Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önértékelési zavar? Ha igen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költőnő? kérdése:

Önértékelési zavar? Ha igen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Másfél éve vagyok együtt egy 32 éves sráccal, én 33 vagyok. A probléma gyökere talán az, h sosem volt kimondva h együtt lennénk, sőt. Azonban már volt családi bemutatás, mki párként kezel minket, szülők, barátok, nem ismerkedünk mással, én szerelmes is vagyok belé. Ő sosem mondaná, illetve, ha úgy is lenne, letagadná még saját maga előtt is. Kicsit kusza a helyzet alapból. Az én problémám az, h én folyamatosan azt érzem, hogy kevés vagyok neki, holott ezt TÉNYLEG SEMMIVEl nem érezteti, sőt. Ha sokáig kimarad, állandóan rémeket látok, ha facebookol, állandóan nézném, kinek ír és mit és mindig megijedek, amikor olyan lányismerősével beszél, akit még nem ismerek. Nyomatékosítanám, h nem egy csélcsap típus, hűséges embernek ismertem meg és azt gondolom, h mellettem soha nem is volt mással. Nem bizalmatlankodunk, nincs ellenőrizgetés, szabadon mozgunk egymás gépén, telefonján. Nem szoktunk órákra eltűnni, ha külön is megyünk vhová, általában tujduk, hol, kivel van a másik.

Mégsem tudok szabadulni a félelemtől, hogy lehet, hogy valami szörnyű dolgot nem látok, hogy láma vagyok, nem veszem észre, stb.

Egyszer mással már volt ilyen és hát róla sem hittem volna.

Kérlek adjatok tanácsot, hogy magamban h tudnám helyretenni ezt.


33/N


2013. máj. 17. 10:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
ok, rendben, legyen. Elfogadom :) Akkor a következő kérdés az, hogy hogyan üljek le vele beszélgetni erről. Fontos infó: nála a direktben megmondom/szembesítem/falhoz állítom/ultimátumot adok dolgok nem mennek. Szeretném, ha nem menne féle a mondanivalóm, de ugyanakkor a lényeget tisztáznánk.
2013. máj. 17. 12:34
 12/19 anonim ***** válasza:
Most akkor összegezve az egészet: szeretitek egymást, jól el tudtok beszélgetni, figyelmes a pasid, szokott meglepni apróságokkal, együtt éltek, minden szuper. Azon kívül, hogy nem mondja, hogy "szeretlek" van bármi, amit nem tesz meg és téged bánt? (Mert a végére az jött le nekem, hogy nincs semmi más ezen kívül..)
2013. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nyilván mint minden kapcsolatban, itt is vannak súrlódások, elégedetlenségének, olyan nincs h tökéletes:( a kettőnk dolgába csak azért mentem bele picit mélyebben, h láthassátok: bár koránt sem tökéletes és nyilván lenne mit megoldani, nem ő tehet róla h féltékeny vagyok és bizalmatlan. semmi olyat nem tesz vagy mond, ami erre utalna, mégis állandóan matekolok. erre irányult volna a kérdés, h ez h küzdhető le.
2013. máj. 17. 14:33
 14/19 A kérdező kommentje:
*elégedetlenség
2013. máj. 17. 14:47
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azért kérdeztem a végén vissza, hogy akkor most mi is van, mert első olvasásra az jött le, hogy a pasidnak vannak problémái az érzelmek kifejezésével és ez a gond. De ahogy többet írtál és részletezted, hogy figyelmes, meg bújik, átbillentem a másik oldalra, hogy mégis csak te vagy az, aki nem bízik eléggé önmagában. Szóval én most egy kicsit elvesztem, hogy melyik az igazság. Talán valahol a kettő között, éppen ezért kellene vele mégis beszélni. Én egy jó pillanatában mellé ülnék, hogy bánt valami és szeretnéd tisztázni vele, mielőtt még túl sok butaságot beképzelnél magadnak. Szedd össze szépen neki, hogy már együtt vagytok egy ideje, mégis egy ilyen beszélgetést is félsz megejteni, mert úgy érzed nála az ilyen érzelmi/kapcsolati témák kényesek és nem kimondottan szentimentális ember, de attól még neked ez az oldalad nincs nyugton. Mondd el, hogy tudod h tök jól megvagytok, figyelmes, stb, mégis valamiért te nem érzed magad tökéletes biztonságban mellette. Ez lehet, hogy azért van mert előtte sokat kellett csalódnod és félsz hogy újra megtörténik, de azzal, hogy nem tudtok érzelmekről és kettőtökről beszélni te tovább szorongsz mellette. Igazából meg kellene tudnod fogalmazni, hogy mi az amit tennie kellene, hogy te ne érezd így magad. Ha ez megvan, akkor vágj bele és mondd ki és el neki. Attól nem szabad félned, hogy mit fog szólni. Úgy nem lehet élni valakivel, hogy bizonyos dolgokat itt írsz ki magadból, mert neki nem mered felhozni, ha nem a párodnak mondod el ezeket, akkor kinek? Ő meg a másik feled - ha ő is úgy gondolja - akkor érdekelni fogja, hogy te mitől érzed magad jobban mellette. Ha bújni tud, akkor nem lehet annyira steril ember, nem muszáj állandóan mondogatnia, hogy szeret, de fogja fel, hogy nő vagy, neked erre szükséged van és kész :)
2013. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
persze, vhol magam is sejtem, hogy előbb - utóbb néhány kérdést muszáj lesz átbeszélni - többek között ezt is. azt is tudom, hogy sosem lesz rá tökéletes pillanat csak esetleg jobb a többinél. és hát persze elsősorban magamért, magam miatt. az is benne van a pakliban, hogy olyan dolgokat fogok hallani, amiket nem szívesen hallok majd. könnyen lehet h nem azért nem mondja, mert nem akarja/tudja, hanem mert egész egyszerűen nem érzi. én tényleg csak attól tartok, h ettől az alapfélelem nem fog elmúlni/váldozni/csökkenni.
2013. máj. 17. 22:08
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De ha így is lenne, hogy azért nem mondja mert nem érzi úgy, csak van melletted, akkor legalább ez kiderül. Nem fogsz tovább aggódni, mert legalább tudod, hogy ezért ilyen. Jobb lenne úgy élni tovább vele, hogy nem tudod, hogy egy irányba tartotok-e biztosan? Azt is megtudod, hogy az érzékelőid működnek-e jól és jeleznek h nem biztos h 100 %os a kapcsolat, vagy csak magadban nem bízol eléggé és ezért vagy bizonytalan a kapcsolatban. Ha kiderül h nem úgy érez, ahogy reméled h érez, akkor legalább nem töltöttél éveket olyan mellett, aki nem akart téged igazán. De az is lehet, hogy pozitívan fogsz csalódni és jobb lesz a kapcsolatotok, mert ő rádöbben, hogy ha fontos vagy neki, picit többet kell mutatnia ebből, különben te nem érzed őt biztosnak. Szerintem mindkét esetben nyersz, egyikben időt, amit nem pazaroltál egy zsákutcára, másikban pedig egy szorosabb kapcsolatot azzal, akit szeretsz.
2013. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
igazad van.
2013. máj. 18. 18:21
 19/19 A kérdező kommentje:
sziasztok, köszönöm mkinek a bátorítást! Leültünk, beszéltünk és végre szerinte is együtt vagyunk! :) Az önbizalomhiány ugyan nem múlt el, e dolgozom rajta:)
2013. jún. 8. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!