Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális dolog az, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális dolog az, hogy egy több mint 6 éves kapcsolatban eszembe jut, hogy nem éltem magam ki igazán, annak ellenére, hogy szeretem a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Szeretem a páromat, mert valóban társai is vagyunk egymásnak és a jövőnket együtt képzeljük el. Ugyanakkor nagyon fiatalon jöttünk össze, én most vagyok csak 24 éves, és nem sok lehetőségünk volt úgymond "kiélni magunkat". Ez később vajon okozhat gondot?

Tudom, hogy sokaknak undorító lehet az egész gondolatmenet, és örülnének, ha csak egy barátjuk/barátnőjük lenne már végre, de szerintem fiatalon tele van az ember mindenféle elképzeléssel helyesről, helytelenről, élethosszig tartó szerelemről... Nekem viszont mindig volt egy racionalista, cinikusabb énem, amelyik szkeptikus és megkérdőjelezi az ilyen sokak által hangoztatott "ideákat".

Ráadásul szerénytelenül ki merem azt is jelenteni magamról, hogy a külsőm szempontjából és talán intellektuálisan sem lenne nagyon nehéz "becsajoznom". Mégis szeretnék hűséges maradni és remélni, hogy a holtodiglan-holtomiglan dolog igenis lehetséges, nem csak fiatalkori illúzió.

Nektek mi a véleményetek erről?


2013. jún. 20. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
az hogy ez a teória fent fog még állni akkor ennek a kapcsolatnak hamarosan vége lesz.
2013. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1! igaza van

amúgy jó lesz ha felébredsz, nem attól leszel boldog ki éled magadat, magyarul összevissza dugsz, megteheted

majd rá fogsz jönni, a szex napi szinten kevés időben kifejezve, ébredj fel és próbáld meg normálisan élni az életedet, az ábrándozás az élet megrontója, valóságban élj!! N

2013. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már maga az hogy ezek a gondolatok felmerültek benned egy intő jel! Később csak erősödni fog. Szerintem.
2013. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy ha már csak eszembe jut, az is intő jel. Szerintem igenis mindenkinek eszébe jut, a kérdés inkább az, hogy van-e önkontroll és megbecsülöm-e a másikat. Én nem hiszem, hogy egy életen át végig mindig egyformán szeretünk valakit. Hullámzik: néha szeretetkitörés van, néha meg eszünkbe jutnak ilyen dolgok. A kitartáson van a hangsúly.


Nekem az a tapasztalatom, hogy azok szokták mondani azt, hogy még gondolat szintjén sem szabad felmerülnie ilyesminek, akik vagy hazudnak maguknak, vagy sosem voltak igazán hosszú kapcsolatban még.


Félreértés ne essék, nem tartom magam többre a barátnőmnél, nem gondolom hogy "jobbat érdemelnék". Sőt... nem csak a legtöbb lány, de a legtöbb ember sem olyan kielégítő lelkileg/szellemileg számomra mint ő. Elég speciális elvárásaim vannak a környezetemmel szemben, és nehéz a hülyeségeimnek megfelelni. Ő viszont képes rá.

2013. jún. 20. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Mióta vagytok együtt a barátnőddel?

Hát gondolom akkor normális hogy így érzel.

Én úgy gondolom azért intő jel ez az egész gondolatmenet, mert vannak akik nem tudják kontrollálni a dolgokat és évekkel később ha valami probléma adódik a párkapcsolatukban akkor előtörnek újra ezek az érzések. És ez semmi jóra nem vezet.


Én pont ezért szeretem ha idősebb a fiú. És érzékenyen érint a téma mert emiatt szakított velem a párom (mi is sokáig voltunk együtt). És az a baj, hogy ezzel nem tudok mit kezdeni, nem tudok mi változtatni mert nem velem volt a gond, nem is vele... hanem azzal hogy nagyon fiatalon jöttünk össze.


Én úgy gondolom, hogy semmi sem marad ki az életedből. Minden kapcsolat boldogan indul és kevésbé boldogan végződik és ezek csak állomások, a végén jó sok bosszúsággal megtoldva...

2013. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Én nem értek egyet az előttem szólókkal, szerintem teljesen normális.

Én is most leszek 24 éves, és néhány hónappal már túl is léptük a hat évet a párommal.


Igenis előfordult az, hogy - annak ellenére, hogy mindennél jobban szeretem őt - elgondolkodtam ezen a kérdésen. Szerintem ez teljesen normális, és az is, hogy a szeretet 'hullámzó'.


Én úgy gondolom, hogy a választ viszont CSAK TE TUDOD, sajnos biztos, hogy minden eset egyedi, nyilván függ attól, hogy ez az érzés mennyire erős benned, és a habitusodtól.


Ha ez segít, én már nem gondolkodom ilyeneken, én azt gondolom, hogy abszolút lenyugodtam, sőt januárra várom az első közös babánkat. :)


Viszont mi csajok alapvetően nyugodtabb típusok vagyunk, a párom pedig már 30 fölé került a hosszú évek során, tehát számodra sajnos valószínűleg ez sem mérvadó...a döntés a tiéd. :)

2013. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!