Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párterápián hány alkalom után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párterápián hány alkalom után lehet eredmény?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy 3-4 alkalom után már javulás áll be, vagy csak látszat? Mikor kell abbahagyni, hogy biztosan ne essünk vissza? Tapasztalatok?

2013. febr. 23. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A párterápia igazábol semmimás csak az, hogy rábizzátok a kapcosaltotokat egy kivülállóra aki objektiven ki tudja elemzni a lehettséges problémákat és így olyan válaszokat adhat... itt jön a kulcsmondat:

olyan válaszokat adhat amit a leketek mélyén ti is tudtok csak magatoknak sem akartátok beismerni.

Szóval véleményem szerint javulás csak ésk izárolag akkor lehettséges ha mindkét fél akarja, hogy javuljon a helyzet és önzetlenül akarja a javulást, ami azt jelenti hogy hajlandó engedin az elveiből. és ha erre kéeps akkro akár az elsö alkalom után is állhat be változás de ha egyik fél megmakacsolja magát akkor 50 terápia után sem lesz jobb a helyzet

2013. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez attól is függ, hogy miért van rá szükség, hogy terápiára járjatok? Minél nagyobb válság van a kapcsolatotokban, vagy minél nagyobb a trauma, gondolom annál több kezelés szükséges, hogy eredményes legyen a dolog.

Ti miért jártok (ha szabad megkérdezni)?

2013. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindketten életközépi válságban vagyunk, 20+ év házasság után úgy éreztük, eltávolodtunk egymástól, és külön utakon kezdtünk járni. Nem hűtlenségre gondolok, inkább különböző hobbik, érdeklődés, kevés közös program, ilyesmi.
2013. febr. 23. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
A párterápiának nem az az elsődleges célja, hogy megmentse a kapcsolatot. Az csak az egyik lehetséges megoldás. Általában szakítás a vége, amiért viszont legtöbbször ugyanúgy hálás az ügyfél.
2013. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És a párkapcsolati probléma nem betegség. A visszaesés fogalma nem ismert. A problémákat ez esetben valamelyik, vagy mindkét házasfél problémái okozzák, ezeket kell megoldani. Ha ez sikerül, akkor a probléma elhárul, de nem feltétlenül a kapcsolat folytatásával!
2013. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már vártam az ilyen jellegű választ. Remélem, te nem vagy szakmabeli, 4.-es?
2013. febr. 23. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Az alapján, hogy te tetted fel a kérdést, valószínűbb, hogy te vagy az oka a problémának, és következetesen inkább a másikat okolod. Elhiteted magaddal, hogy még te vagy az önzetlen és nagylelkű, amiért magadra vállalod az Ő hibájának egy részét. Felteszem, voltál már féltékeny. (Ő pedig még sosem, legfeljebb megjátszotta) Amúgy ilyen, hogy életközépi válság, meg kapuzárási pánik, illetve "nem élte ki magát fiatalon" nem léteznek. A gond mindig az egyik féllel van, és nem a kapcsolattal. Általában az egyik fél ellenkező nemű szülőjével való rendezetlen kapcsolata az ok. Kérdező: a te ellenkező nemű szülőd bántott, vagy pedig idő előtt meghalt?
2013. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben tévesek az előbbi feltevéseim, úgy nagy valószínűséggel a párodra igazak.
2013. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7.-re Szinte minden következtetésed rossz, én akartam elmenni, ő belegyezett, az életközépi válságot a szakember mondta- rengeteg helyen találkoztam vele- nem vagyok és nem voltam féltékeny. De igen , velem (is?) van probléma, én ezt érzem, azt meg nem nehéz megmondani, hogy az ellenkező nemű szülővel vannak gondok, és ez kihat a kapcsolatra is. És apám él, hál'Istennek és nem bántott.
2013. febr. 23. 22:15
 10/12 anonim ***** válasza:

És a párod? Ő sosem volt féltékeny? És sosem csaltad meg egyébként? Sosem gondoltál arra, hogy megtedd? Ő rendezte a kapcsolatát édesanyjával?


Sok szakember használ ilyen szavakat, de jellemzően a terápia része, mint ahogy az is, hogy rájöjj, hogy így van. Ebben még az sem befolyásol, hogy én mit mondok, mert amíg nem vállalod újra a kockázatot, addig úgy sem fogsz nekem hinni. Ha újra kialakul a spontán bizalom, akkor működni fog a kapcsolat. De ez csak spontán történhet meg. A fontos szerintem az, hogy a házasfelek függetlenek legyenek, tehát ne azért legyenek együtt, mert különben utcára kerülnének. Szerintem kellene tenni egy próbát, hogy mondjuk külön házba költöztök, és csak minden második éjszakát töltitek együtt. Ha valamelyikőtök szexuális étvágyával probléma van, akkor a szex a különélés első 2-3 hónapjában tilos. Utána valószínűleg magától beindul. Próbáljátok a kapcsolatot új alapokra helyezni. Amúgy ezeket a tanácsokat a párterápia vezetőjével is megbeszélheted.

2013. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!