg, édesapját pedig az édesanyja sem


ismerte. Ez a nagynénje rendszeresen bántalmazta, s ugyan tettlegességig (pofon, hajhúzás)


ritkán fajult, akkor is, rendszeresen rossz szavai voltak csak hozzá pl.: ruha, haj, cipő, jegyei,


testsúly, bőre nem ápoltsága, barátai, beszéde, és életének minden részét igyekezett


kontrolálni pl.: csak akkor engedte el velem, ha megmutattam a koncertjegyeket, és miután


átkutatta kabátom zsebeit (egyszer láttam). Sajnos, akármennyire is nem ilyen, néha úgy szól


hozzám, mint a kutyához, pedig tudom, hogy nem így akar, és ezek úgy esnek, mintha napról


napra tágítana valami sebet. És persze nem mindig ilyen… de én ezt nem bírom. Imádom, és


szeretem, de nem tudom elképzelni, hogy én ezt éveken át bírjam, és időről időre


elgondolkozok, hogy milyen egyszerű lenne olyannak járni, aki „egyszerűbb”. Emiatt aztán


rosszul érzem magam, és ilyenkor letolok egy délutánt egy dél-budái „folyamatosan


alkalminak” nevezett diákmunkákat, ahol olyan dobozokat emelgetünk, hogy majdnem


beleszakad a derekam, de utána jobban érzem magam. Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy


ti mit tennétek a helyemben, mert eléggé megrekedtem ebben a kapcsolatba. Ha nem


szeretném nem is lenne kérdés, de így borzalmas.



2013. febr. 15. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben szépen leültetném, és közölném vele,hogy ezt így nem fogod bírni. Változtatnia kell, és ha ez nem megy, keressetek együtt egy pszichológust.


Megértem, hogy nehéz körülmények között nevelkedett, de tőled sem várható el, hogy lábtörlővé változz, mert neki rossz napja, pillanata van.


Becsülendő,hogy kitartasz mellett, és változtatni próbálsz. De ehhez ő is kell. Szakemberre lenne szüksége, nem tudja egyedül feldolgozni a múltját.

2013. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizony jól írja az első.

Ha van akkora akarat ereje, akkor esetleg magától is levakarhatja a rossz szokását. De a szakival rövidebb idő alatt feltudja dolgozni a múltját.

2013. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok, ez marha nehéz. Ha én lennék az ő helyébe, akkor piszok nagy lelki erőmnek kellene, hogy legyen, hogy erre nemcsak rávegyem magam, de végig is csináljam. A másik oldalon, pedig én persze szeretném, ha ez sikerülne neki, én mellette akarok lenni.
2013. febr. 18. 00:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet. Régebben erre sem volt lehetőség...mindenki abba merevedett bele, amilyen volt.

Ez neked is fontos lenne, nem csak neki. És emiatt elfogtok távolodni egymástól.

2013. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!