Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy a külsőm nincs összhangban a gondolkodásmódommal?

Figyelt kérdés

Kifejtem kicsit:

Nem igazán tudom a belső és a külső értékeimet (vagy éppen hátrányaimat) együtt szemlélni, mivel úgy érzem, hogy


- a belső értékeim, pl. a gondolkodásmódom és az élethez való hozzáállásom, felfogásom az átlagostól jóval (talán ez a legjobb szó) fejlettebb. Nem azt mondom, hogy okos vagyok, mert nem! :) Hanem a gondolkodásmódommal vagyok elégedett és nem változtatnék rajta.


- a külső értékeim viszont jóval átlag alattiak. Ezen nagyon nincs is mit ragozni, nem azok közé tartozok, aki után minden 2. pasi megfordul az utcán.


A kérdésem az, hogy mit lehet tenni ezzel a helyzettel, mit tegyek? Mivel kalitkába zárva érzem magam :( úgy érzem, hogy a külsőm miatt nem lehet olyan barátom, akivel belső értékek szempontjából összeillenék. Mert ha van ilyen, akkor vagy én nem tetszek/tetszenék neki külsőleg, vagy fordítva. Mivel tudjuk, hogy a testi vonzalom sem elhanyagolható.



2013. máj. 6. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Minden lány talál valakit.
2013. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
elsösorban lehettségesnek érzem hogy azért érzed kényelmetlenül magad ez miatt mert nem kaptál még semmilyen visszajelzést. az hogy kiderüljön hogy mennyire van öszhangban a belsö és külsö ezt leginkább egy hosszab eszme és képcsere utján lehet ki de riteni.
2013. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nálad sincs azonos szinten a kettő,ezért valószínűleg van még ilyen,aki emiatt pont illene hozzád :)
2013. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy legyen önbizalmad!hogy lásson valaki szép nek ha még te sem vagy kèpes magadat elfogadni?
2013. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Prof Shevy, mondták már nekem többen is, hogy pl. szép az arcom. De volt olyan is, aki például pont az arcom miatt csúfolt. Szóval tök változó, hogy kinek tetszek és kinek nem. Visszajelzés mondhatni volt, mert azért voltak már barátaim és voltak már srácok, akik úgymond "visszajeleztek". Szóval ez az érzés továbbra is fennáll.
2013. máj. 6. 19:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen megismernélek :)
2013. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Foley, legyen igazad. :)


4-es: Elfogadom magam... belsőleg. De külsőleg 100%-osan nem fog menni sajnos.

2013. máj. 6. 19:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Igyekezz fiatalosan és divatosan felöltözni,felejtsd el a szolid,régimódi,szürke ruhadarabokat!Menj el fodrászhoz,vágass valami divatos frizurát,használj sminket vagy magassarkút,és próbálj ki új dolgokat.Ha kedved támad,sétálj,fuss,biciklizz,fontos a testmozgás a friss levegőn,az alakodat is kitűnően formálja,jobban is érzed magad utána,önbizalmat ad.Feküdj ki napozni,szép színed lesz,szintén jobban érzed magad utána.Légy nyitott,kedves és mosolygós.Ha ezek megvannak,és megszereted magad,talán az ismerkedés is könnyebb lesz.
2013. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj már. :) Ez csak egy kis önképzavar. Érezhető, hogy el van tolódva az önképed, mindenképp torz. A belső értékeid megismerésére nem is igazán fordítasz sokat, mégis túlértékeled. A külsőd pedig abszolút alul értékeled, és túl nagynak érzed ennek a jelentőségét. Ez egy sima egyszerű kisebbrendűségi komplexus... Semmi több. :)


Ahhoz, hogy valakivel jó párt alkossatok, és meglegyen a testi vonzalom, ahhoz hidd el, nem kell modellnek kinézned. Egyszerűen felnőttes kisugárzás kell hozzá. Ami pedig az egészséges önképtől lesz meg. :) Szerinted hogyan lehet egészséges önképet kialakítani?

2013. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 makosbejgli válasza:
gyere a bme-re
2013. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!