Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kitartsak mellette, és tervezg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kitartsak mellette, és tervezgessem boldogan a közös jövőt, nem törődve a kételyekkel, vagy lépjek, amíg nem késő?

Figyelt kérdés

Szóval... Olyan sokan vagytok itt nálam tapasztaltabbak, hátha van, akitől tudok hasznos tanácsot, hozzászólást kapni. :)

2-3 éves kapcsolat, mindketten 23 évesek vagyunk, a párom rajongásig szeret, amit ki is mutat rendesen. Nekem ő az első, előtte csak idétlen szárnypróbálgatásaim voltak, mellette tanultam meg, milyen kapcsolatban élni, és valakit igazán szeretni.

Mindketten szeretünk kimozdulni, kirándulni, utazgatni, a másikkal lenni. Rengeteget változott, mióta velem van - jó irányba -, leszokott a dohányzásról, a káromkodásról. Lesi, hogy mit tehet értem, hogyan szerezhet nekem örömet. Én is nagyon szeretem, meghallgatom, felvidítom, ha kell, szóval: szeretjük egymást, és látszólag minden tökéletes.

Mindketten komolyan gondoljuk, szeretnénk fiatalon (értsd: nem 30-40 évesen) összeházasodni, gyerekeket vállalni, a terveink mindenben egyeznek.

Van azonban néhány "probléma", ami a kezdetektől aggaszt (van, hogy hónapokig eszembe sem jutnak, de ha oda kerül a sor, hogy a jövőre gondolok, mindig ugyanoda lyukadok ki, nem tudok túllépni rajtuk...)


1. Amivel kezdem: a barátom nagyon-nagyon odavan értem, sőt, néha úgy érzem, jobban szeret, mint én őt. Talán ez is egy intő jel lehet.


2. Más a családi háttér: Megkockáztatom, hogy ezért kapni fogom majd a hideget, hogy "hülye sznob", stb., de nálunk alap a diploma, az ambíció, az, hogy valaki küzdjön, tanuljon. Az ő szülei meg már azért megveregették a vállát, ha átment egy vizsgán éppenhogy. Nem buta a párom, kb. teljesen átlagosnak számít a műveltsége, és olyan szakmát választott, amihez nem kell diploma, dolgos, érdeklődő, szorgalmas, stb., de (kérlek ne vessetek meg ezért, csak realista vagyok) én okosabb vagyok nála. Ő lusta tanulni, és nem is szeret. Ez zavar, mert szeretnék rá ilyen téren is felnézni. A másik pedig, hogy ha egyszer gyerekeink lesznek, félek, hogy nem lesznek feléjük azonosak az elvárásaink ilyen téren. Zavar, hggy amíg én tanulok, ő ostoba netes játékokkal játszik, ahelyett, hogy valami értelmessel töltené az idejét. (Tudom, ő már dolgozik, kell a kikapcsolódás, de mégis....)


3. Én sokkal nagyobb hangsúlyt fektetek a lelki dolgokra, mint Ő. Tisztában vagyok vele, hogy évek, évtizedek múlva nagy gondot okozhat, ha nincs közös világnézeti rálátásunk a világra, önmagunkra. Én igénylem a tartalmas beszélgetéseket, míg ő ilyenkor leginkább nagyon cukin helyesel, egyetért velem, de nem száll be úgy a beszélgetésbe, hogy abból én is tanulhatnék. Úgy érzem, ő többet tud fejlődni mellettem, mint én mellette.


4. Nem vagyok anyagias, de.... talán az sem használ a kapcsolatnak, ha a nő keres jobban. Bár még egyetemre járok, úgyhogy ez egyáltalán nem biztos, de azért valószínű a jövőre nézve.


5. Egykorúak vagyunk. Úgy gondolom, előnyösebb, ha a férfi pár évvel idősebb, főleg a mi esetünkben, mert a barátom életvitelét tekintve inkább számít fiúnk, mint férfinek (bár még csak 23 éves).


6. Ez a legutolsó dolog, ez zavar természetesen legkevésbé, de ha már lista, legyen teljes. Külsőre nem az esetem. Természetesen vonzódom hozzá, nem néz ki rosszul, de nem az a pasi, akire ha ránézek, elolvadok. (Megint nem nagyképűség, csak realitás, és önkritikával mondom, hogy én jobban nézek ki nőben, mit ő pasiban.


Mit gondoltok? Jogosak a kételyeim, vagy csak az számít, hogy találtam egy embert, aki megbecsül, sosem csalna meg, én jelentem számára a világot? Nem élünk együtt, kérlek, ilyet ne írjatok, hogy "próbáljuk ki", mert házasságpártiak vagyunk, az összeköltözést csak ez után tudjuk elképzelni. Nem szeretném már magam "kiélni" sem, nem vágyom szórakozásra, bulira, illetve egyedül nem, csak a párommal. Komoly kapcsolatot, házasságot szeretnék, ahol kölcsönösen támogatjuk egymást, a kérdés csak az, hogy vele, vagy esetleg bármennyire is fáj, de nem vele...


2013. máj. 29. 15:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük, abból akarjuk megítélni a dolgot, amit leírtál.. hát, nézd:

Ami mellette szól: Szeret, oda van érted..

Ami ellene: A 6 pont, amit leírtál..


Nos, így nézve a dolgot, már saját magad is megválaszoltad a kérdésedet...

2013. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem szereted igazán, hagyd menni szerencsétlent.

Ha szerelmes is vagy, nem a párodba, hanem inkább magába a szerelem érzésébe vagy a jövőképedbe. Úgy látom, neked mindegy, csak feleljen meg néhány elvárásnak a pasi, és TE boldog légy egy házasságban. Sajnos nem úgy jön le, hogy neked is számít ő.


1. Ez tényleg egy intő jel. Vesztegeted az idejét...


2. Ha dolgos, érdeklődő, akkor mi a baj? El se hiszem, hogy egy párkapcsolatban az számít valakinek, hogy tudja-e a másik, hogy hány híd szeli át a Pecsorát, és melyik években építették ezeket.


3. Ő egy hapsi. Alapvetően másként gondolkoznak, mint mi nők.


4. Nem mindegy, hogy ki keres jobban? Ha sikerül bejutnom az egyetemre, és elvégeznem azt, én is jobban fogok keresni, mint a Szerelmem, aki OKJ-re megy, és ez engem sose zavart. Nem érdekel, ki hozza a több pénzt, csak annyi, hogy kényelmesen meglegyünk.


5. Istenem...Erre nem tudok mit mondani.


6. Akkor minek jöttél össze vele, ha nem tetszik? :O

Egyébként ha tényleg SZERETNÉD, akkor eszedbe sem jutna azért is kifogásokat keresni, mert te szebb vagy, mint ő, és jujj, nem ugyanaz a kategória...


A kételyeid abszolút nem jogosak, de nem hiszem, hogy meg tudnál változni. Kissé apakomplexusos lehetsz, vagy vársz a Disney hercegre - legyen macsó, lesse a kívánságaidat, legyen elegáns, legyen nagyon okos, és legyen idősebb, hogy tudjon rád vigyázni. Szerintem sokkal jobb, ha egyenlőek a felek, mint amikor az egyikük olyan, mint egy anya vagy egy apa. Nyilván te nem ezt gondolod.


Szakíts vele, mert nem szereted őt. Küldd el, és fájjon neki most, minthogy tovább hitegesd szegényt :(


17/L

2013. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nemcsak egy érv szól mellette, hanem sok, de most csak a problémásabb dolgokról írtam, ami később gondot okozhat.


De, szeretem! Ha nem így lenne, már rég ismerkednék, randiznék mellette, nem törődve vele. Az Ő boldogsága legalább olyan fontos nekem, mint a sajátom.


Nem érdekel, ki mennyit keres, de sokéves házasoktól többször is hallottam, hogy ez bizony tartogat veszélyeket, még akkor is, ha eleinte nem foglalkozunk vele. Az ő önbecsülése is sérülhet.


Nincsen apakomplexusom. :) Az időseb alatt nem 10-20 éves korkülönbséget értettem, hanem kb. 4-5-öt.


Ne haragudj, de az, hogy az 5. pontra úgy reagáltál, ahogy... ez egy tartós kapcsolat egyik alappillére. El fog múlni a lila köd, és fontos lesz, hogy a testiségen, az őrült fiatalságon túl mi tart titeket össze.

2013. máj. 29. 16:48
 4/25 anonim ***** válasza:

3. Ettől még nem kell idősebbnek lennie.

A szellemi érettség számít, nem a születési dátum...

2013. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Bár részletkérdés.... de nem is a születési dátum miatt baj ez, hanem a viselkedés miatt.
2013. máj. 29. 17:03
 6/25 anonim ***** válasza:
Hagyd
2013. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ja és bocs,de ez k*rvára nem szerelem.



Mégis mi a lópikuláért vagy vele?!



pfff

2013. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Hagyd el!
2013. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Csak kihasználod:/
2013. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 kolosszus22 ***** válasza:
100%

Tipikusan csinálod magadnak a feszkót, az ilyen típusú csajoktól kiver a víz, volt barátnőm is ilyen volt. Van egy elég jól működő, harmonikus kapcsolatod, ennek ellenére csak azért is kukacoskodsz és próbálod a hibáit keresni. Nem hinném, hogy te igazán szereted ezt a szerencsétlent. Senki sem tökéletes, te sem vagy az. Ő ilyen személyiség és kész, mégsem várhatod el, hogy mindenben tökéletesen egyformák legyetek, ha azok lennétek, akkor egy idő után meg az lenne a baj.

26F

2013. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!