Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon szegény családból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szegény családból származom, de?

Figyelt kérdés

..de sikerült kitörnöm.

Gazdag lettem. Van egy nagyon jó-és drága autóm, átlagtól jobb házam, a szüleimtől külön élek. Egyedül.

Mindezek mellett egyetemre járok, igaz levelezősön, mert dolgozom.


22 éves leszek a jövő hónapban, a nullából értem el ezt. Mégsem érzem magam boldognak. Még sosem volt bnőm, mert igazából 16éves korom óta(rögtön, miután betöltöttem a diákmunkához szükséges korhatárt) dolgozom. Azt a pénzt(igaz kisebb összeg) is a szüleimre fordítottam, a maradékból pedig magamat láttam el. Pl. bérletek, stb.


Természetesen azóta sem felejtettem el a szüleimet, segítettem rajtuk, bár nem szívesen fogadták.

Jó embernek tartom magam, de úgy érzem a pénz tönkretette a gyerekkorom. Igazából nekem az nem is volt. Sosem volt még barátnőm(nem vagyok már szűz!), mert sosem volt időm semmire.


-Most, hogy összejöttek a dolgok az életemben, ez a tény változatlan. Időm rengeteg van tulajdonosként, de mégsincs senki az életemben, egyedül élek. Ez nagyon bánt és zavar.. Nemtudom hogy kell ismerkedni, mik a szokások, stb. Teljesen átértékeltem az életem és rájöttem, hogy nem vagyok boldog..


Mit tanácsoltok ?


-Köszönöm.:)


2013. márc. 28. 10:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:) S nemcsak a jókívánságot, hanem a tanácsaidat is.

Ebből adódna egy kérdésem, ha megengeded. Nagyon segítőkész voltál, mindig ilyen kedves vagy ?

2013. márc. 28. 22:34
 52/63 anonim ***** válasza:

Végig olvastam a kommenteket....Milyen a lelkivilágod azt csak te tudhatod,így nehéz megmondani,főleg leírni...ha beszéltünk volna személyesen akkor többet tudnék mondani elég jó ember ismerő lettem,persze én is tévedhetek....

Ha van esetleg csaj ismerősöd akkor akivel jóban vagy érdemesebb vele ezeket a dolgokat átbeszélni persze,ha nem érzed cikinek.Én mindig jobban szót értettem a pasikkal,de ők is velem az ellenkező nem jobban látja.Lehet a kinézeteddel is baj amin egy pici változtatás is csodákat tesz.pl szemüveges vagy legyen kontaktlencséd.Ha magaddal nem vagy elégedett más sem lesz veled.Kicsit több önbizalom.

2013. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

Most viszont nem tudom melyik részére reagáljak a kommentnek!


Mint már mondtam, jelenleg barátaim nincsenek. Ismerőseim természetesen vannak, de nem gondolom, hogy egy ismerőssel kellene egy ilyen komolyságú témát megbeszélni.:)


A kinézetemmel szerintem nincs baj. Legalábbis komoly biztosan nem.:)

Az is átlagos. Nem vagyok szemüveges.

Magas, ám picit vékony, szőke-kék szemű srác vagyok.

Ápolt és elegáns megjelenésem van.

2013. márc. 28. 22:47
 54/63 anonim ***** válasza:

Akkor te vagy a szőke-kék szemű herceg fehér lovon :D(fehér lovat tudok neked biztosítani) Kék szem a gyengém,de ne érts félre :D

Akkor ismerősökkel mélyíteni a kapcsolatodat újakat keresni.....Ne legyél már ilyen töketlen,kedvem lenne elcibálni téged egy buliba,kicsit felhúztál....

2013. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam hercegnek, lovam pedig nincs.:) azért köszönöm a bókot.


Mint mondtam, jelenleg antiszociálisnak vagyok mondható.

Egyszerű emberekkel voltam körülvéve kisebb koromban, akikkel felnőttem.

Csak ugyanolyan beállítottságú-és stílusú emberekkel, mint amilyen én is vagyok. Viszont ugyebár sajnos elfordultak tőlem.

Hozzájuk hasonlót pedig nem tartom könnyű feladatnak találni.


Ugyancsak nem érzem magam 'töketlennek'.:) Az ilyen bulikból pedig kösz, inkább kimaradok.:)

2013. márc. 28. 23:35
 56/63 anonim ***** válasza:
Milyen bulikat szeretsz? :)
2013. márc. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:

Nem szoktam buliba járni, így nem tudom. Nem igénylem ezt a fajta életformát.:)

Nem tartom kikapcsolódási lehetőségnek.

2013. márc. 29. 00:55
 58/63 anonim ***** válasza:

Annyit eltudnál nekem mondani maximum privátban ha nemakarod szétkürtölni, hgy miből lett ennyi pénzed?

18/F

2013. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
durva,h a legtöbbeket csak az érdekli,h honnan van a kérdezőnek pénze :D
2013. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Azért írok, mert néhány ponton én is érintve vagyok.

Én 25 éves vagyok, nekem sem volt még soha barátnőm, visszahúzódó vagyok és egyedül élek egy albérletben. Az indulásom és az anyagi helyzetem eltér a Tiédtől: én csak egy átlagos irodai alkalmazotti munkát végzek korrekt fizetésért, autóm és millióim nincsenek. A szüleim mindig támogatták a tanulmányaimat, de soha nem éltünk nagy lábon, én se vagyok egy költekező típus. Mindenhol kívülállónak éreztem magam egész életemben, egyedül egy karateklubban éreztem azt néhány évig, hogy része vagyok egy közösségnek. A bulizás, züllés, léha életmód nálam se volt opció soha.

Én úgy próbáltam védekezni a magány és az engem körülvevő talmi, közönyös, esetenként agresszív környezetemmel szemben, hogy mindig tanultam, művelődtem, illetve sportoltam. Most is azt mondhatom, hogy az igazi életem mindig a munka után kezdődik. Az, hogy ezzel nem sikerült (még!) valakit magamba bolondítanom, nem vette el a kedvem ettől az életviteltől, sőt, félévente akad mindig új terület, ami elkezd érdekelni, egyik dolog hozza magával a másikat. A művelődés és sport hosszú távú hatása a gondolkodásomra még magányomban is engem igazol, ezt érzem. (A léha bulizgatás és a vele járó extra költekezés, illetve felszínes kapcsolatok számomra értelmetlen voltáról viszont többször is meggyőződtem személyesen.)


Azt, hogy Te milyen ember vagy és leszel, nagyban meghatározzák a képességeid és a magadba szívott tudás. Sok mindent lehet pénzen venni, amik levehetők a polcról, de igazi, értékes képességeket, szakértelmet, tudást csak sokéves törekvéssel és kitartással lehet szerezni, ami ugyan szintén pénzbe kerül(het), de nem lehet boltban megvenni.

Ezt csak azért mondom, mert szép dolog, hogy meg tudtad teremteni a jövőd anyagi alapját, de azt már Te is beláttad (szerencsére jó korán!) hogy a pénz önmagában nem sokat ér. Remekül lehet belőle talmi és értéktelen életet élni, úgy, hogy az adott pillanatban az még az értelmesség illúzióját is keltheti a költekező egyénben.

Én abban hiszek, hogy a pénzt elsősorban nem tárgyakba, hanem tudásba, új képességekbe, nyelvtanulásba, önművelésbe érdemes befektetni, mert ezek által jöhetsz rá, hogy ki is vagy valójában, illetve az érdeklődésed mentén tudsz majd új ismeretségeket kötni. Ha tudod, hogy mást is érdekel, ami Téged, már könnyebb a nyitás is a másik felé, illetve ezáltal számíthatsz arra is, hogy tényleg a másik fogja megtenni az első lépést, hiszen már mindketten tudjátok, hogy van valami közös bennetek. Továbbá, ha kellően mély tudást, kellő szakértelmet sajátítasz el valamiben, azzal egyedivé fogsz válni (azzal fogsz csak igazán egyedivé válni!), kicsillansz a tömegből.

Azt Neked kell eldönteni, hogy végső soron azt szeretnéd, hogy az autód, a ruhádon a márkajelzés, vagy a Te saját belső értékeid csillanjanak ki a tömegből a többiek (köztük a nők!) szemében.


Most, hogy van pénzed, megteheted, hogy elgondolkozol rajta, hogy mi érdekel igazán, vagy találsz egy teljesen új (akár számodra őrültnek hangzó) területet, amiben elkezded magad művelni, képezni és törekszel a mesterévé válni.

3 perc ugyanerről:


http://www.youtube.com/watch?v=xwCB8qxEyGo


A leírásod alapján nagyon szerencsés vagy, hogy neked ez az opció egyáltalán rendelkezésedre áll. Használd értelmesen, és akkor majd lesznek igazi barátaid és barátnőd is, akik tényleg azt értékelik benned, ami a legértékesebb.

2013. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!