Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet igazán, őszintén szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet igazán, őszintén szeretni egy mentális beteget?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,beleszeretsz valakibe,iszonyatosan,de mondjuk skizofrén. kezelik,de attól vannak nehéz időszakai. Van,hogy teljesen indokolatlanul kiborul és sokszor,mintha több emberrel élnék egy kapcsolatban. Megbízom benne,és tudom,hogy a problémái ellenére sem csalna meg,stb,de azért annyira nehéz. Végülis ő egy áldozat,mert nem tehet róla,hogy az agya nem megfelelően működik. De mi lesz,ha egyszer bekattan,és elköltözik szó nélkül,vagy ilyesmik? Nagyon kiszámíthatatlan,de amikor tiszta,akkor egy tündér,néha vannak 1-2 órás megkattanásai,de aztán visszakapom a barátnőm. Kérlek,hasznos válaszokat adjatok,és ne ítéljétek el őt,mert egy gyönyörű,jólelkű,intelligens lányról van szó. Szerintetek működik egy ilyen emberrel hosszútávú kapcsolat. Néha azt érzem,hogy felőröl a bizonytalanság vele kapcsolatosan,hiszen ő sem tudja,mikor fog bekattanni az agyába...
2013. máj. 26. 02:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet.
2013. máj. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehetséges szeretni. De általában a legerősebb érzelmek szülik a legnehezebb élethelyzeteket is. Ha igazán szereted, akkor elfogadod úgy, hogy nem érzed veszteségnek a betegségét. Tény, hogy ehhez acél idegek szükségleltetik a nem beteg részéről.
2013. máj. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
lehet, én is skizo vagyok
2013. máj. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%
másszóvval tudathasadás
2013. máj. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#4 nem, a skizofrénia nem az..
2013. máj. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Figyi,az én barátom nem skizofrén,nem is beteg mentálisan de autista,tehát az agya teljesen másképp működik mint egy átlagos emberé.

Szeirntem sokat nem tudok segíteni neked,mert teljesen más jellegű a két állapot. Őszintn,igazán szeretni biztosan lehet,de hogy a kapcsolat müködhet e nagyban függ szeirntem attól,az "1-2 órás megkattanások" miből állnak . (nem ismerem testközelből a skizofréniát) ,és hogy ezt egy egézsésges ember mennyire tudja elfogadni,tolerálni,hogy ez ezentúl nem cska a barátnőd problémája,hanem a tiéd is .


Ha kicsit kifejted lehet ,hogy hazsnosabb tanácsok érkeznek.

2013. máj. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? De most ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem nem neked kéne emiatt aggódnod, hanem a csajnak, hogy másokat kérdezel meg arról, hogy TE tudod-e szeretni Őt.... Nyilván több türelem kell egy ilyen emberhez, de attól még ugyanúgy lehet szeretni.. Egyébként meg a skizofréniát ma már nagyon hatékonyan tudják kezelni.. Mellékesen, szerintem a skizofrén emberek sok esetben sokkal szerethetőbbek, mint mások.
2013. máj. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem attól félnék hogy megcsal. Hanem attól hogy megől.
2013. máj. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
bárcsak az én barátnőm lenne ilyen megértő , mint a kérdező... titkolni kell mindent a barátnőm előtt... :(
2013. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
őszinte leszek: szeretni biztosan lehet, hosszútávú kapcsolatban élni vele - már nem olyan biztos. én egy szkizofrén emberrel nem tudnék kapcsolatban lenni, én is beleőrülnék a "megkattanásaiba"... nem beszélve arról, hogy a szkizofrének nagy részének 0 betegségtudata van, tehát a terápiára is baromi nehéz rávenni őket. nekem kell a biztonságérzet egy párkapcsolatban, és ez itt nagyon hiányozna. úgyhogy előbb-utóbb biztos vége lenne a dolognak.
2013. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!