Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékenység? Igazság? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenység? Igazság? Miért zavar ennyire a barátom anyukája? (Folyt. Lent. )

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, a barátom 28. Lassan egy éve vagyunk együtt, egymás családját fél éve ismerjük és rendszeresen töltünk időt itt és ott is.

Úgy érzem, féltékeny vagyok a párom anyukájára, mamájára, s szinte mindenkire, akikkel éppen a barátom van, ha éppen nem vagyunk együtt. Egyikünk sem bulizós, nem járunk szórakozni, szerencsére sok szempontból is egymásra találunk.

A dolog, ami leginkább aggaszt és feszélyez az a következő. Barátom minden nap ha végez a munkájával megy anyukájáért, felveszi és irány haza. Szegény, hozzám is bejön, törődik velem, gondos... Szeret, ami a legfontosabb, de ez a "minden nap megyek anyuciért és együtt lótás-futás haza"--- már zavar, s nagyon. Pluszban minden nap beszélnek egymással mobilon a munkahelyükről, pedig egy fedél alatt élnek: reggel, du és este is találkoznak.

Lehet nem kellene idegeskednem ez miatt, mert csak az exem hatása alatt állok, aki valóban anyafüggő volt? S ez a negatív sztereotípia él bennem régóta?

Hozzátenném, hogy barátom édesanyja kedves velem, csokit, bizsut, virágot kapok tőle a kertből, ami éppen van... Apukája is ilyen, jó emberek. DE mégis bánt és féltékennyé tesz, ha a kedvesem nem velem, hanem az anyukájával törődik. (Elmegy érte munka után, bevásárol nekik, nem lehet közös programunk közvetlen munka után sosem , mert anyut kell hazavinni...)

Tegnap, csak hogy példát is hozzak... 16.30-ig dolgoztam, barátom 16.-00ig, anyukája is. 16.45-kor gondoltam már hazament busszal, de nem, megvárt minket, inkább túlórázott és kocsival jött velünk. Mi lett volna, ha programot tervezek és csak 20 körül értünk volna rá- rá, szó szerint?

Barátom a hibás? Anyukája? Én? Változzak meg- meg lehet? Miért nem tudom elfogadni ezt a helyzetet? Miért nem tudnak hazamenni önmaga busszal? Barátom a gyenge, mert nem szól neki, vagy ő, mert rá akar telepedni, az ő egyetlen picikéjére, ahogy hívja?


Mit tanácsoltok? Igazam van / nincs? Mit tehetnék? Bocsi, kicsit bő lére eresztettem. Köszi előre is. :) :S


2013. márc. 14. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:

"az ő egyetlen picikéjére" - azért ez gáz, ha egy 28 éves pasit így hívnak.

Mindenesetre én elgondolkodnék a helyedben, hogy miért ilyen pasikat választasz sorozatban...

2013. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj neki, hogy a kapcsolatotokba nem szól bele. Tényleg sok ez így kicsit, de anyuci pici fia otthon él még és nem tudom, hogy hogy oldják meg pl számlákba, kajába pótol-e. Lehet így akar ő is besegíteni otthon. Mondjuk 28évesen otthon élni és ezt csinálni nekem kicsit furának tűnik.

Próbáld meg elfogadni, másképp csak stresszeled ezen magad és később akár konfliktushoz is vezethet köztetek.

2013. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
anyuci kicsi fia...semmi féle képpen ne állítsd választás elé mert rosszabb lesz a helyzet mint ami most van. A legjobb ha megbeszéled vele h kicsit hanyagolja el a mamát és foglalkozzon többet veled.Ez talán vita nélkül is kivitelezhető...sok sikert!!
2013. márc. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem egyszer szólította már Picikémnek előttem és simogatta meg. Volt, hogy poénból összekentem a homlokát tollal, amíg aludt (x-et rajzoltam), nem vette észre, erre mielőtt hazahozott, anyuja letörölte az x-et még náluk... :S Azt hitte, hogy "más" az. Szerintetek beteges vagyok, próbáljam meg elfogadni? És ha később még élesebb lesz a helyzet? Kifelejtettem az előbb... mindketten egykék vagyunk.

2013. márc. 14. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:

egyetlen kölök

ne várj csodát, így is fog maradni, ha tetszik, ha nem

gondold végig, mert már most zavar, ez később rosszabb lesz, még a programokat is ős fogja iránytani, a barátod, pedig azt is fogja csinálni, sajnálom, hidd el így lesz, míg élnek

a lányom barátja ilyen, a lányommal is külön beszéltem, ez volt a problémája, mondtam v elviseli v vége, többet nem szólok, egyenlőre viseli, mondtam szokjon hozzá

nem tudom én nem tudnék így lenni a gyerekkel, menjünk csak külön N

2013. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt kb. mondanod sem kellett volna, hogy a pasi egyke...

Fiús anyukák betegsége, pláne, ha egy van... sok jóra azért ne számíts hosszú távon, de lehet azért elviselhető szintet fenntartani. :)

2013. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Így fog maradni? - Ebbe rossz belegondolni, miközben olvasgatom a válaszokat.

Valamelyikőtök van hasonló helyzetben, saját, esetleg gyermeke által?


Köszi még egyszer. :)

2013. márc. 14. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!