Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom exe az új párjával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom exe az új párjával meghívtak bennünket szórakozni. Ti elmennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A párom 2 évig együtt élt egy lánnyal, kb. úgy 5 éve szakítottak. Alapból féltékeny természetű vagyok, zavart mindig mikor megemlítette, csak 1x hisztiztem miatta, de aztán megbeszéltük, és megkértem már ne beszéljünk róla. Megtudtam, hogy azóta nincsenek rosszban, de nem igazán tartják a kapcsolatot, párszor beszéltek csak FB-on, mielőtt még mi összejöttünk volna, de azóta nem. A lánynak is új párja van. Viszont tegnap azzal jött haza a párom, hogy összefutott a lány új pasijával, és meghívtak bennünket szórakozni, ahol dolgoznak. Mi azóta babát is várunk, már nagy a pocakom. Párom azt mondta, szívesen elmenne, elvinne engem, de fél, hogy félre érteném, hogy azt hinném azért akar menni, hogy újra lássa, pedig erről szó sincs. Azért menne, mert büszke rám, büszke a pocimra és jól esne az egójának, ha látnák, hogy milyen boldogok vagyunk, és hogy ha találkoznék velük, talán elmúlna a rossz érzésem is a lánnyal kapcsoltban.

Ti mit tennétek a helyemben? Elmennétek?


2013. márc. 8. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem éltem át hasonló helyzetet, de tulajdonképpen mi a problémád? Hogy esetleg egy pillanatra nem figyelsz, és máris a fürdőszobában szexelnek? Mert akkor ezek szerint nem jó a kapcsolat, ha felmerül benned, hogy megcsalna. Vagyis csak azért jó a kapcsolatotok, mert nincs lehetőség hűtlenségre?

Ha pedig nincs ezzel gond, akkor mivel van? Mi baj lehet abból, ha találkoztok?

2013. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, játszd tovább a hisztis féltékeny pics@t, az tesz csak igazán jót a párod egójának, ha nem bízol benne.
2013. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha amúgy nem volt soha ellenséges a lány velem és nem viselkedett félreérthetően a párommal, nem utasítanám vissza. Semmi rosszat nem látnék ebben és nem is bánnám, ha megismerném azt az embert, aki a párom életének része volt valamikor.

De én csak akkor mennék el, ha tényleg az lenne a cél, hogy szórakozzunk egy jót és nem az, hogy egóból mutogassuk magunkat, hogy "nézzétek, mi milyen boldogok vagyunk bi-bi-biiiiii".

2013. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valójában nem a párommal van baj, hanem velem. Egykeként nevelkedtem egy rendes, konzervatív családban, naiv kis mimózalelkű vagyok. Bár már sokat fejlődtem.

19 évesen volt egy 6 éves kapcsolatom, ahol a párom és a családja az a tipikus "b@szogassuk egymást egész nap" elven éltek. Nem is tudtam soha megszokni az a tömérdek mennyiségű rosszindulatot, amit ezek már velem szemben is megengedtek. Sosem fogtam fel, hogy emberek, akik szeretik egymást, miért tesznek bántó megjegyzéseket egymásra. Gyakran összehasonlítottak a párom előző barátnőivel.. stb. Sokat sérültem abban a kapcsolatban, és ezt az élményt még nem teljesen hevertem ki lelkileg. A pasit már igen.

Nehezen barátkozó, visszafogott lettem. Mai napig bennem van valamiféle védekezési reakció: "nem akarok már megsérülni!" Persze tudom, hogy ez ellen főleg én tehetek, meg kéne erősíteni az önbizalmamat, jobban kéne bíznom az emberekben, tudatosítani, hogy nem mindenki fordul bántó szándékkal a másik felé, hogy a fájdalmán szórakozzon. Tényleg sokat fejlődtem, de nem vagyok benne biztos, hogy erre én már fel vagyok készülve.

Nem attól félek, hogy megcsal a párom, mert tudom, hogy imád engem, szépnek tart és jónak. Attól tartok, hogy az ex, a barátja/i beszólnak majd valami sértőt, és én hajlamos vagyok tőle magamba zuhanni.

Sokszor látom a barátaim körében, hogy felbukkannak az exek, és azon munkálkodnak, hogy bekavarjanak a kapcsolatba, tönkre tegyék azt. Gáz, de én nem vagyok elég erős ahhoz, hogy ilyen helyzetben felvegyem a harcot..

2013. márc. 8. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ex-szel összefutni kényes dolog. Kedves a párodtól amit mondott, ebből látszik, hogy szeret és figyel rád. A kedvéért szerintem elmehetnél, de beszéljétek meg, hogy ha nem érzed jól magad, vagy feszengsz, kínosnak találod, akkor el lehessen jönni. A terhességed megfelelő indok ehhez, nem is kell tudniuk, miért vonultok vissza. 5 év távlatból én azt mondom, nem kell tartanod semmitől. Gratulálok a kapcsolatodhoz és a babához is, jó egészséget kívánok :)

2013. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki hogy van vele, de én csak röhögni tudok azon, amikor valaki pszichológus módjára elemezgeti magát, traumák és negatív befolyásolások alapján magyarázza meg, miért viselkedik most hülyén.

Ezt én csak kifogásoknak veszem, hiszen ha tudatosul, milyen rossz dolgok értek, akkor csak túl kell lépnek rajtuk.

2013. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden infót összevetve én elmennék. 5 éve szakítottak, új kapcsolata van stb...
2013. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!