Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg vége a házasságomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg vége a házasságomnak?

Figyelt kérdés

28/F: Több éve vagyunk együtt, nemrég óta házasok vagyunk. Pár hónapja megismertem egy lányt, akivel nagyon jó barátok lettünk. A párom persze sokáig féltékeny volt rá, aztán idővel sikerült megnyugtatnom, hogy ez barátság (tényleg így gondoltam). Időközben ezzel a lánnyal nagyon jó kapcsolat alakult ki, mindketten látjuk, hogy sok közös van bennünk, és hasonlóan élünk meg dolgokat. Elképesztően egy húron pendülünk gondolatilag, ami elég ritka, ugyanakkor semmi olyat nem tettünk, ami miatt szégyenkeznünk kellene (csók sem volt). Amikor megismertem ezt a lányt a feleségem iránt már egyébként sem éreztem azt, amit egy házasságban kellene (erről többször beszéltünk is a párommal), és azóta érzelmileg még inkább eltávolodtam a páromtól, aminek úgy érzem a lánybarátomnak is van köze, mert a köztünk kialakult kapcsolat rávilágított arra, hogy mennyi mindent hiányolok a házasságomból. Épp a váláson morfondírozok, mert ez nem mehet így tovább függetlenül attól, hogy ezzel a lánybarátommal esetleg összejövünk-e később, vagy sem. Jelenleg egyébként nem tudom, nem érzem, hogy Ő érez-e valami irántam, vagy sem, de félek, hogy a barátságunk rovására megy, ha közeledni kezdek feléje.

A kérdések: vajon egy olyan házasság megmenthető, amiben rájövök, hogy sok dolgot hiányolok? Megmenthető, ha hosszú ideje nem érzem úgy, hogy összetartozunk? Vajon mit gondolhat rólam a lánybarátom, amikor azt mondja a válásra, hogy ennek nem biztos, hogy így kellene történnie?


2009. okt. 21. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Uristeeen... nem vagyok egyedül...hasonló helyzetben vagyok én is, csak én lány vagyok, és...

Hát ez megdöbbentő, én is pont így érzek, és fogalmam sincs mi lenne a helyes...

2009. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

"nem éreztem azt amit egy házasságban kellene"

akkor meg mi itt a kérdés? Csupán az emlékek miatt meg sajnálatból nem szabad együtt maradni!

A lánybarátod meg biztosan bűnösnek érzi magát, amiért tönkrement a házasságotok...

2009. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Helló, ha azt gondolod, hogy a válással és újraházasodással valamit megoldasz, lehet, hogy vakvágányon vagy.


A házasságot józan emberek nem szerelemből kötik, hanem, mert érzik, hgy a másik mellett meg lehet nyugodni, gyermekeket lehet nemzeni, együtt lehet élni, a nehézségeket el lehet viselni stb. A szerelmi fellángolások nem szakíthatnának szét egy stabil házasságot.


A hiba ott van, hogy manapság szerelemből házasodnak az emberek, és ha két év után kifújt a lángolás "nem úgy éreznek, ahogy kellene", rögtön szétnéznek, és ha tehetik válnak.


Ennek ellenére, ha nincs túl nagy anyagi áldozata a dolognak és nincsenek gyerekeitek, simán megfontolhatod a válást.

2009. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az első hozzászólonak: ha van kedved megvitatni a helyzetünket, akkor írj privátba! :)
2009. okt. 21. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:
eloszor probald megoldani a felesegeddel a dolgot.a masik lanyt meg hanyagold.ami hianyzik az lehet potolni egy hazassagban.csak gondolj a kozos emlekekre,az almokra,tervekre,stb.massal szerinted jobb lenne evek utan?
2009. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kezdeti szerelem normális esetben idővel átalakul szeretetté, és itt lehet látni a másik fél hibáit, és el lehet dönteni, hogy az a "csomag" amit kaptál az megfelel-e vagy sem. Mindig is hiányoltam dolgokat, de összességében elégedett voltam...aztán eltelt 2-3 éve, én is változtam, Ő is, és rájöttem, hogy ez mégsem az a "csomag", amire szükségem van. És aztán bekerült a képbe a lánybarát, aki - nem tudatosan - megerősített ebben (de nem vagyok belé szerelmes).


Egyébként a szerelemre mindig szükség van, de természetesen mindig másképp bújik elő. A lila köd hamar elmúlik, de helyette ezért néha kell valami szerelmi érzésnek lennie, 20-30 évvel később is, különben csak egy "jól működő gazdaság" lesz a kapcsolatból. Nem?

2009. okt. 21. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened...

Mindig fel lehet dobni a kapcsolatot valamivel.

Viszont ha úgy gondolod, mással jobb kapcsolatod is lehetne, akkor ne félj lépni.

2009. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt az volt a gond h elkezdtél a másik lánnyal barátkozni. Lehet én önző vagyok, de én nem engedném h a páromnak lány barátja legyen, nekem sincs szóval...

A másik nincs fiú és lány közti barátság, az egyik mindig többet fog érezni, lásd a saját példádon. Te is már máshogy érzel a lány iránt holott ő lehet csak barátként tekint rád.

Normális lett volna a házasságod, de így már sajnos nem. A másik lányban több van mint a feleségedben. De lehet h ezzel a lánnyal nem jössz össze, egy másikban meg kevesebb lesz mint a nejedben. Most én kicsit másképpen közelítettem meg a témát, hibás vagy a kapcsolatotok megromlásában te is. Viszont ha úgy érzed h nem szereted a feleségedet akkor válj el még mielőtt megcsalnád.

2009. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát azt hiszem, életed egyik legnagyobb döntése előtt állhatsz...Ahol talán nincs is igazán jó döntés. Vagyis vagy "helyesen" cselekszel, és a azt teszed ami reális lenne, vagy önző leszel kicsit, azt teszed amire vágysz. Akárhogyan is döntesz, sok sikert hozzá. Egyik sem könnyű út. Tudod, hogy még ha igazán akarnád, nagyon nehezen helyre lehetne hozni a házasságod! De akarod egyáltalán? Ez a legfontosabb kérdés. Amire egyedül kell válaszolnod.


Én azt tanácsolnám, válj el, és légy boldog. De nem biztos hogy én ezt tenném. Nem biztos hogy meg tudnám tenni.

2009. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!