Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a különbség a papucsság és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a papucsság és a feltétlen szeretet között?

Figyelt kérdés
Vitaindító. Vajon férfi-e a férfi, ha hajlandó egy nőért megváltozni, hogy jobban megfejeljen neki (vagy hogy jobban szerethessék egymást)? Vajon helyes-e, ha a férfi elnézi a nő félrelépéseit, és továbbra is szereti ahelyett, hogy örökre "kidobná" és keresne mást? Hol húzódik a határ a papucsság és a jóindulat + feltétlen, komoly szeretet között?

2013. máj. 19. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy képes megváltozni egy nőért az nem papucsság. Ha elnézi, hogy csalja fűvel fával az már az.
2013. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk úgy,hogy a papucs azért papucs,mert "hordja" valaki.

Míg a másik az jobb esetben kölcsönös.

2013. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Feltétlen szeretet elvileg az, ha bármit csinál a másik, te szeretni fogod. Ezzel ott a baj, hogy ha mondjuk elnézed neki, hogy megcsal és továbbra is szereted, akkor az egyenlő azzal, hogy magadat viszont eléggé utálod. Az pedig súlyos önértékelési zavar. Vagyis a kérdésre a válasz, ha szereted magadat, akkor NEM nézed el, ha a párod félrekefél melletted, hiszen az neked nem jó. Általában, ha valaki papucs, annak önértékelési zavari vannak, szóval itt a kettő majdhogynem ugyanaz. Szerintem vannak dolgok, amiket senkinek nem lehet eltűrni, a megcsalás is ilyen, de az erőszak is.
2013. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Megváltozni érte szeretet, elnézni, hogy többször is megcsal, és nem szólni érte papucsság. Lehet , hogy te szereted, de ő nem téged, ha megcsal. Szóval annak úgy semmi értelme.
2013. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
igen a feltétlen szeretet az, ha a férfi képes megváltozni a szerelméért, az viszont már butaság, ha elnézi ha a nő félrelépett, ez már oltári nagy naivitás és tudatlanság. Egy nő ne lépjen félre ha szeret valakit.
2013. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Nekem minden itt leírt dolog papucsság. Értem ne változzon meg senki, én se fogok senki miatt. Ha így nem vagyunk jók egymásnak akkor keresünk másikat, ennyi.Huszonéves ember már úgyse tud változni.
2013. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem más kedvéért megváltozni is papucsság. Feltétel nélkül szeretni addig tiszteletre méltó, amíg kölcsönös a dolog.
2013. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

felmerül a kérdés, hogy mit értünk a férfi megváltozása alatt.


alapvetően szerintem mindenki úgy menjen egy kapcsolatba, amilyen, és ne egy álarcot mutasson a másiknak. ha természetes mivoltukban kellenek egymásnak , akkor oké, de csak a másikért megváltozni.... erőlködni... nem tudom , hogy ez mennyire egészséges. pl elnyomni a saját személyiséget a szeretett személyért. előbb utóbb felszínre törne az igazi én.


az meg egyenesen papucs dolog, ha pl a férjem többször is elnézné hogy megcsalom, és visszafogadna. én várnám el tőle, hogy szakítson, ha ilyen gerinctelen dolgot teszek. (sose tenném ilyesmit)


27/N

2013. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A papucsság az, mikor nincs saját véleménye, nincs saját akarata, nincsenek közös döntések, egyedül a párja dönt, ő meg feltétel nélkül engedelmeskedik, elveszíti az egyéniségét.

A szeretetteljes kapcsolatban közös döntések vannak, esetleg kompromisszumok, véleményegyeztetések. Ha valaki szereti a másikat, még megmarad a saját alap egyénisége, csak elfogadja, tolerálja a másikét. Tudja, mit szeretne a másik, de kimutatja a saját igényeit is, elmondja a saját véleményét, de nem hisztizve, ellentmondást nem tűrően, hanem hajlandó az álláspontok közelítésére.

2013. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindenkinek változnia kell, hogy egy kapcsolat működőképes legyen, ezt nevezik "összecsiszolódásnak".


Feltételek nélkül szerintem csak a saját gyerekemet tudnám szeretni (még nincsen), nőt nemhiszem, mert egy egyoldalú kapcsolat a kihasználásról szól, ami nagyon nem jó. Az ember viszont a gyerekéért felelősségel tartozik.


Ki a papucs? Akit könnyű irányítani és ugrik minden kívánságra.

2013. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!