Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért fog elhagyni, mert összejöttem vele és ezzel meghoztam az önbizalmát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom az a fajta pasi, aki nem túl szerencsés a csajozásban: alacsony, vékony, és nem is néz ki túl jól. Sokáig udvarolt-udvaroltam, mire összejöttünk, nehezen ment, mert félt lépni a korábbi rossz tapasztalatai miatt. Előttem egy kapcsolata volt csak, utána sorra lepattintották a lányok, ezért semmi önbizalma nem volt.

Amióta összejöttünk, egyre több van neki. Eleinte tudatosan igyekeztem növelni, mert hát jó az, ha az embernek van önbizalma. Ráadásul vannak olyan értékei, amikre büszke lehet, például nagyon okos. Ami csajozásnál általában nem nagy előny, de például engem pont ezzel fogott meg.

Az önbizalma nőtt, minden egyre szebb és jobb lett... aztán egyszer csak tragikus fordulatot vett: azt mondta, el akar vinni egy lányt randizni. Mert kíváncsi, milyen így, önbizalommal telve csajozni.

Mondtam hogy oké, anno nekem is volt hasonló, nem történt semmi, egyszerűen élveztem, hogy udvarolnak nekem (tiniként nem néztem ki jól, és miután kikupálódtam, idő kellett hogy megtanuljam kezelni a dolgot). Meg is volt a randi, azt mondta, ambivalens érzései vannak, egyrészt nagyon élvezte, ahogy látta hogy a csajt leveszi a lábáról, de másrészről tudta hogy én itthon várom. Szóval nem is lett hosszú a dolog, a csajnak utána megmondta hogy ennyi, ő kereste még egy darabig, aztán vége lett.

Gondoltam, akkor most már megnyugszik, hogy igen, vonzó a nők számára, nem velem van a baj.


De nem. Egy idő után elkezdte mondogatni, hogy ő szeret engem, de most tapadnak rá a csajok és ez új és most gondban van. Mert soha nem volt ilyen lehetősége, és mindig nagyon hiányzott neki. Most meg itt van, tényleg nem is kell törnie magát, a nők maguktól keresik! Tíz éve attól szenved, hogy nincs ilyen lehetősége, és most megadatott. De most meg itt vagyok én is és nem akar elveszíteni. Látom rajta a dilemmát: egyrészt sokszor beszélgettünk az elköteleződésről, és igazán jól passzolnak az elképzeléseink. De másrészt ott van, hogy akkor végleg esélye se marad arra, hogy egyrészt kipróbálja, milyen mással, másrészt nyilván benne van az is, hogy viszonyítási alap híján honnan tudná, hogy tényleg én vagyok az igazi. Napról napra látom, hogy ezen vívódik. Szeret és nem akar elveszíteni, de ezt sem szeretné kihagyni az életéből.


Én nem tudom, mit tegyek. Ha elengedem, talán visszajönne, de utána már nem lenne ugyanolyan. És különben sem akarom elengedni, mi igazán jó párt alkotunk és ez olyan érték, amiről nem kéne lemondanunk. De ha nem engedem el, akkor egész életében ott lesz a "mi lett volna, ha".

A dolgot bonyolítja, hogy a karrierje gyönyörűen ível fölfelé. Ennek alapvetően örülök, bár elég nehéz, lassan többet van külföldön, mint itthon. Viszont ez azt is jelenti, hogy ha néhány év múlva beérik a dolog, akkor eljut arra a szintre, hogy a pénze és a pozíciója miatt sok nő fog vele kezdeni. És ha benne van az a tüske, hogy neki az ilyesmi kimaradt az életéből, lehet hogy nem fog tudni ellenállni.

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Tanácstalan vagyok. Nagyon szeretem és vele akarok lenni. De félek, hogy emiatt a hülyeség miatt elveszítem :(


2013. ápr. 12. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kapcsolatnak vége. Ezt te is tudod. Ne húzd tovább, hanem lépj. Emelt fővel.Kikupáltad, ezzel meg volt a jó cselekedeted, de az utatok ketté vált már.
2013. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem volt hülyeség az a részedről, hogy igyekezted növelni az önbizalmát. igazából a srácot nem tudom megérteni. miért kacsingat más lányok után, ha téged szeret? miért van szüksége neki ehhez viszonyítási alapra? most csak a testi dolgok miatt kíváncsi más lányokra vagy arra is, hogy esetleg lenne-e olyan, akihez érzelmileg talán jobban tudna kötődni? ha csak az első dolog áll fent, akkor csak gratulálni tudok. ha valami többre vágyik, akkor beszélje meg veled. viszont, ha az érzelmi része foglalkoztatja a dolognak, akkor a helyedben elgondolkodnék azon, hogy valóban szeret-e téged.
2013. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1! egyet értek

ha most nem engeded, akkor a hátad mögött tenné ezt, főleg ha külföldön lesz, sajnálom, de szakítsál, N

2013. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jajj, mindjárt megsajnálom, micsoda gondjai vannak. A kérdés az: igazán szeret téged, vagy nem. Ha igazán szeret téged és boldog a kapcsolatban, miért jut eszébe más nőkkel randizgatni... Nem éri be veled?

Miattad van önbizalma, igazán tisztelhetne egy kicsit. Pl. nem dörgöli az orrod alá a "dilemmáját". Arra vajon gondol, miközben "dilemmázik", hogy te mit érzel eközben? Te, aki önbizalmat adtál neki, most nem vagy elég jó neki? A "tapasztalatot akarok szerezni" meg a "még nem akarom elkötelezni magam" csak kifogás. Nem te fogod őt elveszíteni, hanem ő fog téged. A döntésképtelensége miatt, és mert nem veszi észre a kincset, amit talált: vagyis téged... Mi az, hogy tapasztalat híján nem tudja te vagy-e az igazi?... Ahhoz nem kell sok tapasztalat, hogy ezt érezze.

Talán inkább te érdemelnél jobbat nála... olyat, akinek megfelelsz úgy, ahogy vagy és nem más nők után vágyódik. Nehogy már még hibás legyél abban, hogy "visszatartod a tapasztalatszerzéstől"...

Újramelegítve meg csak a töltöttkáposzta jó, a kapcsolat nem.

25/N

2013. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szeret engem, ezt egyértelműen érzem, és a viselkedésén is látszik. Például a héten is külföldön volt, én mentem interjúra, mondtam hogy utána beszámolok skypeon, hogy sikerült. Elég hosszúra nyúlt a dolog, és egy óra után már telefonált, hogy mi van, nem történt-e bajom. Még csak hasonlóval se találkoztam korábban, pedig nekem voltak már komoly kapcsolataim, az exem öt év után se csinált ilyet (jó, nyilván többek közt ez is benne van abban, hogy az exem és nem a férjem).

Nem arról van szó, hogy az orrom alá dörgöli, van annyi eszem, hogy látom, miről van szó. Főleg hogy mint mondtam, én is átéltem hasonlót. Rá is ment egy kapcsolatom. Ezt akarom elkerülni, csak nem tudom, hogy.


Azon is gondolkoztam, hogy esetleg kérjek külső segítséget? Azt például tudom, hogy az anyukája nagyon támogatja a kapcsolatunk és múltkor egy telefonbeszélgetésüket véletlen hallottam és abból kiderült, hogy nagyon érdekli, mikor kér már meg. Csak ez meg olyan hülyén venné ki magát: anyuka kérem, győzze már meg a fiát, hogy ne akarjon más nőt, csak engem :D:D

2013. ápr. 12. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég gáz, ha erről meg kell győzni valakit. Ha annyira szeretne téged, mint te őt, nem jutna eszébe más nők után vágyakozni. Hidd el.
2013. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem meg nem volt a párom előtt érdemi kapcsolatom egy lánnyal se. Eltelt 5év és nem érzem hiányát. Nálatok a baj!
2013. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Detto mint elozo....eltelt 4 ev, nincs hiany....a pasid egy gyoker...
2013. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős... én is alacsony, vékony, csúnya srác vagyok és amikor volt egy csaj, aki odáig volt értem nagyon bunkó meg beképzelt lettem, már kezdtem úgy viselkedni, mint valami Isten, aztán mikor buktam a csajt újra egy kis senki lettem és nem is tapadnak rám a csajok már azóta sem. Nálam is ott volt, hogy hiába van az a csaj, simán megcsaltam volna, pedig azelőtt el sem tudtam volna képzelni, hogy én hűtlen típus lennék, tipikus jó fiú voltam, de már értem, miért olyan szemetek a tipikus jó pasik.
2013. ápr. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, veled nem értek egyet.

A legutóbbi barátom például nagyon jó pasi volt, akire tapadtak a csajok, emiatt volt önbizalma és semmi problémánk nem volt, ha egy csaj kikezdett vele, rövid úton lekoptatta.

A páromnak viszont annyira szokatlan és új és hízelgő, hogy nem tud mit kezdeni a helyzettel és naná hogy rosszul reagál.


Egyébként általánosságban is az a tapasztalatom, hogy a jó pasik egyáltalán nem szemetebbek, mint akik nem azok, sőt! Oké, ha egy csaj tíz perc után már az ágyukban van, azt nem tartják sokra, de ez érthető. Persze a csajok utána véletlen se ismernék be, hogy ők is bőven ludasak a dologban. De ha komoly kapcsolatról van szó, semmivel se rosszabbak, sőt.

2013. ápr. 13. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!