Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális az ha nem tudok kötöttségekben élni és emiatt állandóan hamar véget vetek a kapcsolataimnak? Mi lehet ennek a pszichológiai magyarázata? 17F

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy 17 éves és éretlen vagy.
2013. júl. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első meg is írta a választ.
2013. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 viktor123456 ***** válasza:
Es ha ez 28 ra sem múlik el? :-)
2013. júl. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Semmi köze ennek ahhoz, hogy 17 éves. Ez személyiség és nem korfüggő.


A pszichológiai magyarázata egy erős negatív töltetű élmény lehet valószínűleg még gyerekkorból, nem is feltétlenül emlékszel rá. És ennek a negatív élménynek/traumának a kötődéshez/biztonságérzethez/függéshez van köze. Ilyen alap dolgok is kiválthatják mint hogy egy anya üti a gyerekét. Amiatt a gyerekben kialakul a kötődés és biztonságérzet hiánya és egy belső tudatalatti félelmet generál ami a kapcsolatokkal kerül összekötésre a fejben. A lényeg, hogy általában az ember fél még ha ő maga nem is látja be és képtelen a függésre mástól, mert az támadási felületet nyújthat bárki számára akit "beenged". Sokat segít ha az ember realizálja az elvárásait önmagával és másokkal szemben, főleg egy leendő párra vonatkozóan. Ha olyan embert keresünk és találunk aki az átlagnál jobban megfelel az elvárásainknak vagy épp pont abban a pár kritikus pontban felel meg amiben nagyon kevesek az már nagy előrelépés lehet egy normális és hosszú kapcsolat kialakításához. Viszont nagyon fontos az önismeret is, hogy az ember átlássa a saját tudatos és tudatalatti mechanizmusait, konfliktuskezelését, válaszreakcióit, cselekedeit és az ezek közötti ok-okozati összefüggést. Hátha el tud kerülni bizonyos szituációkat vagy gondolatokat amik hozzájárulnak egy lavinához ami végül megint lebontja a függőségi viszonyt.

Egyébként ezernyi más oka is lehet annak, hogy ha valaki ilyen, de a legtöbbször gyermekkori családdal kapcsolatos érzelmi/fizikai/mentális trauma áll a háttérben ami deformálta a szociális és érzelmi felfogását és viselkedését az embernek.

2013. okt. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előttem szóló nagyon jól megfogalmazta neked a pszichológiai magyarázatát! Én is ilyen vagyok,csak én 28 éves és nő,tudom mit érzel!

Ha gondolod írj privit!

Üdv.:28/N

2013. dec. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!