Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyesen döntöttem, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyesen döntöttem, hogy egy év együttlakás után szétköltözöm a szobatársamtól, hogy a barátommal lakhassak egy szobában?

Figyelt kérdés
2007 szeptembertől lettem koleszos és azóta lakom együtt az egyik csoporttársammal.A barátommal már lassan 2 éve járunk, és úgy döntöttünk, hogy egy szobába költözünk.Ma ezt felvetettem a szobatársamnak, és láthatóan rosszul érintette...nagyon sajnálnám, ha megszakadna a kapcsolatunk, bár az elmúlt hónapokban nem volt valami fényes.Azt mondja elfogadja a döntést, de elég feldűlt volt...vajon jól cselekedtem??VAgy mit kellett volna tennem? :(
2008. jún. 5. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Azért a barátod mégiscsak a barátod. Az meg természetes, hogy 2 év után összeköltöztök... A zobatársad biztos kedvel, jó viszonyban vagyok, akkor meg pláne természetes, hogy rosszul érinti. Ki tudja, ki lesz az új szobatársa, nem biztos, hogy olyan jó lesz, mint te. De meg kell értenie, és ha látj rajtad, hogy szeretnéd tartani a kapcsoaltot, akkor nem lesz gond. Néha azért majd menj át hozzá beszélgetni meg ilyesmik, az jól fog esni neki, ha látja, hogy nem felejted el.
2008. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A szobatársam már talált egy lányt akinek a jelenlegi társával nem jó a viszony.Szóval már van helye.A viszonyunk amúgy nekünk se volt valami fényes az elmúlt hónapokban, ezt most a fejemhez is vágta.Ő nem olyan személyiség, aki kimutatja az érzéseit...de lehet látni, ha valami bántja. :( Olyan ez mint egy szakítás.

Várom még a válaszokat és előre is köszönöm.

2008. jún. 5. 22:43
 3/12 anonim ***** válasza:

egyrészről már lefutott kérdés, eldöntötted, ő talált mást, szóval mostmár ne rágd magad rajta. majd kiderül, addig meg minek aggódni???


másrészről nekem annó felkinálták a lehetőséget, hogy összeköltözzek a kedvesemmel. Bár már gyakorlatilag együtt laktunk, hol nála, hol nálam és nemet mondtam. Szerintem nem jó gondolat, bár sokan csinálják, és van akiknek be is jön a dolog. Eddig volt magánszférád mostantól nem lesz.

Monjuk szerintem az alapkoncepció is hibás. 20 évesen 2 éves kapcsolat miközben egyetemista vagy főiskolás vagy (gondolom), ráadásul most összekötözöl vele, az teljesen hibás pálya. Ennek az időszaknak pont arról kellene szólni (nyilván a tanulás mellett), hogy kipróbálod magad, hogy megtalálod azt amire szükséged van. Nem azt mondom, hogy végig kell kefélni fűvel fával, de az, hogy 18-ról 20-ra ugyanaz a fickó, az azt jelenti, hogy nem fejlődtél egy cseppet sem. (persze lehet, hogy azon kevesek közé tartoztok, akik együtt egymással fejlődnek, de ilyen inkább csak a mesében van) Szerintem ez vissza fog még csapni, de ne legyen igazam.

Egy kalappal, szükséged lesz rá.

2008. jún. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Már egy fokot egyhült a helyzet, és remélem jól döntöttem.A barátommal már együtt éltünk szinte még a fősuli előtt nálunk otthon és jól megvoltunk.Nem egy szimpla kapcsolat, lelkitársak és legjobb barátok vagyunk.Szeretünk együtt kuckózni.És tudunk teret hagyni a másiknak.Kis viták voltak és lesznek is.De a suli után össze akarjuk kötni az életünket, és ez lesz talán az első lépés.

Köszönöm a kommenteket.

2008. jún. 6. 12:49
 5/12 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak még annyit, hogy egy jól működő kapcsolatban lehet egymás mellett önállóan és együtt is fejlődni.
2008. jún. 6. 12:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ugy erzed lelkileg h ez a helyes tenni es lelkitars es legjobb barat is vagytok a kapcsi mellett akkor ne szalaszd el. Ragadd meg es ne torodj, ha egy szobatasr ezert megsertodik akkor nem volt igazi baratod. Innen tudod meg ki az aki igaz barat es ki az aki nem. Sok sikert!!! lehet az ember szerelmes, lehetnek ego langok de lelki tars az nagyon ritka, es ha ratalaltal ne ereszd el!!!! tapasztalat!!! van aki sosem talaja meg a partnereben... a tanulast meg meg lehet oldani egyutt elessel is. es egybeknet is kutya sem kerdezi hanyassal csinaltad azarovizsgadat... a lenyeg a tudas ez is tapastzalat... meg egyszer sok sikert es sok boldogsagot!!!
2008. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a szobatárs oldalálór szemlélem a dolgot..nálunk is hasonló a helyzet. A szobatársam fél éve jár egy sráccal és azóta egy éjszakát töltött a szobánkban, egyébként mindig a srácnál alszik. Nekem ez is rossz sokszor..mert 7éve vagyok kolis és még sose laktam egyedül..és ez most szinte olyan. Itt vannak a cuccai, de este 8-9körül már mindg felvonulnak..és aztán mánap suli után találkozunk esetleg. Nekem ő a legjobb barátnőm..és hiányzik! 2 éve lakunk együtt, és imádtam, azt amikor az éjszaka közepén eszembe jutott vmi, vagy csak bánatosak voltun, akk simán átdumáltuk az éjszakát.. együtt jártunk bulizni, nagyon sok őrültséget megcsináltunk együtt.. sose volt még legjobb barátnőm,de ő az.. csak most a félév alatt nagyon eltávolodtunk.sajnos! Nyárra ők a koliban maradnak..én kiköltözöm, de remélem szeptemberben visszatér hozzám!!!

És ne értsd félre..én nagyon örülök, hogy boldog, csak hozzá voltam szokva, h mi mindig mindent együtt.. viszont jóideje nagyon sokat vagyok egyedül:S Lehetne másik szobatársam, vagy másik barátnőm, de én nem akarok másikat!

Nekem isvan barátom, de én nem vagyok ez az összeköltözős fajta..nem szivesen engedek túl közel magamhoz senkit..

2008. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Saját személyes történetem: pár éve én is kibuliztam, hogy együtt lakhassak a barátommal a koliban, de nálunk négy ágyasak a szobák. Három fiú mellé kerültem, de ez még nem is lett volna baj, csak hogy a barátom március környékén szakított velem, ráadásul elég brutális körülmények között (megcsalt, és fizikailag is súlyosan bántalmazott). Még szerencse, hogy a volt szobatársaim, akikhez időközben beköltöztettek egy másik lányt, visszafogadtak egy pótágyon, mint megtévedt báránykát... Hogy én utána miket kaptam... A helyzet azonban úgy hozta, hogy a koligondnok tudomást szerzett arről, hogy egy szobában öten lakunk, és ultimátumot adott: vagy visszamegyek a fiúkhoz, vagy lehet kiköltözni! Képzelheted: még négy hónapot kibírni egy vadállat mellett, lelki terror közepette... Én azt mondom, százszor is gondold meg, hova költözöl és kivel! Lehet, hogy most elborít a szerelem, és a vágy, hogy összeköltözz a barátoddal, de szerintem nem lenne ez ilyen formában túl okos döntés.
2008. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, hogy ilyen sokat írtatok, köszönöm szépen!

Az utolsó válaszadónak üzenem, hogy sajnálom ami Veled történt.Hogy bántott a kedvesed, éshogy kiszorultál a két szék közé.Tényleg érdemes odafigyelni.Az egyel előtte szólóhoz: más a mi helyzetünk, mert mi a szobatársammal mindent külön csináltunk...hónapok óta nem aludt itt, szinte itt sem volt a szobában...azt sem éreztem sűrűn, hogy szeret engem.Tudtam, hogy számíthatunk egymásra, de csak a szoba tartott minket össze.Ő a barátjánaál, én a mi szobánkban a barátommal...szóval nem voltunk szorosan együtt a szobatársammal.Így nem lesz sok különbség.

A barátommal pedig nem félek összeköltözni, mert két éve ismerem és lelkitársak vagyunk...a szerelem már nem lángoló, nem vakít el.Szóval talán jól döntöttem.

Köszönöm a válaszokat tényleg, és várom a további hozzászólásokat is.

2008. jún. 6. 18:25
 10/12 anonim ***** válasza:
De jó neked, én 19 éves fiú vagyok, és már elfogadtam azt hogy meglehet, soha nem lesz barátnőm... bárcsak már csak 1 szobán vitatkozhatnék :(
2008. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!