Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek miért vannak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért vannak, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben, pénztelenségben még közös életet, családot, gyerekeket terveznek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 10:49
1 2 3 4
 1/32 The Other ***** válasza:
66%
Attól hogy neked sz@rul megy, attól még másnak mehet jól a szekér...
2013. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Alapvető emberi igény egy bizonyos kortól.
2013. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Pain for Pleasure ***** válasza:
72%
Ennek inkább örülni kéne.
2013. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem én vagyok az egyetlen aki érti a kérdésed.

Szóval ezt a dolgot viszont én sem értem.Nincs olyan,hogy jól megy a szekér,mert ez az ország egyre drágább a pénzek meg egyre kevesebbek.Egy gyerek bevállalása pedig több tíz éven keresztül nagy kiadás.(Feltéve,ha nem sz@rnak a gyerek fejére 18 éves kora után sem)Tehát az,hogy jelenleg jól megy a szekér semmit nem jelent.

Akinek van egy csöpp esze az nem vállal gyereket amíg nem javul a helyzet.Persze lehet élni putrikban isha az a cél.

2013. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
valakiben erősebb az ösztön bármilyen észérvnél.
2013. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Két évvel ezelőtt olvastam egy tanulmányban, hogy egy gyerek felnevelése 15 millió forintba kerül. Most nem tudom, ez mennyi mai árakon, de most már biztos, hogy ennél jóval több. És azt írták benne, hogy csak az vállalhat felelősségteljesen 1 gyereket, akinek ennyi félre van téve. Gyerekek számával ugye ez arányosan változik.

Namármost, a jelenlegi gazdasági helyzetben elenyésző azoknak a száma, akiknek van ennyi megtakarításuk. Pl. és sem tartozom ebbe a körbe, meg a környezetemben élők sem. És ez még csak a gyerek. Ebbe még nincs benne a folyamatos áremelkedés, amit a bérnövekedés még soha nem követett. Az esetleges munkanélküliség, mert ugye akkor sem mondhatod a gyereknek, hogy nincs kaja, mert apukának/anyukának nincs munkája. És egyéb váratlan események.


Tudom nem konkrét válasz a kérdésedre, de talán árnyalja egy kicsit a képet. :)

2013. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
10:50 : Igen, pár embernek jól megy, de úgy látom pont azok, akiknek jó esetben van családjuk max. egy gyerekkel...
2013. máj. 26. 11:18
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha szar gazdasági helyzet ellenére senki nem alapítana családot,akkor kihalnánk.A szekér bármikor mehet rosszul.Akár van gyerek,akár nincs.Az viszont tény,hogy szerintem felelőtlenség gyereket vállalni olyan embereknek,akik nem tudják(vagy csak nagyon nehezen)még a saját anyagi szükségleteiket sem fedezni.

A lényeg,hogy én nem mernék így belevágni,hiába van az átlagnál valamivel jobb keresetem.

De gyereket vállalni mindenkinek szíve joga és ha 2 ember szereti egymást és ők úgy érzik,hogy belevágnak,az anyagi helyzetük ellenére,akkor tegyék.Nem csak a gazdagok kiváltsága a sokasodás.

2013. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk mert alapvető "ösztön" a gyerekvállalás (persze nem mindenkinél, vannak akik nem akarnak, de a többség igen)

Igen, egy gyerek nagy kiadás, de

1. Nem mindenki van rossz gazdasági helyzetben.

2. Van olyan ismerősöm ahol 4-en élnek 1 keresetből, ami nem túl magas, meg egy nyugdíjból. Ezt úgy, hogy a legidősebb gyerek már elköltözött, vagyis évekig 5-en éltek együtt nem sok pénzből. Mégis a gyerekek mindent megkaptak igazából. Nyilván nem a létező legdrágább játékokat, meg a legmárkásabb ruhákat, de soha nem jártak rongyokban meg kinőtt ruhákban, mindig volt mivel játszaniuk, mind a 3 gyerek kitűnő tanuló volt és most már egyetemisták (a legidősebb már végzett). Nem jártak étterembe, de anyukájuk istenien főz, és nagyon jól megvannak.

Nem kell milliomosnak lenni ahhoz, hogy valaki meglegyen... Értelmetlen a kérdésed. Nyilván 0 keresettel egy lepukkant házba nem olyan jó ötlet gyereket vállalni, de az átlagember azért ennél jobban él.

2013. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
# 9 Lehet,hogy 15 évvel ezelőtt még meg lehetett tenni bár kétlem,hogy ennyi pénzből egy gyerek is egyetemre menjen,de mondjuk mesének nem rossz.
2013. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!