Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri erőltetni, küzdeni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri erőltetni, küzdeni, vagy inkább el kell engedni? (hosszútávú, komoly kapcsolatról van szó)

Figyelt kérdés

A párommal 6 éve vagyunk együtt, még tinédzser korunkban jöttünk össze, így elsők vagyunk egymásnak minden téren. Sajnos más városba mentünk továbbtanulni, most már dolgozik, szintén más városban, emiatt sokat ingázik, fáradt. Úgy érzem a munkába állása egy új helyzet, ami az egyik oka a változásának.

A másik probléma, hogy úgy érzem, hogy már természetesnek veszi, hogy vagyok neki és nem kell erőfeszítéseket tennie. Nem mutatja ki, hogy annyira fontos lennék neki (felhív, de néha mintha nyűg lenne),mintha elbízta volna magát, nagyképű lett, ami nem vall rá. Érzelmileg sem kapok tőle annyit. (csók, ölelések, bókok, stb.. ez alól kivétel a szex, mert ott tényleg odaadó) Ha próbálom vele megbeszélni a gondokat, személyes támadásnak veszi és ő is abba kezd. Pedig mindig csak megoldást akarok találni és a véleményét kérni.

Mostanában pedig a barátok kerültek többnyire inkább előtérbe. A kevés szabadidejét nem feltétlen velem akarja tölteni. Pedig, szerintem adok neki elég szabad mozgásteret, nem akaszkodok rá, hagytam is mindig a barátaival találkozni. Most is hagynám, ha megkapnám én is tőle a figyelmet.

Próbáltam már több mindent bevetni, kedveskedtem neki finom vacsorával a fáradt nap után, odafigyelek magamra, szexin öltözködök. Szerintem elég megértő is vagyok. Programokat is szívesen kitalálok, de mozinál nem nagyon jutunk tovább...Kicsit talán otthonülős, magának való. Pár napos kiruccanásra is nehéz rávenni, pedig én mennék mindenfelé, de Vele szeretnék! Az igaz, hogy eléggé ragaszkodó típus vagyok, meg nekem nincsen annyi barátom, de csinálok dolgokat külön is. Be kell vallani, sajnos nincs nagyon olyan hobbi, amit mindketten egyformán szeretnénk. (vagy még nem találtuk meg...)Pl. Ő nagyon szeret kerékpározni, én azt annyira nem (pedig próbáltam), én szeretek csak úgy sétálgatni, kirándulni, ő nem.

A konfliktuskezelés sem az erősségünk, ő eléggé kegyetlen, nehezen békülős fajta, én meg érzékenyebb vagyok, nem bírom sokáig ha rosszba vagyunk.


Mindemellett egy nagyon jó és értékes embernek tartom, akivel el tudnám képzelni az életem és tudom, hogy ő is komolyan gondolja. Csak nem tudom, hogy érdemes-e erőltetni, vagy el kéne engedni egymást. 2éve egyszer már tartottam vele szünetet, szintén figyelem-hiány miatt,de 1 hónap után visszajött.

Én nagyon szeretem őt, és nehéz is bevallani ezeket, de ezek a problémák akkor is itt vannak. A kérdés az, hogy ezek kiküszöbölhetők (és mit kéne máshogy csinálni), illetve érdemes-e még küzdeni?

Lehet, hogy változásra, fejlődésre van szükségünk, külön töltött időszakra? Vagy csak húzzuk egymás idejét?

Mindketten 23 évesen vagyunk, otthon lakunk még.


Normális véleményeket szeretnék kérni!


2013. júl. 2. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáltál vele megbeszélni dolgokat, próbáltál már több mindent bevetni és próbáltál már kerékpározni is. Ezek alapján úgy tűnik, hogy te sem tudod folyamatosan és őszintén azt nyújtani, mire a párodnak szüksége lenne.

Mostanában kezdtek felnőtté válni és mostanában kezdenek megváltozni az igényeitek. Egy tiniszerelem nem feltétlenül működik felnőttkorban. Nem kizárt, de általában ilyenkor még annyit változik az ember, hogy többnyire nem érzi jól magát a régi kapcsolatában. Nekem úgy tűnik, hogy már csak szenvedtek és raboljátok egymás idejét.

2013. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyszer már emiatt szünet? nem is kellett volna újra kezdeni, azzal nem lehet elképzelni semmit, ha külön éltek és még így sem megy, sajnálom, de a munkahely is csak változást hozott az életében, ez az amit nem fognak fel, de minden kis változás befolyással van a kapcsolatra, ez is

amúgy be kell fejezni, ezt nem lehet erőltetni, szerelem nincs, csak megszokás, N

2013. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor olvastam a kerdesed nekem is az ugrott be eloszor, hogy egy tiniszerelem nem biztos, hogy kesobb is mukodik. Szerintem nincs sok jovoje a kapcsolatnak, mert nem tudtok alkalmazkodni egymashoz.
2013. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nehezen megy az elengedés, mert bennem van még mélyről jövő érzelem és vonzódás, mindig rajongással várom őt és szívesen teszem érte amit teszek. Csak ezek mellett elbizonytalanodtam, hogy tényleg mi egymásnak vagyunk-e. Végleg fel kéne vele hagyni, vagy később még egymásra találhatunk?! A legjobb ha teljesen kizárom magamból...?
2013. júl. 2. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Hagyd ott, aztán ha tényleg annyira ő lenne az igazi, akkor egymásra találtok még valamikor, így viszont a te időd is csak fogy és nem jutsz előrébb.
2013. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. júl. 2. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem az egészet.

Mi is a gimiben jöttünk össze, most 4,5 éve vagyunk együtt, és ugyanez a helyzet. Lassan fél éve dolgozik már egy helyen, és azóta teljesen megváltozott... Én sem érzem hogy szeretne, bármit ha megakarok beszélni, basztatásnak veszi.. Fogalmam sincs micsináljak, én nagyon szeretem, de nemtudom hogy ez fordítva is így van e. ://

2013. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!