Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Araboknál/muszlimoknál hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Araboknál/muszlimoknál hány felesége lehet egy embernek egyszerre?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
4.
2013. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor mostantol muszlim leszek :D


És minden muszlim lány olyan ruhát hord ami teljesen eltakarja az arcát?


:D

2013. máj. 11. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kulturánként változik.

De te még egye nőt sem tudnál boldoggá tenni, nemhogy egyszerre négyet... :P

2013. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


nem minden arab muszlim.

sok arab zsidó és keresztény is van (pl. koptok).

a muszlimok kb. 80%-a nem is arab.


négy (4) feleség lehet, de mindegyikkel kedvesen, nagy odafigyeléssel és egyenlően kell bánni.

minden nap az egyik feleségé.

pl. hétfő az első feleségé, a kedd a másodiké, utána a harmadiké, utána a negyediké és pénteken megint az elsőé.


nem lehet csak az egyik feleséget elhalmozni étellel ajándékkal és ruhákkal, a másiknak (vagy a többieknek) pedig semmit sem venni.


amennyiben valakinek nincsen elég pénze hogy mind a négy feleséget, a gyerekeket és a lakást fenntartsa, az kevesebbet, pl. csak egy feleséget vesz maga mellé.

ha valakinek nincsen elég pénze hogy saját magán kívül mást is eltartson (egy feleség, lakás, gyerekek), az sokat szokott böjtölni addig amíg el tud venni egy nőt feleségül, akit aztán el tud tartani és akivel családot tud alapítani, in shaa' Allaah.



az arc és a kezek takarásáról megoszlanak a vallási vélemények.

én azt látom erősebb véleménynek hogy a kézfejek és az arc a szemérem része, így én eltakarom őket.

2013. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nem csak az arabok muszlimok ez igaz de egy pl.magyar muszlimnak nem hiszem h.lehetne több felesége mert nálunk kizárt a többnejűség ugye vallás ide v.oda.Meg különben arab orszagokban sem igazán "divat" már..
2013. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Négy lehet,de csak akkor ha egyenloen és igazságosan bánsz veluk.A viselet megoszló,a legszellosebb viselet az,amikor a az arc és a kézfejek látszodnak,a legdurvább pedig amikor sem a kézfej,sem az arc nem látszodik,ez el van takarva kendovel,de ez inkább csak Isztambulban,Szaúd-arábiában és ilyen nagyon vallásos országokban szokás.Persze ki mértékben lehet máshol is.Nekme az arcom és akezem látszódik,mivel én ezt tartom helyesnek,és az Európaiak számára még elfogadhatonak,ezért alkalmazkodtam.

Ha tehetném én nikábot hordanék-ahol csak a szem látszi ki.

Azonban egy europainak természetesen nem lehet 4 felesége mert tiltják a torvények.

2013. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Beléd se szorult sok ész, egy nővel nem tudnál bánni, nem hogy 4.-vel XD
febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!