Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Több éve házasok vagyunk a férjemmel. Gyerekünk is van. Az előző házasságából nincs gyereke, de tartja a kapcsolatot a volt nejével. Én nem találkoztam soha a nővel, nem is vagyok rá kíváncsi. A férjem nem keresi őt, csak állandóan a nő keresi meg. Hol levélben, hol telefonon mindenféle piti dologgal. Néha tudok róla, hogy beszéltek, néha nem. A férjem bevallása szerint ritkán beszélnek, de néhányszor észrevettem, hogy többször, mint azt ő bevallaná. A férjemben megbízok, tudom, hogy nincs köztük semmi. A nőt viszont ki nem állhatom, nem értem, miért nem veszi észre magát, hogy békén kellene hagynia a férjem, a férjem, meg kijelentette, hogy nem fogja elküldeni, hiába kérem erre. Nem vagyok féltékeny típus, de ez nagyon zavar. Ráadásul, ami kiütötte nálam a biztosítékot, hogy a házassági évfordulós ajándékomat a nője vette meg nekem.... A férjem nem érti miért akadtam ki és szerinte hisztis vagyok. Még nekem kellett bocsánatot kérnem. Vélemény?
2013. márc. 27. 11:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj emiatt. A kapcsolat alapja a bizalom kell, hogy legyen. Ha a kellő bizalmat megadod, akkor a férjed is meg fogja adni: őszintén és nyíltabban fog beszélni. A bizalom megadása alatt pedig nem azt értem, hogy magadba fojtod a félelmeid, hanem azt, hogy őszintén, nyíltan és vádaskodás nélkül mert neki beszélni róluk. Hidd el, működik. :) Csak fontos, hogy ne őt hibáztasd. Ugyanis nem azért van veled, mert ez neked jár, és el sem hagyhat téged, hiszen megérdemled. Nem. Hanem azért, mert téged szeret, és veled szeretne őszinte kapcsolatot. Nagy erő van ebben az érzelemben. :) Csak bízni kell benne, hogy ez működik. A másik dolog, hogy a volt nőjét nem is ismered - te írtad, hogy nem találkoztatok. Szóval ne hozz elhamarkodott ítéletet. :) Nem biztos, hogy rossz ember az a nő, hiszen a férjed sem véletlenül áll szóba vele. És persze az is elképzelhető, hogy a férjednek bűntudata van.
2013. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
"Jogos a felháborodásom?" Erre válaszolva pedig: a felháborodás nem olyan érzelem, ami jogos szokott lenni. Sokan akarják az ügyüket az élet bírósága elé vinni. Szokták azonban mondani, hogy Isten ítélkezik. Nos, te akár hiszel Istenben, akár nem(én ateista vagyok), annyi igazságot mindenképp felfedezhetsz a dologban: semmiképp nem az ember dolga mások viselkedését megítélni. Ha ezt felismered, el fog tölteni a határtalan szeretet érzése. Javaslom John Powell könyveit.
2013. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én szoktam vele hisztériázni, hanem szépen leülök vele beszélni. Őszintén megmondtam neki, hogy zavar ez a nagy barátság. Sokszor látom, hogy kihasználja a nő. A férjem meg egy birka. A baj az, hogy ha szeretném megbeszélni vele, hogy nem esik jól, hogy az ajándékot a nő vette meg, mert nem tudok neki örülni, akkor az jön le, hogy én milyen egy bizalmatlan vagyok. Pedig ott sérült a bizalom, hogy korábban azt hazudgálta, hogy kollégájával találkozik, de kierült, hogy a nővel volt. Tudom, hogy nincs köztük semmi, de számomra nem kívánatos a nő az életünkben. Én sem tartom a kapcsolatot senkivel. Számomra ez a másik felé a tisztelet megadása, hogy hátra hagyjuk a múltat.
2013. márc. 27. 11:48
 4/25 A kérdező kommentje:
nem szoktam hisztériázni :DD Kimaradt a "nem" szó az elején:DD
2013. márc. 27. 11:49
 5/25 anonim ***** válasza:

Helyes. Tény, hogy sok dologban jobb a kapcsolatotok, mint amilyen pl. a férjed előző kapcsolata volt.


Lehet, hogy a férjed nem annyira birka, mint amennyire te gondolod. Lehet, hogy bűntudata van, amiért ott hagyta a volt nőjét. Vagy lehet, hogy más dolog áll a háttérben. Ha egyszer a kapcsolatotok eljut egy olyan szintre, akkor örömmel osztja majd meg veled ezeket az érzéseket. Viszont így hirtelen ezt nagyon nehéz lehet, hiszen lehet, hogy fél elmondani, vagy szégyelli. Ezért ne próbáld belőle harapófogóval kiszedni. Ne várd el tőle, hogy elmondja ezeket. És annál inkább tekintheted majd ajándéknak, ha ezt megteszi. Ez a hozzáállás a gyerek fejlődősének is jót tesz, hiszen igazán felnőtt példával járnátok elő. Ha te magad mindent megteszel a kapcsolatért, és nem kéred számon a másik tetteit, akkor teljesen hiteles leszel. És akkor, ha te 100%-ot beletettél, akkor jogos lesz felháborodni, siránkozni, féltékenykedni. Nem várhatod el, hogy a férjed minden megosszon veled, hiszen neked is biztosan vannak még titkaid. De ha közös úton jártok, kézen fogva, akkor előbb-utóbb megjön a bátorsága. :)

2013. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

"A férjemben megbízok, tudom, hogy nincs köztük semmi."

Ez itt a lényeg!

Szerintem neked van igazad. Leírtak alapján nem tartalak hisztisnek és szerintem is durva, hogy az exnejével vesz neked ajándékot. Ez akkor lenne oké, ha mind a hárman jóban lennétek, de így...

Szerintem, mond meg neki, hogy a ketőtök privát dolgaiba ne vonja bele a "haverját".

Férfi oldalról nekem ez a véleményem.

2013. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Mindent megbeszélünk egymással. Ő úgy mondta, hogy ez a nő volt az egyetlen olyan kapcsolata, akivel békében váltak el és ezért beszél még vele. Ez nem baj. Ez a dolog nem zavarna, hogy tartják a kapcsolatot. Engem az zavar, hogy többször letagadja. Soha nem szoktam tőle kérdezni holvan, mit csinál, mikor jön haza... más egyéb nőkre nem vagyok féltékeny. Nagyon harmónikus a kapcsolatunk egyébként. De pl. most mikor megemlítettem, hogy rosszul esett az, hogy az ajándékot a csaj intézte, rögtön nekem támadt, hogy ezzel a bizalmatlansággal fogom őt elüldözni magam mellől. Holott én nem hisztiztem, soha nem féltékenykedem utána, de tudja, hogy ez a z egyetlen nő engem zavar és most őszintén elmontdam neki, hogy fájdalmat okozott ezzel az ajándékkal, mint inkább örömöt. Bocsánatot kellett kérnem, mert nagyon megharagudott rám. Ez nekem viszont megalázó, mert szerintem nem lett volna oka ezért rám haragudni. Úgy nekem esett, mintha napi szinten féltékenykednék, vitáznánk, vagy nyomoznék utána. Pedig ez nem így van. Ez fáj nagyon:(((
2013. márc. 27. 12:02
 8/25 anonim ***** válasza:

ma 11:58


Ez igaz, hogy furcsa. Értem, amit mondasz. De szerintem nem kellene egyoldalúan nézni ezt a dolgot. Ha valakivel összeveszek, vagy valakire megharagszom, mindig az szokott segíteni, hogy megpróbálom az Ő nézőpontjából vizsgálni az én viselkedésem. És ilyenkor mindig kiderül, hogy bizony a hazugsághoz is két ember kell. Mindig ki szokott derülni, hogy én sem voltam őszintébb. Ezzel nem vádolni akarok senkit, csak azt mondom, hogy butaság előre ítélkezni mások felett. Nem kell irányítanunk más életét. :) Nem véletlenül vannak velünk, és ha elhagynak, nem véletlenül hagynak el. Ki van ez találva. :)

2013. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Uff. Én indián vallást nyomatok, és a szelekkel suttogó ük déd nagytatám mesélte nekem, hogy a felháborodás is csak érzelem, s van mikor jogos, van mikor jogtalan. Mert hát mikor a bölények felháborodnak mer a bundájukat lenyúzzuk, az igencsak jogos számukra, de mikor mi háborodnánk fel azért mert a bölény felháborodik akkor a mi indulatunk alapvetően jogtalan lesz, kedves ateista tezsvérem.

Az én válaszom csak annyi, hogy jogos az indulat, egyszer elszakad a cérna. De ha a férjednek ez fontos, akkor próbáld megérteni, és elfogadni. Pláne, ha megbízol benne.

2013. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A férfi válaszolónak külön köszönöm. Örülök, hogy férfi szemmel is meg lehet engem érteni. Most úgy vagyok beállítva részéről, mint valami hisztis fúria és nem is hajlandó megbeszélni a továbbiakban ezt. Nem is tudom megvédeni magam, mert már elkönyvelt és kész. Ettől robbanok szét. Úgy viselkedik velem, mint ha mi sem történt volna, de bennem ott a tüske:(((
2013. márc. 27. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!