Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a párommal, hogy az életmód amit folytat nem jó, és senki nem viselné el?

Figyelt kérdés
A párom minden nap minimum két-három sört megiszik, emellett kb a héten 4x felesezik is emellé, minden másnap füvezik, és ha elmegy bulizni, akkor más könnyű drogokat is használ (ez egy-két havonta történik). Ja az meg, hogy dohányzik is, már nem olyan nagy dolog ezek mellé. Ha társaságba, vendégségbe vagy esküvőre megyünk, mindig ő rug be legelőször, és ő a legrészegebb. Vállalhatatlanul viselkedik. Megkértem, hogy vegyen vissza ebből, meg is ígérte sokszor, de nem tartotta be. Mostanában azt mondja, hogy én meg akarom változtatni és irányítani akarom. Azt gondoltam, hogy 28 éves korára kinövi ezeket a tinis dolgait, de nem.. már nagyon unom. Mit csináljak vele?
2013. máj. 26. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hagyd ott...


Ez már csak rosszabb lesz.

2013. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Neki kell akarni valtoztatni.


1 lepes. - olvasnia kene ezekrol a problemakrol, tanulni rola

2 lepes. - szakember segitsege - pszichologus


Ha ezt megcsinalna tuti hogy jobbra fordulna az eletetek.

2013. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég. Nem esett még le, hogy nem fog megváltozni? és drágám, nem igaz, hogy ezt az életmódot senki nem viseli el. Amint látjuk te már egy jó ideje elviseled.


Valóban, ne akard megváltoztatni, nem érted, hogy nem megy? Már volt rá időd, biztos mondtad neki elégszer, de ő nem akar változni! Ezek után megszoksz, vagy megszöksz....


Én a helyedben rég leléptem volna ha ennyire nem tetszik a párom életmódja. Egy kapcsolat nem arról szól, hogy foggal körömmel megváltoztassuk a másikat, nem arról, szól, hogy várunk várunk, mert majd megváltozik, hanem elfogadjuk őt a jelenben! De ez nálatok nem működik! Ennek nincs értelme.

2013. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Buborék Fejü ***** válasza:
Nem értem miért vagy még vele. Tönkre fogja tenni a te életed is, ha mellette maradsz.
2013. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hm, ha tudnád én hány ilyen pasit ismerek. Még nőket is.

Az a gond, hogy komolyan veszed. Pedig láthatod, hogy nem veszi komolyan, nem hogy a kapcsolatotokat, de még az életet sem. Persze, nem gond az, ha bulizik valaki és csinál "ezt-azt", de ha nem tudja hol vannak a határai, akkor az gáz. Segíteni nem fogsz tudni rajta, mert nem neked kell felnőnöd, hanem neki. Majd rájön. Vagy adj neki még időt és szenvedj, vagy hagyd ott. :-/

2013. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet h azért nem hagyod ott, mert félsz hogy Téged sem viselne el mas? :)
2013. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
XD köszi, ezen jót nevettem. miért ne viselne el más? nem vettem észre, hogy nem szeretnének az emberek..
2013. máj. 26. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez így nem fog menni, ezt már szép szóval nem lehet.

Elég a volt barátnőmre gondolni, igaz ő nem drogozott de nagyon iszákos volt, amikor együtt éltünk minden nap megivott valami italt, vagy 2 doboz sört, vagy fél üveg bort. Ha buliba vagy társaságba mentünk mindig ő volt az aki az elsők közt rúgott be. A legutóbbi szilveszteri bulinkon amikor a 4 éves évfordulónak is tartottuk egybe akkor még jóval éjfél előtt már részeg volt. Én akkor nem ittam mert sofőr voltam, plusz akkor gyógyszert is szedtem. És még éjfél előtt már annyira taccson volt hogy be kellett vinni a detoxba.

Hát ilyen jól még nem indult az új évem egyszer sem. Aznap délután már hazavihettem, de utána február végén megint ott kötött ki sajnos, akkor nem én vittem e, hanem az egyik barátnője hívta rá a mentőket, én csak a telefont kaptam a szüleitől hogy megint ott kötött ki, és hogy tudok e róla.

Én akkor mondtam neki hogy adok 2 hetet hogy leszokjon erről, igaz hogy ez mellett dohányzott is, de az drasztikus megvonás lett volna, mondtam hogy először az alkoholról szokjon le, ha leszokik róla, akkor megmentem a kapcsolatot, de mivel nem így tett mert rá 1 héttel később arra jöttem haza a munkából hogy az asztalon italos üvegek megbontva és a barátnőm a saját hányásába fekszik, na ott kicsapta a biztosítékot nálam. Bevitettem a kórházba szóltam a szüleinek hogy kész elegem lett, ők vigyék haza oda hozzájuk én meg összeszedem a cuccait és másnap reggel átviszem.

Így is tettem barátnőmnek meg is mondtam hogy kész vége ennyi volt, nincs tovább.

Akkor egy időre leállt és komolyan gondolta a megváltozást, párszor átjött hoz6zám és akkor újra kezdtük a kapcsolatot de nem költözött vissza, még rögtön, utána meg megint láttam hogy az utcán a barátnőivel mennek sörös üveggel a kezébe, na akkor cseréltem is a zárat a házban, amikor a barátnőm hazajött részegen persze csak résnyire nyitottam ajtót, adtam neki pénzt buszra meg kiadtam a cuccait ami még itt volt és ennyi.

Én már rég szakítottam vele de sokan mondták hogy fenyegessem és adjak neki esélyt hátha, de most 2 hónapja amikor már a sokadik esélyt adtam belefáradtam ennyi volt.

Azóta számot is változtattam, a maradék cuccát is átvittem hozzá, nem álltam vele szóba, a szüleivel még tartom a kapcsolatot ugyan mert nagyon jóban voltunk, de ennyi, a lányuk már többet nem érdekel. Csessze el úgy az életét ahogy akarja, a mája is megnagyobbodott már állítólag az ital miatt, meg tényleg egyre jobban elhagyta magát, pénze sincs, már a munkahelyéről is kivágták mert rajtakapták hogy ittasan ment be.

Ezek után már meguntam a kapcsolatot kész vége volt.

Remélem a te barátod nem így fog járni.

2013. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak ez jutott eszembe.

Felthetoen a párodnak lelki problémái vannak amik elől ezekbe a káros szenvedélyekbe menekül.


Na most, ha Te kitartasz mellette, feltételezem hogy van bennetek hasonlosag. Esetleg nalad is vannak lelki dolgok, sérülés a multból....


Nem rossz szándékkal írtam amit irtam!

2013. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor legalább megnyugszom, hogy az én párom kis miska másokhoz képest. :)

Egyébként nekem is van egy ilyen férfi ismerősöm, bár ő még csak 26. Nincs olyan nap, hogy ne lenne részeg, ha valami alkalom van, akkor ő az első, aki hülyét csinál magából. Alkoholistának viszont nem mondanám, mert ha akarja és érdekei fűzik hozzá, akkor nagyon is megtudja állni!

Anno ezzel a sráccal majdnem összejöttem. Azt hittem csak a volt barátnőjét búfelejti. Együtt voltak 6 évig, azt még meg is értettem volna, hogy most kicsit elszaladt vele a ló. Ahogy ismerkedtünk rájöttem, hogy ez valami teljesen másról szól. Próbáltam beszélni vele róla, de mindig elzárkózott a témától. Éreztem, hogy valami van mélyen, ami ezt hozza ki belőle, de sosem bizonyosodtam meg róla és én feladtam a harcot. Nekem nem ilyen társra van szükségem. Talán ha megnyílt volna és ha tudtam volna neki segíteni... de így nem!

A lényeg, most van egy barátnője, aki felvette a stílusát és eltűr mindent. Nem tudom hogy bírja, de jól elvannak. Olykor kap a csaj is pár pofont, de náluk úgy látszik ez belefér. Én réges régen elhagytam volna már egy ilyen alakot, pedig azért az én párom sem semmi.

2013. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!