Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért féltékeny nagyon sok nő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért féltékeny nagyon sok nő?

Figyelt kérdés
Itt is és a környezetemben is gyakran tapasztalom azt, hogy a nők iszonyatosan féltékenyek a párjukra. Már olyanra is, ha a pasi írogat a neten valamelyik másik női ismerősével. Még ha csak egy "hogy vagy?" üzenetet is küld valakinek, ez már halálos bűnnek számít. Mi a véleményetek erről?
2013. jún. 1. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Mert a világ tele van k...ákkal!
2013. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden ember más.
2013. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én is sokat féltékenykedek a páromra, pedig alaptalan az egész...sosem vezetett meg, és sosem csalt vagy csalna meg.

De ez fakadhat önbizalom hiányból, illetve régi rossz élményekből, esetleg a pasi gerjeszt félreérthető szitukat...akarattal vagy akaratán kivül...

20/L

2013. jún. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi korunk a külsőségekre fokúszál. Olyan mintákat kínál tálcán amivel megmondja milyen a tökéletes ember (test).

Na most, az emberek zöme képtelen elérni ezt és ebből fakadóan sokan még a saját képességiekben sem bíznak. Továbbá ezt az erőltetett tökélyt tartják mérvadónak.

Ez csak önbizalom hiányt és bizalmatlanságot szül.


Ennek a keveréknek az egyvelege alkotja ezt a viselkedést.


Meg én mondjuk az is hozzávenném, hogy mivel manapság a laza kapcsolatok kerültek előtérbe, és az emberek olyan generációja nőtt fel akinek minden "jár", így mindenki fél, hogy elég jó-e? Hiszen egy befolyásolhatóbb pali/nő azonnal ugrik egy jobb lehetőség felé, ha mást nem titokban, mert ugye neki ez "jár"

2013. jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es , sajnos tökéletesen igazad van. És, a

"befolyásolható "-vagy ahogy én hívom: külsőségekkel és egyéb eszközökkel manipulálható - megállapításodat külön kiemelném. 10 pont.

2013. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... én úgy lennék ezzel, hogy, ha nem látom azt, hogy törődik velem a párom, nincs meg az adok-kapok egyensúly és állandó bizonytalanságban lennék vele kapcsolatban, na akkor féltékeny lennék. Szerintem nyomatékosítsa azt a pasi, hogy igenis csak a párja a legfontosabb az életében. Ha pedig a csaj ezek után is féltékenykedik, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy nem kellene-e őt kidobni, mert a féltékenység nagyon megterheli a pasit is. Főleg, ha alaptalan a féltékenység.
2013. jún. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden nő más...mindenki máshogy áll hozzá az ilyen kényes dolgokhoz...a féltékenységnek is van egy "egészséges" része, amitől a másik fél érzi, hogy törődnek vele és szeretik. NAGYON minimális szinten ez kell is a kapcsolatba, sőt sokan elvárják...Mert nem egy olyan esetet hallottam, olvastam ahol az egyik fél abszolut nem volt féltékeny, teljesen mindegy volt neki hogy a párja kivel beszélget, kivel mit csinál...És a másik felet ez nagyon zavarta, mert úgy érezte hogy nem érdekli Ő a párját...

Általában az oka is meg van annak ha valaki túlzásba viszi...anno én is nagyon az voltam, de csak azért mert ismertem a páromnak az elő életét, hogy kivel mit csinált az előttem lévő barátnője mellett...és nagyon féltem hogy velem is ezt fogja tenni....De szerencsére én másmilyen vagyok mint az a csaj volt, és így oka sem volt/oka sincs megcsalnia a páromnak!

De vannak olyan féltékeny nők/férfiak akik viszont magukból indulnak ki...pl. megcsalták a párjukat, amit titkolnak és ezáltal viszont meg nagyon féltékenyek hogy ettől függetlenül őket ne csalják meg...


Kicsit keszekusza lett, de gondolom érthető hogy mit akarok ebből kihozni.

2013. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A mai világban úgy felgyorsult a szeretethajhászás, hogy sok esetben nincs időnk kivárni, mire megkapjuk amire vágytunk, vagy mikor apadni kezd a forrás, inkább váltunk, mintsem megjavítsuk a kapcsolatot. Nagyon gyakran, mikor még tart, és miénk amire vágytunk, már előre féltjük, rettegünk tőle, hogy elveszítjük, és hajlamosak vagyunk minden apró dolgot, személyeket körülöttünk és a párunk körül fenyegető veszélynek tekinteni.
2013. jún. 1. 10:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden dicsekvés nélkül mondom, hogy tökéletes barátnő vagyok. Soha nem féltékenykedtem, nem zavar ha a párom találkozik néha az exével, vagy ha nem megyek vele bulizni, akkor más lányokkal is táncol. Ha vele megyek én is, akkor is szokott, de olyankor általában csak a lány barátaival. Bulik előtt mondom neki, hogy óvatosan a csini lányokkal, stb. :)

Ebből következőleg a párom őszinte is velem. Ha táncolt néhány lánnyal, akkor arról magától beszámol, nem titkolózik előttem és semmit sem tagad le, ha esetleg rákérdezek.

Hétvégente ha épp elmegy a barátaival, akkor nem zaklatom, megvárom míg ő keres. Hadd szórakozzon a barátaival úgy, hogy nem kell az asszonynak fél óránként válaszolnia. És rendszerint fel is hív minden este ilyenkor.


Előfordult már, hogy kicsit elvetette a sulykot és túl sokat beszélt másról, de akkor szóltam neki vicces hangnemben, hogy mostmár lassan féltékeny leszek. Aztán persze megnyugtatott és vissza is fogta magát, nem beszélt butaságokat, mert nem is gondolta komolyan korábban sem.

És érdekes, hogy így soha nem vitázunk, ha mégis nagyritkán akkor az teljesen más miatt van, az is inkább csak nézeteltérés, a szex is tökéletes, és harmonikus a kapcsolatunk.


Nem értem azokat a nőket, akik azért is hisztiznek ha a párjuk rá mer nézni más nőre. Beteges.


23N

2013. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es..


Remek a hozzáállásod, irigylésre méltó. Az írásodból amúgy is érezhető, hogy magabiztos és kiegyensúlyozott vagy.

Régebben én is nagyon féltékeny voltam. Mára már javult a helyzet. Sokat olvastam a féltékenységről, keresve az okokat, mi áll a háttérben, hogy meg tudjak változni. Általában azzal a sablonos szöveggel futottam össze, hogy "önbizalomhiányban szenvedsz", meg "kezeltesd magad". Hát, ezzel nem sokat segítettek. Mára már tudok bízni, remek a kapcsolatom, nagyon szeretjük egymást. Már csak két exére vagyok allergiás, ha szóba kerülnek, mivel kicsit többet beszélt róluk a kapcsolatunk elején, és én sajnos nem úgy reagáltam le a dolgot, nem állítottam le, olyan találékonyan, ahogy Te, és megmaradt még a tüske bennem. Már csak ezt kéne kiirtani magamból.

2013. jún. 1. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!