Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok megszabadulni a párom exének gondolatától. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már jó pár éve szakítottak, de közben tartották néha a kapcsolatot. Mi kb. 3 hónapja voltunk együtt, mikor egyik barátja gúnyos mosollyal közölte velem, hogy a drágám panaszkodott neki, hogy állítólag nem bírja elfelejteni az exet (10 év után). Mikor közöltem a párommal, hogy szakítok, és ezért, nagyon mérges volt, aztán nagyon kiakadt. A haverjával meg is szakította a kapcsolatot, gyűlöli ezért, hogy "szét akart bennünket választani". Rendbe jöttek a dolgok, voltunk nyaralni, erre felbukkant az ex a FB-on, írt a páromnak, hogy "jaj, ezzel vagy együtt?" és hasonló fikázós duma. Nekem is írogatott hülyeségeket, hogy csodálkozik rajta, hogy velem van, hiszen a páromnak a szőkék tetszenek.. bla bla. Letiltottuk mindketten, már nem tud üzenni. Azóta eltelt pár hónap, összeköltöztünk, babát várok, minden rendben ment, mikor én hülye belenéztem a telefonjába. Megláttam, hogy az ex száma még mindig megvan, ráadásul becézve van beírva. Kiakadtam. A válasz az volt, hogy "nem értek annyira a telefonhoz, hogy hol kell törölni, vagy átírni, ha zavar, töröld ki Te". Nem tettem, de azóta utálom a lakást, mert eszembe jut, hogy az a nő is itt lakott egy ideig. Hülye álmaim vannak arról, hogy a párom felhívja, találkoznak. A minap ismeretlen számról valaki megcsörgette este. Párom azt mondta, hogy már nagyon unja, mert időnként valaki csörgeti, de sosem várja meg, hogy felvegye, és ha megtudja ki az, nagy pofonnak fog menni. Én erre rávágtam, hogy biztos az a HP. Sírva mondtam neki, hogy úgy érzem, hogy köztünk áll az a nő. Ő mérgesen sikított, hogy csak az én fejemben, és hagyjam már abba ezt a hülyeséget, mert elegem van. Én is akarom, de olykor előjön. Nem tudom hogy győzzem le ezt a buta érzést. Mire sikerülne, eltelik néhány hét, mindig valahogy "felbukkan", említve van. Én persze kibukok, lovagolok rajta, és mindig én vagyok a rossz. Nagyon elegem van már. Félek, hogy egyszer fogom magam, és összepakolok.. Pedig tudom, hogy szeret a párom, és nem csal meg. De egyszerűen nem bírom tovább elviselni, hogy midig "itt van velünk az a nő"..
2013. ápr. 25. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem, hogy egy eléggé intenziv megfelelési kényszer uralkodott el benned. Nem is a pároddal van baj, hanem azzal, hogy te attol rettegsz, hogy nem felelsz meg annyira neki, mint az elözö partner, és ez miatt ellazulni sem tudsz. Pedig hidd el nekem, hogy NEM VÉLETLENÜL van VELED ennyi ideje és hidd el hogy Te megfelelsz neki ahogy vagy. :) Ne görcsölj rá erre az egészre.
2013. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így voltam mint te párom exe mindig valahol ott motoszkált. Egyszer kétszer össze is vesztünk miatta én túltettem magam rajta hiszen már 2 éve együtt vagyunk sosem csalt meg és szeret ami nekem nagyon sokat jelent. Egyszerűen csak el kell fogadnod azt hogy téged szeret hogy nem akar mást csak téged ha nem így lenne nem lenne veled de veled van, és ez a lényeg.
2013. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valóban igyekszem túltenni magam ezen az egészen, mert igazából nincs baj a kapcsolatunkban, nagyon jól meglennénk. Beszélgettem erről barátnőmmel is, szerinte az a baj, hogy "az a haver megmérgezett egy nagy adag emocionális méreggel, bogarat ültetett a fülembe", és én ezt nem bírom kiverni a kis fejemből, és ezért zavar minden ami az exxel kapcsolatos. Már elolvastam egy csomó könyvet, egy csomó cikket a féltékenységről. Annyira igyekszem jól kinézni, jó lenni, növelem az önbizalmamat is, hogy már fárasztó vagyok néha saját magamnak is. Ápolt vagyok, tiszta, kedves, megtanultam istenien főzni. Már azon is sírtam, hogy "MÁR nem tudok jobb lenni!!!" Erre mindig jön egy "találkoztam a hugával", vagy mikor eltávolítottunk egy burkolatot, és láttam milyen ronda rózsaszínű volt régen a fal, a válasz: "Az exnek ez a szín tetszett..." - ilyenkor szinte sikít bennem egy hang, hogy MIÉRT??? Miért nem tűnik már el, mit tegyek, hogy ne legyen már??? Valóban a megfelelési kényszer fog tönkre tenni, és a kapcsolatunkat is. Nem akarom ezt így tovább, hogy a kicsi gyerekünk, majd ha megszületik, buta veszekedésekben nőjön fel az én butaságom miatt. Az a szörnyű, hogy minél többet kutatok erről a kérdésről, annál inkább látom, hogy nagyon sok nő szenved ugyan ettől és hasonló problémától. Megoldást meg nem kínál senki, csak lefikáznak: "kezeltesd magad! nincs önbizalmad! Te hülye vagy!" NA, épp ezekre a dolgokra nincs az embernek szüksége ebben a helyzetben.. sőt, még rontanak is rajta.
2013. ápr. 25. 09:06
 4/7 Sweet Dreams ***** válasza:

Ó mi tíz év házasság után válunk az ex-ex-ex miatt. Én mindig leszartam a volt csajokat. Mikor kiderült kiakadtam mint a kakukkos óra de hidd el nem vezet a féltékenykedés sehova, Te fogod elcseszni az egészet.

Ha menni akar menjen a búsba ne hidd, hogy a levegőbe beszélek nekem a férjem volt az első és én úgy gondoltam vele fogom leélni az életem, mindenbe mellette voltam de a volt csaját elhagyta a párja és mit ad isten hát nem az én férjem vállán sírta ki a bánatát aki erre elhagyott engem. Sok boldogságot tudok kívánni nekik a közös életükhöz, ezek szerint nem én voltam neki az igazi.Hogy győzd le ezt a buta érzést? A boldogságoddal foglalkozz!

Szard le ha akarna valamit a csajtól titkolózna jobban, a csaj azért csesztet mert élvezi, ne add meg neki ezt az örömet, hogy szenvedsz miatta... ott egy kis pocaklakó gondolj rá nem érdemli, hogy már feszültségben kezdje a kis életét!!!! Fel a fejjel ha el akar hagyni a párod el is fog, de ne te lökdösd rá arra az útra. Bizalom hiányában miért vagytok együtt? Én sose túrtam a férjem telefonjában és nem nézegettem a facebookját sem! Nálunk is voltak zaklató telefonok nem ezzel kapcsolatban... vedd fel egyszer Te neked hátha beleszól! Vagy váltson telefonszámot! Tudod, hogy szeret és nem csal meg a párod de te mégis készen állsz arra, hogy tönkre tedd egy majom miatt a kapcsolatotokat???? Gondolkodj!!! És légy erős! Ha szereted a párod baromság miatt ne veszítsd el!

2013. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igazatok van mindenben. Tisztában vagyok ezzel. Csak olyan jó magamból kiírni, mert már nem merek róla beszélni senkinek, mert úgy néznek rám, mintha hibbant lennék. Tudom, hogy csak én változtathatok ezen. Csak aki már járt a cipőmben, az tudja, hogy olyan nehéz.

Kicsit érzékeny és lelkis vagyok.. sosem értettem és nem fogom megérteni a rosszindulatú embereket, akik kapcsolatokat tesznek tönkre, ill. megpróbálják. Harcolni fogok mindenképp a boldogságomért! Köszönöm még egyszer és nagyon szép napot kívánok mindenkinek!!!

2013. ápr. 25. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem a párom elhagyott az ex miatt évekkel ezelőtt. Persze az exnek nem kellett, csak addig hízelgett, ameddig szét nem szedett minket. Ez igazából nekem szólt, mivel rám volt féltékeny. A párom csak eszköz volt. Majdnem egy év telt el, mire újra összejöttünk és rányomta a bélyegét a kapcsolatra. Pedig hozzátenném, a párom nem csalt meg egyszer sem. De már nem volt az igazi... Azt hiszem 5 év kellett, mire azt tudtam mondani, hogy azt is leszarom ha szeretetőt tart, nem fogom magamat marcangolni. Addig betegesen féltékeny voltam (pedig előtte soha). Viszont a beletörődésnek ez a fajtája nem a legjobb. Nekem csak így sikerült.
2013. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami veled történik. Én is átestem ilyesmin de nem ennyire durván....még ma is fel-fel bukkan a zöld szörnyecske, de már ennyi év távlatából nagyon ritkán :))) hidd el, el fogod felejteni....a csajjal meg ne foglalkozz, ha ez az életcélja, hogy téged basztasson akkor csak gratulálni lehet neki!!! :))) milyen silány élete lehet, nem? :)
2013. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!