Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogyan reagálnátok le az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan reagálnátok le az exbarátnő kérdést?

Figyelt kérdés

A sztorink kicsit fura.

Három hónapja jöttem össze Gergővel, ő 24 éves, én 18.

Ismertem már előtte is,olyan egy évvel, általában neten beszéltünk. Már akkor fülig szerelmes voltam belé, bármennyire is furának hangzik.Akkoriban szakított Líviával, az exével, ő 22 éves. Még nekem írta mindig, mennyire hiányzik neki, meg bánja már hogy vége lett, mert 6 év az 6 év, és ő volt neki az első és egyetlen.

Ezek a szavak nekem nem estek jól, de persze megértettem. Aztán valamennyire sikerült neki kiheverni Líviát.A kapcsolatuknak azért lett vége, mert a lány szeretett volna egy kis szabadságot..(Számomra ez is érdekes) Mi elkezdtünk találkozgatni, és egyre többet beszélgettünk, úgy éreztem jól alakul a dolog. Aztán újra összejárkált Líviával. De csak mint barátok, többen, moziztak vagy sétálgattak, programokat csináltak. Persze velem is találkozott, csak a tudat, hogy a volt barátnőjével volt, nagyon rosszul esett. Távolról és ismeretlenül kezdtem el szívből utálni Líviát. Aztán eljött az a szép nap, amikor összejöttünk. Nem beszéltünk Líviáról. Egy hónap után kb mentünk bevásárolni, és összefutottunk egy igazán csinos, szőke, hosszú hajú vékony lánnyal. Tényleg tipikusan olyan lánnyal, akire azt mondom én is nő létemre, hogy szép.

Beszélgettek kicsit, majd elment. Kis idő múlva kérdeztem a Gergőt, hogy ki volt ez a lány. Amikor mondta hogy a Lív, azt hittem mentem rosszul leszek. Az után a nap után fogadtam egyre rosszabbul, ha a haverjaival ment el nélkülem, mert szinte 100%, hogy ő is ott volt. Most egy hete nagyon összevesztünk, mondtam neki hogy ne tlálkozzon vele többet, soha többet. Akkor rámförmedt, és közölte velem hogy ne én akarjam megszabni, hogy kivel találkozzon.Nem éreztem úgy hogy igaza van. Kicsit megérthetne engem is, lehet neki se esne jól ha minden nap találkoznék akár csak baráti körben az exemmel. Ti hogyan reagálnátok le az exbarátnő kérdést?

Heni



2013. jún. 10. 08:52
1 2
 1/15 ivilicious ***** válasza:
86%

szerintem,ha nem tudja elfelejteni,akkor ne törődj vele.

ex az ex, nem haver. így mindig ott lesz,nem fogsz jól járni.


sajnos hasonlókat tapasztalok,bár nem találkoznak,de na.hosszú.

2013. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Neked adok igazat, sajnos ez nehéz ügy. A jelek szerint nincs túl a lányon és te nem tehetsz semmit. Lehetsz szép kedves, szerető, jófej, de az igaz hogy a 6 év az 6 év.

Mi 7,5 év után szakitottunk a párommal a képbe került neki egy másik lány (én is kacsintgattam más fiú felé, voltak is dolgok).... most újra együtt vagyunk, igaz itt gyerek is van már, nem persze maga a gyermek kevés lett volna egy újrakezdéshez. Az új lány nálam fiatalabb, vékonyabb, csinosabb volt, mégsem nyerhetett ellenem :)

Ha a másikat még mindig vonzónak tartod meg persze a jó tulajdonságait látod sokszor már utólag...illetve ha a másik nincs már veled elkezdhet hiányozni.


Én nem tudlak biztatni, egyetlen dolgot tehetsz és tedd meg: adj neki ultimátumot. Vagyis ha te vagy a barátnője és komolyan gondolja akkor Livi ne legyen jelen az életében. Semmiképp nem fér bele hogy közös programok. Persze ha összefutnak valahol vagy egy társaságban nem kell elfordítania a fejét, de ezt így ne hagyd. Vagy lépj ki a kapcsolatból vagy vedd fel a versenyt, ami ebben az esetben (és a saját példámból kiindulva) nem egyszerű.

2013. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

-túl korán jöttetek össze, még nem heverte ki

-túl rövid ideje vagytok együtt, még csak "vagy" neki, de nem ragaszkodik hozzád


a durva reakciója alapján kikívánkozik belőlem az is, hogy

-nem tisztel, nem szeret (hisz nincs szavad),

de ezt biztos nem fogadod el.


Hagyd ott, a te érdekedben!


Voltam hasonló helyzetben, én kitartottam. Bíztam abban, hogy majd másodikból egyszer első leszek, de nem.

Szenvedés volt az egész.

2013. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha az exbarátnő továbbra is képben marad,erre a kapcsolatra keresztet vethetsz.Szerintem ha a barátod így áll hozzá a dolgokhoz,jobb,ha lelépsz.
2013. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De azt mondta nem szereti, csak barátok maradtak..

Persze, tudom, mindent lehet mondani, de valahogy hiszek neki..azt nem érzem ugyan, hogy teljes szívéből szeret, vagy szerelmes, én az vagyok, de rajta nem érzem. Remélem, hogy egyenlőre.

2013. jún. 10. 10:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy még maga is elhiszi, hogy már csak barátok, de legbelül fix, hogy ácsingózik rá.


Abban az egyben igaza van egyébként, hogy nem szabhatod meg, hogy kivel találkozzon.


Nem tilthatod el,

ugyanakkor illene figyelembe vennie a kérésed, tekintettel lehetne arra, hogy neked fáj, hogy folyton a lánnyal találkozik.


És ha szeretne, nem is lenne kérdés, hogy ritkítja a találkozásokat vagy legalább magával vinne, ha a haverjaival találkozik.


Mert így teljesen úgy jár össze velük, mint amikor együtt volt a barátnőjével.

Elmennek, nosztalgiáznak, a haverjai szemében még most is olyan, mintha együtt lennének... és te? Tudnak egyáltalán rólad?

2013. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A legjobb barátját ismerem, a többiekkel még nem találkoztam. Általában akkor találkozik velük, amikor én dolgozom. Hogy szabadidejében velem lehessen.

De azt mondta mondta nekik, hogy van barátnője.

Lesz 1 hét múlva 3 napos balcsi,ahova csak fiúk mennek, azért mondta, hogy ne menjek vele. Pedig szívesen megismertem volna mindenkit.

2013. jún. 10. 11:14
 8/15 anonim ***** válasza:
6 év az nagyon sok idő,és ráadásul ő volt neki az első,ahogyan írtad.Még ha sikerül is valamilyen szinten elfelejtenie akkor sem fog gyorsan menni,mivel minden nap találkoznak,tehát nem tudja kiverni a fejéből a lányt.Nem kellett volna ilyen hamar összejönnie veled,ez a srác teljesen össze van zavarodva,azt sem tudja mit akar.Ha azt mondod,hogy ne találkozzon a lánnyal csak magad alatt vágod a fát,mert ő nem így látja még ezt az egészet.
2013. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze van barátnője, láthatatlan barátnője, akit csak 1 ember ismer.


Ha utólag kiderül, hogy a fiús napon mégiscsak ott volt Livi is... megkapod a válasz.


Ha nem (vagy csak nem derül ki), akkor tedd a következőt:

ha legközelebb lesz olyan összejövetel, ahol a csaj is várhatóan ott lesz, kérd, hogy vigyen magával!


Ha nemet mond, az is válasz.

Ha elvisz, akkor pedig legalább a saját szemeddel tapasztalhatod, hogy hogyan viselkedik a lánnyal. A haverjai hogy kezelik a helyzetet és a többi.

2013. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

6 év nagyon hosszú idő.

Ennyi idő után tényleg csitulhattak az érzelmeik annyira, hogy csak barátok legyenek.

A 3 hónap veled sajnos nem elég hosszú ahhoz, hogy egy ilyen régi és közeli kapcsolatot képes legyen eldobni érte. A lángoló szerelemnél fontosabbak és tartósabbak a mély érzelmek, és úgy tűnik ilyen téren nem lépett még túl az előző kapcsolatán, talán, egy szinten soha nem is fognak elszakadni- ez nem jelenti azt, hogy téged, Heni ne szeretne vagy, hogy idővel ne lenne olyan erős és mély a kettőtök kapcsolata.


Viszont, Lívi szakított vele, e miatt lehet, hogy Gergőben még valamennyire él a szerelem.


Szerintem higgadtan beszéljétek ezt át. De semmiképp ne tiltsd el őket egymástól - 6 év elég, hogy ragaszkodjanak egymáshoz annyira, hogyha nincs is köztük semmi, csak barátság, akkor is találkozzanak. Ha te megtiltod, hát titokban.

Viszont ezzel elmarnád magad mellől Gergőt. Ha igazán fontos neked, megérted és elfogadod, hogy a másik lány is fontos neki.


Sztem kérd meg arra, hogy, ha Lívivel találkozik, akkor arról szóljon vagy mesélje el, vagy esetleg hármasban is szervezzetek programokat.

Furcsa, de talán azzal tudnád a legjobban bebiztosítani magad, ha összebarátkozol a csajjal.

2013. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!