Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanácstalan vagyok, nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék, hogy minden a régi legyen? Véleményeket, saját tapasztalokat várok párkapcsolatban élőktől. Annyit kérek, hogy csak az írjon aki úgy érzi képes értelmes, hasznos válasszal szolgálni.

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve vagyunk együtt a párommal, eleinte minden tökéletesnek látszott,annak ellenére,hogy mindketten egyetemre járunk messze egymástól.Hétvégente szinte mindig találkozunk.A problémák ott kezdődtek amikor eljött a nyár, és én már borzasztóan vártam,hiszen már nem csak hétvégéken lehettünk együtt,hanem sokkal többet.Ám ez a páromat annyira nem érintette meg,sokat voltunk ugyan együtt, de napközben mindig volt valami munka,azzal voltunk elfoglalva,esténként meg mindig a barátaival voltunk,legtöbbször.Nagyon hiányoltam a kapcsolatunkból azt,hogy ő is akarjon kettesbe lenni velem,programokat csinálni,de ő mindig a barátokat is bevonta ezekbe a dolgokba,ami persze nem baj, de nekem szükségem van arra is,hogy ketten legyünk. Próbáltam vele megbeszélni, megértetni vele, nekem mi hiányzik, de igazából nem tett érte semmit. Ebből adódóan volt 3 olyan nagy veszekedésünk amikor is elmentünk bulizni együtt a barátokkal és az alkoholtól becsípve elsírtam magam,veszekedtem vele,mert bulizásnál szinte észre se vett sokszor,csak a barátokkal ment ide-oda rám nem figyelve. Ő erre nagyon mérgesen reagált,csúnyán összevesztünk,mondván ő nem bírja ha egy nő hisztizik,és neki az nem kell.Mind a 3 alkalommal hasonló volt a történet,az alapja mindegyiknek az elérzékenyülésem. Már eltelt azóta fél év,odafigyelek arra hogy ne viselkedjek így,és elfoglalom magam én is ahogy ő. Mostanában már nem olyan kedves és figyelmes velem mint régebben, nem érzem a törődését, amikor szóbahozom neki azt mondja hogy nagyok sok a tanulni való,és nincs ideje a magánéletével foglalkoznia. Aztán azt is mondta,hogy benne a régi veszekedések nagy nyomot hagytak,és ezért lazábbra vette a kapcsolatot,pontosabban,hogy sodródik az árral,és nem tervez egyenlőre semmit kettőnkel,csak ahogy hozza az élet. De közben meg állítja hogy ugyanúgy szeret,és fontos vagyok neki. Én ezt nem értem! Minden nap ezek a mondatok pörögnek az agyamban, és nem értem. Nem tudom mit tehetnék, idővel minden megoldódhat? Én annyi mindennel próbálkoztam,hogy helyrehozzam ezeket a dolgokat amivel csalódást okoztam neki,de hiába a 100 jó tett úgy érzem mintha semmit se érne. Csak a rossz maradt meg benne. Én nagyon szeretem őt, de tanácstalan vagyok, mit kéne tennem?! Próbáljak lazábban hozzáállni? Vagy ő már talán sohasem fog ugyanúgy érezni és hozzámállni ahogy a kapcsolat elején?
2013. márc. 12. 19:13
 1/5 Baccardi01 ***** válasza:

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy már nem szeret. :/

Ha szeretne, akkor neki is fontos lenne, ha nem is állandóan, hogy együtt legyetek kettesben, közös programok, stb...

2013. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát figyelj! Szerintem ennek a kapcsolatnak már a veszekedésnél vége kellett volna hogy szakadjon mivel egy nőnek néha muszáj hisztisnek lennie! Én is szoktam de nem akad ki a párom ha van rá okom! Inkább megbeszéljük! Ahogy olvastam inkább a barátaival szeretne lenni és mostmár csak a a kötődés van meg nálatok! Lehet hogy rosszul gondolom de ez az én véleményem! Szerintem hagyd ott és keress olyanvalakit akit megérdemelsz aki törődni fog veled!
2013. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár nehéz belegondolnom,hogy nincs jövőnk,mert nagyon szeretem. Az első fél évben,ameddig össze nem vesztünk komolyabban,olyan igazán rendes volt,és olyan dolgokat tett a kedvemért,amit senki soha. Éreztem,hogy igazán szeret, ahogy én is őt. Persze ez betudható annak is,hogy a kapcsolat elején minden rózsaszín,de ez nem csak arról szólt. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy már csak kötődik,pedig sok minden erre utal.. próbálok arra gondolni, hogy a sok feszültség is közrejátszik, mivel nagyon nyomasztja a suli,és hétvégente mostanában eljár dolgozni is,de a többi időben együtt vagyunk, igazán nyáron volt az az időszak amikor teljesen felborult a jól megszokott fontossági sorrend. :(
2013. márc. 12. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem olvasás közben is az volt a véleményem, hogy ő nem szeretett téged annyira, soha, nem csak most, soha, mint te őt. Persze, innen nem tudhatom ő mit érez, de a tettei erre utalnak. Hogy te próbáltál vele kettesben lenni, de nem igényelte, hogy mindig a barátait is hozta magával, hogy téged hanyagolt a bulikon is, aztán meg, amikor (mellesleg, szerintem jogosan) hisztiztél emiatt, még neki állt feljebb, ésatöbbi.

Szerintem ülj le vele, hideg fejjel, és mondd el neki, mit érzel, hogy szerinted már nem szeret úgy, mint régen, és mondd el azt is, hogy miért gondolod így. Ha erre is ingerültséggel reagál- mint mondjuk, egy sarokba szorított állat is úgy reagál, amikor veszélyben érzi magát-, akkor mondd neki, hogy ahogy ő nem igényli a hisztis lányt- aki ugyanúgy te vagy, és ez alapján nem tudott téged úgy elfogadni, ahogy vagy-, akkor te sem igényled egy flegma és nemtörődöm pasi meglétét, és mondd neki, hogy ezzel vége. Ha tényleg úgy van, ahogy mondja, és fontos vagy neki és szeret, akkor látni fogod rajta. Ha viszont nyugodt marad, és simán beleegyezik, akkor csak az alkalomra várt. Sajnálom, innen csak ennyit tudok mondani.


Mellesleg, ez, hogy a megérdemelt hisztijeidet így kezelte, nagyon rossz dolog. A lányok hisztisek, ez van. Én is hisztiztem már egy jó csomószor a barátomnak, mégse fenyegetett emiatt szakítással. Megvárta, amíg lenyugszom, és megbeszéltük a dolgot. Szerintem te is hasonló dolgokkal próbálkozz. Az, hogy te változol és próbálkozol, de nem jársz sok eredménnyel, azt is elmondja, hogy ő nem nagyon akarja a javulást. Ehhez is két ember kell.

2013. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele erről beszélni, nem egyszer. A legutóbbi ilyen beszélgetésünknél,mikor a jövőről kérdezgettem,hogy ő hogy látja a kapcsolatunkat, ( szóba hoztam azt is, hogy sokszor nem érzem hogy szeret,persze erre az a válasz,hogy hogyne szeretne,akkor már nem lenne velem, neki előttem volt hogy hosszabb kapcsolata és utána olyan másfél évig szingli volt,nem tervezte hogy leköti magát.Ekkor jöttem én.) arra az volt a válasz,amit a fentiekben is említettem már, hogy ő csak sodródik az árral,és nem tervez különösebben semmit. Ez az a mondat amiből egyértelmű,hogy ő nem úgy érez ahogy kellene, mégis állandóan reménykedem,és keresem rá az okokat..
2013. márc. 12. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!