Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom, mit tegyek. Úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, mit tegyek. Úgy érzem teljesen megváltoztam. Elveszítettem önmagamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
(Tudom, hogy másoknak sokkal nagyobb gondjaik vannak, de érdekel a válaszotok.) 8 hónapja együtt vagyunk a barátommal. Nagyon szeretjük egymást és el tudom képzelni, hogy Vele élem le az életemet, de a neveltetésünk teljesen más. Én szigorú neveltetésben részesültem, szigorú elvekkel, viszont 1-2 hónapja mégis belementem sok olyan dologba, aminek nem kellett volna megtörténnie. Azóta szörnyű bűntudatom van és úgy érzem, teljesen romlott vagyok. Változtatni szeretnék ezen az életmódon és egy ideje sikerül is, csak nem tudom hogyan legyek újra az, aki vagyok. Vissza akarom kapni azt a kislányt, aki még egy fél évvel ezelőtt voltam.
2013. jún. 18. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Heh? Őőő ezt elég nehéz megmondani, ha azt se tudjuk, mi volt a gond. Lehet, mi azt gondoljuk, amibe belementél, nem is probléma. Mindenki megtesz néha ééérdekes dolgokat. Megtetted, ennyi, már nem teszed. Miért kell kislánynak lenned? Ennyire fiatal vagy? Szerintem ha "Komoly "párkapcsolatban vagy, eleve nem kellene kislánynak érezned magad...
2013. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten nem vagyok más kislány (16 évesen) de korai volt nekünk még lefeküdnünk és emiatt nagy a bűntudatom, főképp úgy, hogy ez otthon kiderült. De a párkapcsolat tényleg komoly, úgy, hogy első és eddig minden problémát áthidalt. Csak zavar, hogy megváltoztam. És Ő nem érti meg.
2013. jún. 18. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Jajj... Szívás, hogy ha ennyire bűntudatod van a szex miatt, az kihat az egész szexualitásodra.

Tudnod kell, hogy semmi szégyenleni való a szexben. Ne hagyd hogy a szigorú neveltetés olyan részei ártsanak neked, ami arról szól, hogy te nem szexelhetnél 16 évesen! Mert ez butaság. Gondolj bele, mi alapja lenne? Ez a te életed, a te tested, ettől nem leszel rosszabb ember.

Lehet hogy a saját érettséged szempontjából rossz döntés volt, de semmiképp ne vádold magad azzal, hogy emiatt "rossz" vagy, mert a szextől nem leszel az. Ezt felejtsd el.


Ő nem érti meg a gondodat? Tudod, azt gondolom, hogy a szex előtt kellett volna jól megfontolnod a következményeket. Most pedig, ha nem szeretnéd csinálni egy ideig, ne tedd. A te döntésed. De ne amiatt, mert mások, a családod esetleg ezt várja tőled. Akkor ne csináld, ha te magad nem élvezed.


16 évesen egyébként felesleges azon gondolkozni, hogy ki lesz a párod életed végéig. Ne hagyd, hogy a párod olyan dologra vegyen rá, amit nem akarsz. Beszélgess vele őszintén...

2013. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudok Vele beszélgetni erről és teljesen elfogadja, ha nem akarom. És segít is nekem ebben, csak nem érti meg.


Egyébként nagyon köszönöm!

2013. jún. 18. 11:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ő azokat a változásokat amin szerinted át mentél nem veszi észre vagy esetleg teljesen természetesnek tartja ezért lehet hogy nem érti. Egyébként tényleg fölösleges ezen aggódnod visszaszerezni a szüzességed ezzel már úgysem tudod. Vigasztaljon a tudat hogy vannak akik sokkal korábban és sokkal szégyenteljesebben vesztették el mint te. Az hogy manapság egy 16 éves lány lefekszik a barátjával majdhogynem szinte természetes.
2013. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!