Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szakítsak úgy, hogy el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakítsak úgy, hogy el tudja fogadni, hogy vége?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete megmondtam a barátomnak, hogy legyen vége s kapcsolatunknak, mert nincs köztünk semmi szenvedély, nem érzem a mély érzelmeket egyikőnk oldaláról se, kb mintha csak haverok lennénk.

Tudom, hogy ezt ő nem érzi problémának, és azt hiszi, hogy ez így nem baj (ez az első kapcsolata), mert boldogok vagyunk, ha együtt töltjük az időnket, szóval relatívan nézve jónak tűnik minden...

Szóval még egy kis időt kért a szakítás előtt, hosszas beszélgetés után belementem, mert éreztem, hogy ezt így még nem fogja fel igazán, hogy mi a baj, és hogy nekem ez egy kapcsolatban nem elég.

Most újra fel akarom vezetni a témát, és véglegesen szakítani. Hogy magyarázzam el neki, hogy el tudja fogadni?

Nagyon nem akar szakítani, gondolom örül, hogy végre valaki a társa volt meg ilyenek, de ennek a dolognak akkor sincs jövője.

Fél éve vagyunk amúgy együtt.

21L


2013. ápr. 25. 03:56
 1/3 anonim ***** válasza:
:-/
2013. ápr. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy leírod a gond az, hogy te azt akarod neki megmagyarázni, hogy egy kapcsolatnak nem ilyennek kell lennie. Mintha legalább is ez valahova kőbe lenne vésve, hogy milyen egy kapcsolat vagy, hogy csak mély érzelmekkel működik. Ő jól érzi benne magát, ne ezt firtasd. Mond el neki, hogy te nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban, mert neked szükséged van az érzelmekre.
2013. ápr. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tudok egy szuper módszert. Az exem alkalmazta velem szemben. Úgy szakitott, hogy "talán meggondolja magát és egy hónap múlva újrakezdhetjük" ne várjak rá de előfordulhat, hogy majd még megkeres. Igy nem éreztem azt, hogy most vesztem el örökre. (pedig igy volt)

Ez egy kiméletes módszer, hálás vagyok neki érte még ha nem is miattam csinálta hanem a saját bizonytalansága mondatta vele. Könnyebb volt így elfelejtenem mintha azt mondta volna, hogy soha többé nem akar látni. De hozzá kell tenni, hogy ne várjon rád, nem biztos, hogy igy lesz csak van esély rá. A reménysugarat kell meghagyni, de nem szabad áltatni, ez a lényeg.

2013. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!